יבנה מתחילה בהכנות ללאומית

אליצור יבנה מתכוננת לליגה הלאומית. הפרויקט שהתחיל צחי בוטביקה לפני 3 שנים, המשיך העונה עם אמיל אליונסקי מאמן הקבוצה והסתיים בחזרה לליגה הלאומית. עכשיו הם מתחילים בהיערכות לליגה הלאומית, יריית פתיחה ביום חמישי, 20:30 לקראת בניית הסגל - אימון פתוח ראשון (צילום: פרטי)


| שי ברק

 

אליצור יבנה רוצות לעשות את זה אחרת. עליית ליגה היא בדרך כלל סיפור של כסף. טלי קליין, שרון זאבי, אורלי גרוסמן ואחרות . ביבנה לא מיהרו, לא חיפשו קיצורי דרך, הקבוצה התבססה על מקומיות, על שחקניות בית כמו טל ברזל, עמית שחר, ענבר אנוליק והדר לזרוב. בכל שנה חיפשו בקבוצה 2 שחקניות מנוסות יותר לחיזוק והשנה הכל התחבר עם בת אל לזמי (שהצטרפה בשלהי העונה שעברה) ושני אברהם. השילוב של השתיים ונטע שחק הותיקה עם המקומיות עבד נהדר והסתיים באליפות והעפלה ללאומית. עכשיו הגיע השלב הבא בפרויקט.

"זו שנה שבה אנחנו מתכוונים ללמוד את הליגה ולהתברג גבוה ככל הניתן", אומר אמיל איליונסקי, מאמן הקבוצה בעונה האחרונה. גם איליונסקי לא מאמן טיפוסי. הוא כאן מאהבה לענף. במקצועו הוא מנהל בבית חולים "אסותא", אבל בזמן החופשי הוא גם מאמן באליצור יבנה ואת העונה האחרונה סגר בהצלחה גדולה עם שתי עליות. לצד ההישג הגדול בנשים, העלה גם את קבוצת הגברים לליגה א' – השנה בגלל עומס העבודה והאימונים החליט לוותר על אימון הגברים ולהתמקד בנשים, עם אהבה לא מתווכחים.

אהבה זו הנוסחה שמניעה את אליצור יבנה גם בהכנות לקראת הליגה הלאומית. היא לא הקבוצה הכי עשירה, כנראה מבחירה. יו"ר האגודה דוד שאול, מכיר היטב את כדורסל הנשים כשהיה ראש המשלחת באליפות אירופה לנערות, בשופרון לפני שנתיים. כדורסל נשים חשוב לו, אבל כפי שאומר צחי בוטביקה המנהל המקצועי "הדרך חשובה עוד יותר". "בתהליך של בניית הקבוצה חשוב לשמור על המרקם החברתי-אנושי שיצרנו כאן ועל שחקניות הבית. השחקניות שיצטרפו אלינו צריכות להתאים לד.נ.א של המקום", מסביר איליונסקי.  הקבוצה רוצה להגיע לליגת העל, אבל הדרך לא רצה לה, כדי להגיע לליגה העליונה ולשרוד בה צריך לעשות הכל בהדרגה ובסבלנות, תוך שילוב המקומיות וחיבור לקהילה - כך היה עד היום וזה גם מה שמצפה בלאומית.

אמיל איליונסקי (מימין), שנה מוצלחת שהסתיימה עם 2 אליפויות.

 

כשאיליונסקי מדבר על החשיבות של הצעירות אלה לא סיסמאות. לפני 8 שנים הוא אימן במחלקה הצעירה של אליצור יבנה, השחקניות שאיתן עלה ללאומית התאמנו תחתיות בנערות א' כשהיו בנות 16, היום כשהן בנות 24 הגיעה סגירת המעגל.

מלבד המקומיות בקבוצה כרגע אין שחקניות חתומות. "טירוף" המשכורות וההחתמות לא הגיע למשפיע על הצוות המקצועי שלקח את הזמן ללמוד את הענף והליגה וכעת ההכנות עולות שלב לאימונים פתוחים ולבניית הסגל.

החל מיום חמישי, 21.6, 20:30 באולם "רלף קליין" (רח' דוגית 22) תקיים הקבוצה אימונים פתוחים לשחקניות המועמדות להצטרף לקבוצה. האימונים פתוחים לחלוטין לכל שחקנית שרוצה להגיע לשחק וגם סתם לשמור על כושר. כולן מוזמנות להכיר את אליצור יבנה – כי בעונה הקרובה נראה שאי אפשר יהיה להתעלם מהן.