חיפה ונתניה שרדו, רחובות בקרב חייה

המחזור השני של הפלייאוף התחתון הביא איתו בשורה לשתי קבוצות - הפועל חיפה ואליצור נתניה שיכולות ללכת לים אחרי שהבטיחו עוד עונה בליגה. הוא גם סיבך עד צוואר את מכבי רחובות שהפסידה להוד השרון אחרי הארכה. ר"ג / גבעתיים ניצחה את כפ"ס. (צילום: הפועל חיפה)


| אלירן כהן

 

תוצאות היום:

אליצור עירוני נתניה - הפועל חיפה 104:95
מכבי רחובות - מכבי הוד"ש 89:85
הפועל ר"ג \ בעתיים - הפועל כפ"ס 69:81

 

טבלה:

9. הפועל חיפה 15-13
10. אליצור עירוני נתניה 15-13
11. מכבי הוד"ש 16-12
12. הפועל ר"ג \ גבעתיים 17-11
13. מכבי רחובות 19-9
14. הפועל כפ"ס 24-4

 

זה לא הולך להגמר במחזור הבא. כנראה. למעשה, גם אם תוצאות אחר הצהריים היו נראים קצת אחרת זה לא היה מבטיח לנו סוף אחר לעונה הזו. אחרי שנים ארוכות בהן הפלייאוף התחתון בלאומית שוחק לפרוטוקול בלבד, בשנתיים האחרונות הוא מספק לנו יופי של דרמות שבהחלט מצדיקות את קיומו.

בקרב בין שתי "הנשארות", שלמעשה הבטיחו את מקומן בליגה לעונה הבאה בזכות הניצחון של הוד השרון על רחובות, גברה הפועל חיפה על אליצור נתניה 104:95 ב"ישורון". המקומיים הציגו רבע ראשון נדיר של 38 נקודות, וסיימו אותו בפלוס 12. עד המחצית הם הוסיפו עוד 20, והמחצית השנייה כבר הייתה של הפועל חיפה, אותה ניצחה 51-47. חיפה איבדה את ג'אמר יאנג באמצע המשחק כשהורחק אחרי טכנית, כשגם שיתופו של ג'ף אלן הפצוע הוטל בספק. האחרון תרם לבסוף 21 נק' ו- 17 רב', ואת מקומו של הראשון תפס נועם לייש עם 22 נקודות אישיות. לירן מורן קלע 24 למקומיים.

הפועל ר"ג / גבעתיים עשתה את שלה, לא לפני שהזיעה מעט אף היא, וניצחה את הפועל כפר סבא 81:69. קצב התקפי גבוה במיוחד לא היה פה, אבל יותר מניצחון האורדונים כבר לא יבקשו השנה. והם צריכים עוד אחד כזה, במשחק העונה האחרון של העונה נגד רחובות בעוד שבועיים בזיסמן. דבון מקסוול קלע 25 למנצחים, אלכס האריס הוסיף 17, אבל אנחנו דווקא התלהבנו מה-22 של ניב בלול בכפר סבא. רק תתנו לילד לשחק.

אבל דרמת יום שישי הגדולה הגיעה, כאמור, מרחובות. בשלהי אוגוסט, הקבוצה של חנן הירשוביץ' הייתה בכלל אמורה להיות היום הקבוצה של רועי חגאי, ולשייט בבטחה לשלב חצי גמר הפלייאוף. אבל הכל התפקשש בדרך. וגם את המשחק היום, שרחובות הייתה חייבת לקחת כדי לא להגיע לצ'אנס האחרון שלה העונה עם הגב דבוק אל הקיר, היא לא הצליחה לקחת. הקבוצה של חנן הירשוביץ', שפגש את האקסית המיתולוגית של שלוש השנים האחרונות, עוד הובילה לאורך פרקי זמן לא מעטים במשחק, אבל עברה לדום ברגעי ההכרעה.

4 וחצי דקות לסיום נטלה הוד"ש את היתרון לידיה (היא גם החזיקה בו במחצית הראשונה), ומכאן רחובות בעיקר רדפה. סל של באומן 5 שניות לסיום, ולא נלאה אתכם עם הדרמה שעברה שם, נתנה לרחובות צ'אנס נוסף עם הארכה ועוד 5 דקות לשחק, אבל גם אלה לא עזרו לה. פול דילייני (28 נקודות) וקווינטרל תומאס (26 נקודות) הוליכו את קלעי המנצחת. עידו דוידי הוסיף 19. ברחובות - 19 לברנדון באומן.