ירושלים הפסידה לטלקום

הפועל ירושלים כבר הייתה בדרך לניצחון גדול על היריבה הטורקית שהיה מקרב אותה לשלב הבא בליגת האלופות של פיב"א, אבל נתקעה ברבע האחרון וסיימה את המשחק בהפסד מאכזב 78:77. ירושלים עדיין יכולה להעפיל מהבית, אבל כבר לא תלויה בעצמה (צילום: fiba europe)


| אדי מינץ

 

סיבוב לפני אחרון, ליגת אלופות, משחק סופר חשוב וגם המשחק האחרון של עודד קטש בארנה לפני הטיסה ליוון. ירושלים, כבר הובילה ב-18 הפרש, ובמשך 2/3 משחק זה נראה היה אפילו קל. אבל אז האדומים (ששיחקו בשחור) קפאו בקור של בירתנו והטורקים החלו לנגוס. זה לא נראה מאיים במיוחד, לא סוחף במיוחד אבל זה היה עקבי.

שלהי שלישי, שלשה של דקר הורידה לחד ספרתי לראשונה מזה זמן רב ועד אמצע רביעי עוד כמה שלשות בטורקית צמצמו לפער הקריטי של 5 הפרש. כאן ירושלים, במקום להילחם על הפער (שהרי הניצחון היה נראה כאילו הוא כבר מונח בכיס) פשוט נחנקה. בחירת זריקות גרועה, הגנה רופפת, חמישיות מוזרות, הפקרות בריבאונד ופסקי זמן של קטש שלא מועילים. 1 מהקו של בולדוין 3.7 שניות לסיום קבעו 78:77 מיתולוגי והעליה של ירושלים לשלב הבא כבר אינה תלויה בה.

אהבנו: בירושלים: 15 נק' (80% ל-3) לבלאט שנעלם לחלוטין בשליש האחרון של המשחק. 15 נק' גם לתומאס (6 כ"ח). בטורק טלקום: 20 נק' למצטיין המשחק דקר, 40 דק' על הפרקט, 50% ל-3 ו-8 כ"ח. ג'ונסון הוסיף 15 נק', 6 כ"ח ו 4 אס'. 44% ל 3 של ירושלים לא עזרו, 27% ל 3 של הטורקים דווקא עשה את העבודה.

לא אהבנו: 42:26 בכ"ח לטורק טלקום ונק' מהזדמנות שניה היו המפתח לניצחון הטורקי.