ווילבקין: "אסור לנו להתפרק"

מכבי תל אביב מאוכזבת לאחר הפסדה החמישי ברציפות ביורוליג, הפעם 90:79 לפנרבחצ'ה. הרכז מתוסכל: "צריכים לשחק ב-100 אחוז ריכוז למשך כל המשחק". אוואנס: "שיחקנו רע ברבע השלישי". (צילום: euroleague.net)


| רוני כהן

 

מפלס הלחץ במכבי תל אביב נסק אמש לגבהים חדשים לאחר ההפסד 79:90 לפנרבחצ'ה אולקר. בקבוצה ידעו שמדובר במוקש, אבל לא ציפו ליכולת המאכזבת שהציגה הקבוצה ברוב שלבי המשחק, כשההפרש הגיע בשיאו ל-21 נקודות. הקריסה הגדולה נרשמה ברבע השלישי, שם הטורקים פתחו מבערים בעוד מכבי התקשתה לייצר נקודות בהתקפה ועצירות בהגנה. חזרה מפתיעה ברבע האחרון אמנם הורידה את ההפרש וגרמה לצהובים לפנטז על קאמבק מרשים, אלא שבסוף סדרת טעויות גמרה את הסיפור וכפתה על הצהובים את הפסדם החמישי ברציפות במפעל.

במכבי כאמור מאוכזבים מאוד מהיכולת הדלה של הקבוצה בתקופה האחרונה. מעבר להפסדים שנערמים ביורוליג, היכולת בליגה מדאיגה לא פחות, אולם כרגע לא נראה שפני הקבוצה לשינויים בסגל. כל זאת למרות שההעפלה לפלייאוף מתרחקת מאוד, וכשכבר מחר אנאדולו אפס שנמצאת בכושר נהדר תתארח בהיכל. בקבוצה מקווים לשים את המשחק הזה ואת התקופה האחרונה מאחוריהם, אך הם גם מבינים שהסיטואציה מסתבכת יותר ויותר עבורם.

"המחצית הראשונה הייתה סבירה. לא התחלנו מצוין אבל שיחקנו טוב יותר במחצית השניה", סיכם סקוטי ווילבקין, "הרבע השלישי היה מה שגרם לנו לאבד את המשחק - נתנו להם לרוץ, לא הגבנו כמו שצריך ואילצנו את עצמנו להילחם בחזרה. עשינו את זה, אבל זה קשה למחוק פיגור של 20 נקודות וגם לנצח. אנחנו צריכים לעשות עבודה טובה יותר, להישאר יחד ולא להתפרק. אנחנו צריכים לשחק ב-100 אחוז ריכוז למשך כל המשחק. אנחנו עושים את זה לפרקים, אבל חייבים לעשות את זה כל המשחק”.

קינן אוואנס, שהיה מנקודות האור הבודדות של הצהובים עם 13 נקודות ושבעה אסיסטים, התייחס לקריסה שקבוצתו חוותה ברבע השלישי: "זה היה משחק קשוח. התחלנו את המשחק טוב ואחרי זה המשחק רץ מצד לצד. הרבע השלישי היה רע וזה נתן להם את היתרון. היה לנו רבע רביעי טוב והתחלנו לחזור, אבל נגד יריבה טובה מאוד, במיוחד ביורוליג, קשה לחזור מפיגור 21 נקודות ולהצליח לנצח. אני יכול להתעודד מהמלחמה שלנו. למרות שעשינו טעויות והיו רגעים שאפשרנו להם לרוץ, עדיין נאבקנו. אנחנו צריכים להיות יותר מרוכזים. ניקח את המאבק הזה למשחק ביום חמישי".