ילדות: הגביע חזר לראשון לציון

עם 95 נקודות, תצוגת תכלית נהדרת של חמש שחקניות בדו ספרתי וכל הסגל שעלה על לוח הקולעות השיגו הפועל ראשל"צ ניצחון ענק על חיפה בקצב משחק ששנים לא נראה בליגה. מכבי חיפה, שהגיעו כפייבוריטיות למשחק הסתבכו בפיגור מוקדם והתקשו לייצר נקודות מלבד תמר זינגר שסיימה עם 38 נקודות. בראשל"צ הצטיינה אלין גולן עם 21 נקודות, ואיתה רוני גופר והילה קארש.


| שי ברק

הפועל ראשון לציון 95 - מכבי חיפה 64

גמר נוסף להפועל ראשון לציון, נהיה כמעט הרגל, אבל כשהאירוע הוא שיחזור של הגמר מלפני שנתיים, זו גם בשורה שמגיעה מהצפון הירוק על העתיד שנבנה בחיפה. אחר הצהריים בזיסמן, ליוו את מכבי חיפה כ-100 אוהדים שראו בקבוצתם פייבוריטית נגד האגודה המפוארת מראשל"צ עם נטע ליכטנטריט ותמר זינגר כמובילות את הילדות (ונערות ב') הרגישו בחיפה שאפשר לזכות בגביע ראשון, אבל כשאי אפשר להמעיט בעוצמת הדור החדש שנבנה בראשל"צ עם אלין גולן, עמית טרנר והילה קארש – משחק הגמר המוקדם הבטיח להיות צמוד ואיכותי במיוחד.

הבטחות התפוגגו בתצוגת תכלית ובגרות מדהימה של הילדות של ראשון לציון. בשונה מכל גמר שהיה עד היום, סגל השחקניות הגיע רגוע, מרוכז וחד. השחקניות לא התרגשו לרגע מגודל המעמד, שיחקו התקפות יפהפיות, משחק קבוצתי, פירגון ו-4 שחקניות שקלעו בדו ספרתי עוד לפני שהסתיימה המחצית הראשונה הריצו את ראשל"צ ליתרון 30 הפרש אחרי 18 דקות ושמרו עליו עד לסיום.

אחרי דקה של גישושים מהלך יפה בין רוני גופר לעמית טרנר הסתיים בנקודות ראשונות של ראשל"צ, כשחיפה פחות רגילה למעמדים האלה עוד התרגשה, גולן וקארש סיימו מתפרצות ודקה וחצי מהפתיחה 6:0 אדום מהיר ופסק זמן של ירדן עיבל. הכדורים המשיכו להיכנס לטרנר שהמשיכה והגדילה את יתרונה של ראשל"צ.

עבירה שניה של קארש 2 דקות מהפתיחה שלחה את תמר זינגר לקו ונקודה ראשונה גם לחיפה. משם הירוקות השתחררו, ההתרגשות חלפה ועם 4 נקודות של טופז מרץ חזרו הירוקות לפיגור נקודה בלבד (8:7). ההפרש החזיק מעמד התקפה אחת שאחריה שלשה של וקנין ונקודות של טרנר הרחיקו את ראשל"צ שוב לחמש. בקצב משחק גבוה ובלי הרבה הגנות הקבוצות החליפו ביניהן נקודות שמול זינגר שהחזיקה את חיפה במשחק היו עדי וקנין וגופר שהגדילו את ההפרש שוב ל-9 ושלשה של אלין גולן קבעה יתרון דו ספרתי, דווקא אחרי דקות טובות של חיפה שכבר הורידו את ההפרש ל-5 (18:13), ראשל"צ ברחו במתפרצות ומעבירים עד 25:13, שתי דקות לסיום הרבע וחיפה עם פסק זמן שני ברבע.

שחקניות ראשון לציון עוד הגדילו את ההפרש ליתרון שיא 33:13 (שי לבני מהקו), חצי דקה לסוף הרבע, כשחיפה הצליחה להקטין במעט מנקודות של זינגר ואחרי עשר דקות נהדרות של כדורסל 33:16 ללבנות-אדומות

את הרבע השני פתחה חיפה עם הרבה התלהבות כדי שהמשחק לא יברח להן עוד לפני ההפסקה, אבל קארש וגולן פשוט לא נתנו לזינגר וליכטנטריט לחזור ועם מהלכים גדולים של קארש הלבנות אדומות חזרו להוליך ביתרון 20 נקודות, 42:21. אחרי שההפרש כבר צמח ל-25 נקודות , ליכטנטריט וזינגר החזיר את חיפה עד 22 הפרש, אבל הירידה להגנה מול קצב המשחק הראשל"צי איפשרה לוקנין, גולן וגופר לשמור על ההפרש הגבוה ולשחק בקצב של 120 נקודות למשחק(!) כשבהפסקה 60:35 לראשון לציון כש-4 שחקניות קלעו בדו-ספרתי והילה קארש אחת שלמרות בעיית עבירות הוסיפה 7 כ"ח ו-7 אס'. בחיפה 21 נקודות של תמר זינגר.

זינגר וחיפה ניסו לעשות שינוי בתחילת הרבע השלישי ואחרי שלוש דקות הצליחו לייצר 8-3. בראשל"צ הגיבו בנקודות של גולן אבל זינגר במשחק אדיר ועם 15 נקודות אישיות ברבע השלישי עוד הצליחה להחזיר את חיפה לפיגור 19, רק שאז רוני גופר במשחק נהדר משלשה קלעה שלשה ששברה את המומנטום הירוק, 71:47 לראשל"צ שעמית טרנר בהגנה טובה על זינגר הצליחה לייצב את הגנת קבוצתה. זינגר אמנם החזירה בשלשה משלה בדקה שאחרי אבל ההפרש לא ירד עוד מ-20 ואחרי נקודות של קארש הסתיים רבע שלישי 75:53.

אם לא היה ברור שהגביע יחזור לראשון לציון הגיעה הדקה הראשונה של הרבע המכריע גופר וקארש צלפו פעמיים מבחוץ עשו 6-0 ועד לסיום הקבוצות החליפו ביניהן נקודות, ההפרש ירד מעט אבל לא שינה את זהות המנצחת. כשטרנר קלעה את הנקודה העשירית הגיעה כל החמישייה לדו ספרתי וכשקוור קבעה 93:62 כל שחקניות ראשון לציון עלו על לוח הנקודות.


קלעו להפועל ראשון לציון:
אלין גולן, 21 נק', 5 כ"ח, 9 אס', 3 חט', 3 חס'
רוני גופר 20 נק', 6 כ"ח, 7 אס', 2 חט'
הילה קארש 18 נק', 9 כ"ח, 8 אס', 2 חט'
עדי וקנין 16 נק', 15 ריב', 4 אס', 4 חט', 1 חס'
עמית טרנר 10 נק', 19 כ"ח, 1 אס', 4 חט', 5 חס'
תהל קוור 5 נק', 4 ריב'
שי לבני 3 נק', 2 כ"ח
דנה אביטל 2 נק', 1 ריב', 1 אס', 1 חט'

קלעו למכבי חיפה:
תמר זינגר 38 נק', 10 כ"ח, 4 אס', 3 חט'
נטע ליכטנטריט 15 נק', 6 כ"ח, 1 אס', 3 חט', 3 חס'
טופז מרץ 9 נק', 11 כ"ח, 1 אס', 1 חט'
מיקה דנה (8 כ"ח, 3 אס', 4 חט', 1 חס'), נועה ליפשיץ (2 כ"ח), הילה קורן (1 כ"ח) וזיו פייגנבאום (5 כ"ח) שיחקו ולא קלעו