ירושלים בפיינל פור

הפועל ירושלים עשתה את מה שכולם ציפו ממנה ועלתה לפיינל פור אחרי סוויפ קליל על הפועל באר שבע בסדרת רבע הגמר. כמו בשני המשחקים הקודמים בסדרה, רבע אחד אינטנסיבי הספיק לחבורה של עודד קטש, שתחכה למנצחת בסדרה בין חולון וראשון כדי לדעת מי תהיה היריבה שלה בפיינל פור. (צילום: מנהלת ליגת העל)


| safsal

 

הפועל ירושלים הבטיחה עלייה נוספת לפיינל פור בליגת העל, אחרי שניצחה בקלילות (רבה מדי יש לומר) את הפועל באר שבע בסדרת רבע הגמר. באר שבע אמנם יכולה להחשיב את העונה הזו כמוצלחת מבחינתה - פלייאוף בעונת הבכורה בליגה הראשונה, אבל עדיין, הקלות שבה היא עפה לנו קצת מפריעה. נכון, הפערים גדולים ונכון, באר שבע הגיעה פצועה לסדרה, אבל זו לא הגישה שאיתה מגיעים לסדרת פלייאוף.

ירושלים מצידה שוב פלרטטה עם גבול ה- 100 נקודות וכמו בכל משחק בסדרה הזו היא חיכתה לרגע שבו יהיה לה נוח לשים את הרגל על הגז, לברוח ולגמור את הסיפור. אחרי רבע ראשון צמוד שבאר שבע איכשהו הצליחה להיאחז במשחק, הגיע הרבע השני ובו ירושלים הצליחה לייצר פער עם נקודות של בר טימור שרשם משחק לא רע. קרון ג'ונסון השאיר את האורחים קרובים כשמהצד השני טימור ותומאס שומרים את היתרון אצל ירושלים בהפסקה.

הבריחה הירושלמית נמשכה גם ברבע השלישי שהמקומיים קולעים 24 נקודות באין מפריע. בלאט ופלדין איפסו את הידיות, כאשר מהצד השני שוב זה ג'ונסון שנותן לבאר שבע חמצן. הגארדים של ירושלים היו גדולים על אלו של באר שבע והפער צמח לדו ספרתי בסוף הרבע השלישי. טיילר בראון וקולמן הזכירו נשכחות מהפועל באר שבע שקיזזה את ההפרש בחצי בפתיחת הרבע האחרון, אבל אמארה סטודמאייר (שעורר הרבה עניין סביב המשחק הזה עוד לפני שהתחיל עם תמונה מוזרה שהעלה ברשתות החברתיות) היה שם עבור ירושלים עם נקודות חשובות שמנעו כל ניסיון קאמבק. ירושלים מוסרת 25 אסיסטים בדרך ל-95 נקודות ופינל פור נוסף.