ירושלים וחולון ניצחו באירופה

שתי הנציגות הישראליות בליגת האלופות של פיב"א רשמו הערב נצחונות במסגרת משחקי הפליי אין שלהן. חולון שהייתה חייבת ניצחון על בשיקטאש הטורקית כדי להימנע מהדחה עשתה זאת בצורה דרמטית משלשת ניצחון של גיא פניני, לירושלים זה הלך קצת יותר קל מול פרומיטיי האוקראינית. (צילום: fiba europe)


| אדי מינץ

 

ערב מוצלח לקבוצות הישראליות בליגת האלופות של פיב"א. הפועל חולון הגיעה לטורקיה עם הגב אל הקיר והייתה חייבת לנצח כדי לא לסיים בשלב מוקדם את הופעותיה במפעל, ועמדה במשימה בגבורה. תחילת המשחק רמזה על מארס טורקי כשהמארחים סיימו רבע ראשון ב-13:26 ובתחילת שני כבר ציינו פער שיא של 15:31. סמית האורח בהופעת אורח ו-11 נק' דאג להשאיר את חולון באזור החיוג. ארנה המקומי השליש פעמיים בכדי לפתוח פער מחדש אבל ב"ס מטופשת של סופאחי אפשרה לחולון לייצר 4 נק' ב-4 שניות ולרדת למחצית בפיגור תקני, 37:44 טורקי.

רוב הרבע השלישי התכתב עם פער של 10 נק' עד שהגיעו משגב וג'ונסון ובריצת 9-0 הורידו את הקבוצות לרבע המכריע ב-53:55 מקומי בלבד. האלי של רגלנד את קייזר ו 2/2 מהקו של ג'ונסון העלו את חולון ליתרון ראשון ורגלנד גם סגר ריצת 20-2 (איזה יופי של הגנה, היידה גודס) ופער שיא אורח, 62:55. ככל שהרבע התקדם הפער הצטמצם ו-26 שניות לסיום סופאחי הפך ל-68:70 טורקי. פסק זמן של גודס (כבר אמרנו היידה גודס היום?) שלח את פניני לחנות בפינה ומי שלא רואה כבר 20 שנה קלטות מגיע לו לחטוף שלשה 18 שניות לסיום ולהכין כרטיסים לטיסה נוספת לנתב"ג. בסיום 72:70 הירואי לחולון שמשאירה את החלום האירופי חי, נושם ונושך.

 

המשחק השני של הערב היה קצת פחות צמוד ודרמטי. רק קצת. האוקראינים של ננו גינזבורג הבטיחו רבות אבל קיימו מעט מאוד. ירושלים פתחה הכי חזק שלה ומאז רק הגבירה. רבע ראשון של 16:40הימם את האורחים ואם רק 4 ימים קודם בגן נר י-ם קלעה 2/27 ל-3 אז היום כל הזריקות, של כולם, צללו פנימה. יש ימים שהסל נראה כמו חור של מחט ויש ימים כמו היום שהוא נראה כמו אוקיאנוס. רבע שני ללא הגנות הסתיים ב-24-22 אורח אבל זה לא באמת שינה את אווירת הגארבג'. ברבע השלישי ירושלים שמרה את האורחים על 7 נק', שלא יגידו שרק ההתקפה בראש שלהם, ואחרי עוד קצת רבע רביעי זה נגמר. וואו. חגיגה בארנה. 70:95 ובשבוע הבא נוסעים לאוקראינה. שרק הרוסים לא יפלשו עד אז.