חיפה צביקה עם יתרון משמעותי בגביע

קבוצת הנוער של הפועל חיפה ניצחה אמש 51:66 במפגש הראשון בגמר גביע האיגוד לנוער, ויוצאת לגומלין מול ע.ל.ה הרי ירושלים עם יתרון 15 נקודות. במשך 3 רבעים קיבלנו משחק שקול, אבל ברבע האחרון הצפונים הצליחו לברוח לדו ספרתי שנשמר עד הסיום. אור אלמגור הוביל את חיפה עם 23 נקודות, 17 לניב סבן בירושלים.


| אדי מינץ

 

גמר גביע האיגוד לנוער הפגיש את הפועל חיפה צביקה עם ע.ל.ה ירושלים באולם ליאו בק לעיני מאות צופים נלהבים. והאמת, היה כיף. המשחק אמנם נפתח ב-25 דקות איחור (שרפות וזה), אבל מאווררי הענק קיררו את החמסין ושרדנו לספר.

הפתיחה הייתה מאוזנת עם 9:9 הדדי. אבל אז יובל ויינבגר המקומי עם אסיסט ו2/3 מהקו הריץ את חיפה 0-7 ושלח את הסגולים לפסק זמן שממנו הם חזרו נמרצים מתמיד. ירושלים רצו 10-0 משלהם עם 5 נקודות של ניב סבן ו-4 של עידו לובובסקי, וכשהם מנצלים את המנוחה של ויינברגר וחוטפים 4 פעמים בלחץ אפקטיבי. ויינברגר חזר בזמן ועם סל ואסיסט צמצם פער, סוף ראשון 22:21 לאורחים.

הרבע השני היה קשוח מתמיד וגם נטול נקודות כמעט לחלוטין. 6 נקות של אור אלמגור קבעו 7-9 בכל הרבע ויורדים למחצית עם 29:30 מקומי. לחצי השני עלו הלבנים נהדר וצמד שלשות של אורי שוורץ ותומר שטרן מהפועל הריץ 0-8 ופתח פער. החיפאים התרשלו בסגירה לריבאונד והירושלמים התנפלו על כל כדור ועשו 8-0 נגדי מסלים של נתן מנור, ונשארו קרובים. שטרן ושוורץ הוסיפו עוד שלשות, סוף שלישי 43:47 לחיפאים.

ויינברגר פתח את הרבע הרביעי הכי חזק ומשם רק הגביר. אסיסט לאלמגור, 2/2 מהקו, ירושלים לא פוגעת ופתאום דו ספרתי. פסק זמן אורח. אמצע רביעי, 45:54 לחיפה. סל של יאיר ראובן העיר קצת את ההתקפה האורחת, אבל חיפה הגיבה באסיסט ושלשה במעבר של אלמגור. הלבנים האטו את הקצב והניסיונות של הסגולים לצמצם לא צלחו. בסיום 51:66 חשוב להפועל חיפה שמגיעה למשחק הגומלין עם יתרון חשוב. שפטו היטב הלאומיים אליאס אבו ערב ואודי ארנברג.

קלעו לחיפה: אור אלמגור 23, תומר שטרן 15 (5 שלשות), יובל ויינברגר 12 (8 אס׳), אורי שוורץ 10, מקס יאנצב 5, איתמר אמיר 1.

קלעו לירושליים: ניב סבן 17, נתן מנור 12, יאיר ראובן 10, עידו לובובסקי 8, שחר ליפצין 4.