חולון בפיינל 8

אחרי נס ציונה, גם חולון עולה שלב ותשחק בשלב הטופ 8 של ליגת האלופות של פיב"א. למרות פתיחה לא טובה ופיגור לאורך רוב המשחק, חולון הצליחה להתעלות בסיום ושוב השיגה ניצחון דרמטי מסל כמעט כמעט כמעט באזר של דה זאו. בועת רבע הגמר תיערך בארץ? בחולון כבר מפנטזים על כך. (צילום: fiba europe)


| אדי מינץ

 

נסצי צובעת את אירופה בכתום? חולון עושה זאת בסגול. ובגדול! ערב נפלא בהיכל טוטו, עם 1,700 צופים שנתנו עבודה וקבוצה אחת עיקשת, מאמינה, מאומנת והכי חשוב-מנצחת. אמנם זה היה מפגש ישראלי-איטלקי אבל הקצב, אולי בהשפעת דדאס, היה יווני לחלוטין. לא משחק לבעלי עצבים חלשים אבל עם סיום מתוק ומדהים. וואו. חולון מבטיחה מקום ב 8 הגדולות של המפעל ואין ראויה לכך ממנה.

 

חולון 81 - ברינדיזי 79 (אחרי הארכה).

הפתיחה לא הבטיחה רבות כשחולון נתקעה ברבע הראשון 6 דקות ללא סל שדה. למזלה גם ברינדיזי לא בדיוק איפסה כוונות, סוף ראשון 16:13 אורח. ברבע השני התסריט די חזר לעצמו כשחולון ציינה 3/23 מהשדה ולא קלעה כלום במשך 7 דקות, 24:13 איטלקי. שתי שלשות של האריס צמצמו פער והורידו את הקבוצות למחצית בתוצאת רבע, 30:25 אורח, אחרי 14-12 לאיטלקים ברבע קשה לצפייה.

ברבע השלישי אמנם לקח לחולון שתים/שלוש דקות להניע, אבל כשזה בא, זה בא. מיילס ופניני סגרו פערים וג'ונסון ומגי גם השוו, 42:42. סוף שלישי 49:52 לסגולים ממהפך של האריס שקלעו ברבע אחד יותר מאשר בכל המחצית הראשונה. הרבע הרביעי היה הכי צמוד שניתן לדמיין, ואמצע רבע 57:58 לחולון. ממצב של 60:60 3.5 דקות לסיום ג'ונסון עם שתי שלשות מאותה פינה בדיוק הקפיץ ל-62:68 פחות משתי דקות לסיום. אבל תומפסון מייד החזיר בשתי שלשות משלו ואחרי תחרות עונשין קצרה גם הלכנו להארכה, 72:72.

בוסניק ובל האורחים יצאו ב-5 עבירות וכך גם ג'ונסון המארח ואחרי עוד ועוד זריקות עונשין בשני הצדדים הגענו ל-79:79 אחרי עוד שלשה מטורפת של תומפסון (דדאס אמר לא לעשות פאול). כשנשארה שנייה וחצי על השעון פניני נעמד להוציא חוץ מתחת לסל האיטלקי. מסמן עם הידיים מסירה החוצה ועושה לדה זאו עם העיניים פנימה, זורק כדור גבוה לצבע, דה זאו מתמתח וברוורס ליי אף מסוגנן שם את הכדור הכתום עם הבאזר בטבעת ויוצא לחגוג. בסיום 79:81 היסטורי והיסטרי לחולונייה שעולה ל-8 הגדולות של המפעל.

אהבנו: מצטיין המשחק האריס עם 24 נק', 50% ל-3 ו-5 אס'. ג'ונסון עם 15 נק' ו-7 כ"ח.