יורוקאפ: חולון יוצאת לטורקיה

אליצור חולון תפתח את הופעותיה העונה באירופה עם מפגש קבוצה מול הקבוצה הטורקית האטאי בבויוקשהיר, במטרה לעבור אותה ולהיכנס לשלב הבתים. אליצור רמלה שהעפילה ישירות לשלב הבתים הוגרלה לבית 4 עם יריבה מטורקיה ו-2 יריבות נוספות שיקבעו בהמשך. (תמונה: fiba europe)


| safsal

 

לראשונה מאז מי זוכר מתי, לכדורסל הנשים בארץ יהיו שתי נציגות ישראליות באירופה. לצד אליצור רמלה שגם השנה תתחיל ישירות בשלב הבתים של המפעל, גם אליצור חולון תנסה להעפיל לשם דרך המוקדמות. מול תעמוד יריבה לא פשוטה - האטאי בויוקשהיר מטורקיה. המשחקים יערכו בשיטת בית חוץ, ב-23 וב-30 לספטמבר, והמנצחת בסיכום שני המשחקים תצטרך לבית א' ביורוקאפ.

הקבוצה הטורקית סיימה את העונה החולפת במקום השמיני בליגה והפסידה בשלב רבע גמר הפלייאוף לפנרבחצ'ה שבהמשך זכתה באליפוץ. האטאי משתתפת דרך קבע בשלב הבתים של המפעל, והגיעה פעמיים ברציפות לשלב חצי הגמר ב-16/17 ו-17/18. בעונה שעברה הייתה בשלב הבתים של היורוקאפ ולמרות 2 נצחונות שהשיגה סיימה רק במקום השלישי בבית ולא העפילה לשלב הבא.

בסגל של האטאי אפשר למצוא את האמריקאית לורין קוקס, שמשחקת גם ב-WNBA בלוס אנג'לס, קלני בראון, אמריקאית נוספת עם עבר ב-WNBA, והאיטלקיה מדלנה גוריני ששיחקה בנבחרת איטליה ביורובאסקט 2017. צמד האמריקאיות כבר שיחקו בעבר ביחד ואפילו זכו באליפות ה-NCAA ב-17/18 עם ביילור. מבחינת שחקניות מקומית להאטאי יש צמד שחקניות נבחרת בעבר -  בהאר צ'לאר, שהופיעה פעמיים במשחקים האולימפיים ופעמיים על הפודיום באליפויות אירופה, ואייסגול גונאי, ששיחקה בנבחרת ביורובאקט 2013.

 

כאמור אליצור רמלה תתחיל גם השנה ישירות משלב הבתים, והוגרלה לבית ד' שם תפגוש את נסיבה איידין אנקרה מטורקיה, יריבה נוספת שתנשור ממוקדמות היורוליג ויריבה אחרת שתגיע ממוקדמות היורוקאפ. בעונה האחרונה רמלה עברה בקלות את שלב הבתים, אבל אז רשמה הפסד מאכזב בשלב הנוקאאוט. הקבוצה הטורקית קיימת רק 11 שנים, ואשתקד בעונת הבכורה שלה בליגה הטורקית הראשונה סיימה במקום השלישי והעפילה לחצי גמר הפלייאוף. זאת הולכת להיות ההופעה הראשונה שלה במפעל אירופאי.