ווילבקין: "מקווה שנלמד מזה לעתיד"

במכבי תל אביב מאוכזבים לאחר קטיעת רצף הניצחונות בהפסד למילאנו אמש 88:92. "המשחק הזה יכול היה ללכת לכל כיוון, בסוף אלה פרטים קטנים שהכריעו", הוסיף ווילבקין, שצפוי לשחק מול ברצלונה בשישי. דורסי: "צריך לשכוח מהמשחק הזה" (צילום: euroleague.net)


| רוני כהן

 

אחרי שהציגה את אחת ההגנות הטובות באירופה מתחילת העונה, מכבי תל אביב נכנעה לארמאני מילאנו (92:88) שסיפקה משחק התקפי נהדר ושלטה בקצב המשחק משריקת הפתיחה. במכבי קיוו להמשיך במומנטום החיובי ולצאת עם ניצחון חשוב נוסף, אך רצף הניצחונות של הקבוצה הגיע לסיומו כשממול ניצבה המכונה המשומנת של אטורה מסינה.

ההגנה של מכבי היתה המפתח המרכזי בניצחונותיה האחרונים, כשהיא השכילה לנצל אותה לצבירת נקודות מהירות במגרש הפתוח ובהתקפות מעבר. אלא שהפעם היא נאלצה להתמודד עם כמות הקלעים האדירה של הקבוצה מעיר האופנה, וכשכשלה - גם השטף ההתקפי נפגע. היכולת הזאת התבטאה ב-12 אסיסטים בלבד שנרשמו לזכותם של חניכיו של ספרופולוס, שלא הצליח למצוא את ההרכבים הנכונים כדי לייעל את ההתקפה הצהובה, בדרך להפסד ראשון לאחר 12 ניצחונות רצופים בכל המסגרות, מהם שישה ביורוליג.

"קשה להיות מרוצים, אבל ברכתי את השחקנים בסיום על רוח הלחימה שלהם", אמר המאמן בסיום, "היה חשוב שבכל פעם שמילאנו הגדילה את הפער חזרנו למשחק. אם נקפיד יותר על הפרטים הקטנים, בהתקפה ובהגנה, נשתפר בעקבות המשחק הזה. בסטנדרטים שלנו הדבר הכי חשוב הוא ההגנה וספגנו יותר מדי נקודות".

בניגוד ליתר חבריו לקבוצה, סקוטי ווילבקין המשיך ביכולת הנהדרת שלו והיה בלתי עציר גם הפעם כשקלע 25 נקודות ומסר 5 אסיסטים. הגארד לקח על עצמו יותר לאור ההתקפה השבלונית של קבוצתו ורשם תצוגה גדולה נוספת כשצלף פעם אחר פעם מחוץ לקשת, תוך שהוא דואג למיני קאמבקים שכמעט ושינו את תוצאת הסיום. כדקה וחצי לסיום ווילבקין נחת לא טוב על הרגל ונזקק לטיפול רפואי שהלחיץ תחילה את אנשי הקבוצה, אלא שלאחר מכן התברר כי מדובר במתיחה בלבד וכי הוא צפוי להיות כשיר למשחק מול ברצלונה בעוד יומיים.

"המשחק הזה יכול היה ללכת לכל כיוון, בסוף אלה פרטים קטנים שהכריעו", ניתח ווילבקין את ההפסד למילאנזים, "נלחמנו וזה משחק שקשה לשחק מול קבוצה במאזן 2:6 במגרשה הביתי. אני מקווה שנלמד מזה לעתיד ונתקדם". טיילר דורסי הוסיף: "אני גאה בדרך שבה כולנו נלחמנו עד לסיום, זה היה משחק חוץ קשה. עשינו כמה טעויות והמשחק הוכרע על הפרטים הקטנים. לצערנו זה לא הספיק, אבל יש לנו עוד משחק בשישי וצריך לשכוח מהמשחק הזה".

כאמור, למכבי תל אביב מצפה כעת משחק חוץ נוסף במסגרת המחזור הכפול של היורוליג, כשהיא תפגוש כבר ביום שישי הקרוב את ברצלונה. הצהובים ימריאו ישירות ממילאנו לברצלונה ויערכו שם את האימונים המסכמים לקראת ההתמודדות החשובה מול אחת הקבוצות החזקות באירופה, אם לא הטובה שבהן. בקבוצה קיימת מעט אכזבה לאור ההפסד אמש, אך הצוות המקצועי עובד עם השחקנים כדי שיתאוששו במהרה ויגיעו למשחק דרוכים ומוכנים ככל הניתן.