יורוקאפ: רמלה פתחה עם ניצחון

אליצור רמלה פתחה את שלב הבתים עם ניצחון 80:61 על מישקולץ' ההונגרית. המחצית הראשונה היתה שקולה יחסית, אבל במחצית השניה הנציגה הישראלית כבר הצליחה לברוח וברבע האחרון סגרה את הסיפור עם יתרון 26 בשיא. טיפאני מיטצ'ל הובילה את רמלה עם 24 נקודות, דיוואנה בונר שהגיעה לחזק את הקבוצה באירופה תרמה 16. (צילום: fiba europe)


| safsal

 

אחרי כל מיני דחיות ושינויים למינהם, שלב הבתים ביורואפ יצא לדרך בצורה של בועות ברחבי אירופה. הנציגה הישראלית, אליצור רמלה, פתחה אותו כמו שצריך עם ניצחון ב-19 הפרש על היריבה ההונגרית מישקולץ' בבועה שנערכת בטורקיה. רמלה שהתחזקה ב-2 שחקניות במיוחד למשחקים באירופה הייתה על הנייר פיבוריטית במשחק, אבל במחצית הראשונה לא הצליחה לברוח והיריבה ההונגרית נשארה צמודה. למרות שההונגריות עוד הצליחו לעלות ליתרון ברבע השלישי, מכאן והלאה המשחק היה בשליטה של רמלה. הקבוצה של שירה העליון עצרה את מישקולץ' על 12 נקודות ברבע השלישי וברחה ליתרון דו ספרתי, וברבע האחרון זה כבר הפך לתבוסה. ביום חמישי רמלה תשחק מול המארחת הטורקית, אורמאנספור. 2 הראשונות בבית יעפילו לשמינית הגמר.

 

מישקולץ' 61 - אליצור רמלה 80

לשתי הקבוצות לקח קצת זמן עד שנכנסו לעניינים, כשאחרי כמעט 4 דקות של כדורסל הלוח הראה 2:2 בלבד. רמלה היתה הראשונה להתאפס ועם חטיפה וסל של טיפאני מיטצ'ל עלתה ליתרון 7:2, אבל אז שוב נתקעה וההונגריות השוו. עד סוף הרבע שתי הקבוצות החליפו קצת סלים והציגו יכולת בינונית (כשרמלה מרבה לאבד) ואחרי 10 דקות יתרון מינימלי 16:15 לרמלה.

הרבע השני נפתח דומה, עד ש-שלשה של בנייז'ה לייני העירה את ההתקפה של רמלה ואחריה הגיעו עוד שתיים של שפיר שהעלו את רמלה ליתרון 27:19. לרמלה היו כמה הזדמנויות שלא נוצלו לעלות ליתרון דו ספרתי, אבל ההונגריות הצליחו להישאר קרובות ועם ריצת 6-0 בדקה האחרונה צמצמו ל-37:34 בהפסקה.

בדומה לרבע הראשון, גם הרבע השלישי נפתח חלש ודווקא ההונגריות הצליחו לעלות ליתרון. שלשה של אלכס כהן החזירה את היתרון לרמלה והחלה ריצת 11-2 (רמלה חוטפת ומענישה) שעזרה לה לברוח ליתרון דו ספרתי. ההונגריות שוב ייצרו מיני מומנטום וצמצמו, סל כמעט באזר של מיטצ'ל קבע בסוף רבע שלישי 58:46 לרמלה.

רמלה פתחה מצויין את הרבע האחרון עם יכולת טובה בצבע של הזרות ומהר מאוד השלימה ריצת 10-0. מישקולץ' נראתה אבודה בהתקפה ולא פגעה כמעט 5 דקות, ובנתיים רמלה המשיכה בשלה בדרך ליתרון 20. מיטצ'ל ולייני כבר העלו את רמלה ליתרון שיא של 26 הפרש, 76:50, וסגרו את המשחק. ההונגריות עד הסיום הצליחו רק לצמצם קלות, ורמלה סימנה וי עם 80:61 בסיום.

קלעו לרמלה: טיפאני מיטצ'ל 24 (8 רב', 5 חט', 9/13 ל-2), בנייז'ה לייני 20 (10 רב', 4 אס'), דיוואנה בונר 16 (8 רב', 4 אס'), נעמה שפיר 11 (5 אס', 3/4 ל-3), אלכס כהן 7 (4 רב'), בוזיצה מיוביץ' 2 (4 רב'). כן שיחקה אלכס גיטצ'נקו.