חוזרים לאימונים, הליגות בדרך?

איגוד הכדורסל הודיע היום (שני) שהתקבלו האישורים מהמשרדים השונים שמאפשרים חזרה לאימוני כדוסל בהתאם להנחיות הנדרשות. באיגוד מקווים כי בקרוב גם יותרו אימוני מגע, שיובילו להחזרת הליגות ולסיום ספורטיבי של העונה. יחד עם זאת - יש עדיין קשיים בחזרה לאימונים מצד העיריות.


| לילך וייס

 

בשורה משמחת לחובבי הכדורסל, ונראה כי העניינים בדרך לחזור לשגרה. איגוד הכדורסל הודיע כי משרד הספורט קיבל את עמדת והחלטת הנהלת האיגוד מהשבוע שעבר ויאפשר מעתה לקבוצות לחזור לאימונים באופן מיידי על פי הגבלות משרד הבריאות. משרד הספורט אימץ את תכנית החזרה לאימונים כפי ששלח אליו האיגוד ביום שני שעבר. בשלב הבא האיגוד יבקש לחזור לאימונים מלאים כולל מגע ומכאן יהיה אפשר לסיים את העונה בליגות השונות וכל זאת לטובת עשרות אלפי השחקניות והשחקנים בגילאים השונים ובכל רחבי הארץ.

בשלב זה האימונים כאמור יתקיימו ללא מגע ותחת הגבלות מהותיות של משרד הבריאות - האימונים יתקיימו תוך הקפדה של שני מטרים ללא מגע בין השחקנים, בהנחיית צוות אימון בחלוקה של עד 10 אנשים באזורים מתוחמים.

יחד עם זאת, נראה שעדיין יש קשיים בהם נתקלו חלק מהמועדונים. למרות אישורים ששלח איגוד הכדורסל, לחלק מהעיריות וההמועצות המקומיות זה לא מספיק על מנת לפתוח את האולמות לאימונים, ויש דרישה להנחיה מפורשת ממשרד הבריאות. כנראה שבמקומות אלו חוששים מקנסות למינהם.