ווינר: מכבי ת"א טיילה לגמר

פרט לכמה דקות ברבע השלישי בהן ראשל"צ עשתה קולות של חזרה לעניינים, חצי הגמר הערב היה חד צדדי לטובת הצהובים שחוזרים לגמר. ת"א הובילה ביתרון דו ספרתי גבוה לאורך רוב המשחק והציגה גם לא מעט התעופפויות ושואו, וסיימה עם ניצחון 72:92 בדרך למפגש עם חולון על הגביע. (צילום: מנהלת ליגת העל)


| אדי מינץ

 

משחק שהבטיח אבל לא כ"כ קיים. ת"א הייתה גדולה על ראשון מהרגע הראשון (והיה פה משחק מילים), ולמרות קאמבק כתום אי שם במהלך השלישי, זה לא באמת היה כוחות.

שתי שלשות של וילבקין (לא לדאוג, יבואו עוד) ציינו 8:14 תל אביבי כבר באמצע ראשון, וכשהכתומים יצאו לקלעים הצהובים דאגו להביא את האנטר עד לטבעת. טיילור שובר בצורת  אבל ראשון נראית אנמית לחלוטין. גודס מנסה עם דוברת, טסלר ופליישר, יאניס משלב את סהר ואלבר. לא עזר. סוף ראשון 18:32 לת"א. דורסי סוחט טכנית נדירה מגודס (עוד נגיע לדורסי גם בהמשך, קארמה איז אה ביצ') ולוקח לראשון 4 דקות לקלוע סל, אמצע שני 21:45 צהוב. דקו טובות של היידיגר עם סלי בכורה מגדילות, מונרו מקטין אבל לא הרבה יותר מזה, ויורדים למחצית עם 33:58 צהוב.

לחצי השני ת"א הגיעה רדומה ממש. שתי שלשות של דוברת מקטינות פער ויאניס מזעיק פסק זמן, אמצע שלישי 47:63 בלבד לת"א. תוך כדי ששלשה של בלייזר מג'עג'עת פנימה זיזיץ מספיק לצבור גם איפון וגם ב"ס. המשחק הצהוב ממשיך להיות שכונתי וראשון חותכת בפער כמו בחמאה, 59:68, חד ספרתי לא היה הערב מדק' 6. עוד פסק זמן של יאניס, שמצליח להרגיע. סוף שלישי 59:73 לת"א. גוט אמנם עם 0/9 מהשדה אבל הוא שומר, חוטף, מוסר וגם סוחט תוך 2 דק' 2 ב"ס מדורסי שמורחק. דווקא כאן רפיון בראשון, זיזיץ מטביע, וילבקין מפציץ ונגמר. בסיום 72:92 צהוב.

בת"א בלטו וילבקין עם 22 נק', 50% ל 3, 100% מהקו ו 7 אס', זיזיץ (10 כ"ח) ודורסי (60% ל 3 ו 100% מהקו) חלקו 16 נק'. בראשון טיילור סיפק 17 נק' ומיצ'ל קלע 14 נק'.