ירושלים נבון מחזיקת גביע הנערים

אחרי מחצית ראשונה צמודה, האדומים פתחו מבערים וניצלו רבע שלישי חלש של כפ"ס כדי לברוח ליתרון דו ספרתי, שרק הלך וגדל עד הסיום. ירושלים מנצחת 65:54 בסיום, יואב שטרית נבחר לשחקן המצטיין עם 17 נקודות -10 רב', דאבל גם ליואב קליין. ניר שפר קלע 13 לכפ"ס..


| לילך וייס

 

סיקור המשחק

הפתיחה הייתה של הירושלמים שניצלו חוסר ריכוז כל כפ"ס בהגנה ובהתקפה כדי לקלוע בקצב גבוה ולברוח ליתרון 7:2. לכפ"ס לקח כמה דקות עד שהיא נכנסה לעניינים, עם בן ליכטנבאום חטף כדור וסיים אותו עם נקודות בצד השני. למרות שירושלים המשיכה לחדור בקלות לסל, כפ"ס החלה לקלוע ועם שלשה של אורי אורן הורידה את ההפרש ל-13:12. הירוקים המשיכו במומנטום ונזכרו גם לעשות הגנה שעזרה להם להשלים את המהפך בדרך ליתרון 15:20 אחרי 10 דקות.

הירוקים המשיכו להציג הגנה טובה בפתיחת הרבע השני, אבל פחות מצאו את הסל וירושלים במיני ריצה 7-0 החזירו את המשחק לשיוויון 24. שתי ההתקפות נראו תקועות והמשחק וקיבלנו כמה דקות בינוניות משני הצדדים, כשבין לבין ירושלים החזירה לעצמה את היתרון וסיימה את המחצית הראשונה כשהיא מובילה 30:28.

רק קבוצה אחת חזרה למחצית השניה - נבון ירושלים. כפ"ס התקשתה מאוד לייצר נקודות, כשההגנה האדומה עובדת שעות נוספת ומספקת גם כמה גגות מרשימים שמקפיצים את הקהל. כלום לא הלך לכפ"ס, שנתקעה דקות ארוכות ברבע השלישי על 4 נקודות בלבד, וגם כשכבר הצליחה להתפנות לזריקה הכדורים לא נכנסו. ירושלים עם שלשות ונקודות של תומר פומפן, אילון ששון ויהל ולני הגדילו בהתמדה את ההפרש בצד השני, עד ליתרון 51:37 בסוף הרבע השלישי, כשרק 5 רצופות של שגיב גורמן נותנות לירוקים קצת תקווה לחזור. הרבע האחרון לא הביא שינוי כלשהו במשחק. ירושלים המשיכה לשלוט והעלתה את היתרון לפלוס 20, כשהיא ממשיכה לצלוף מחוץ לקשת. בסיום 65:46 לירושלים.

 

קלעים

לכפ"ס: ניר שפר 13 (9 רב'), שגיב גורמן 8, אורי אורן 7 (6 רב'), עידו שקרי 5, דניאל אמרגי 4, נדב יפת 3 (6 רב'), בן ליכטנבאום 2, עידן חכמון 2, נועם נביפור 2. כן שיחקו: יואב זיידנברג, עמית אוגורינסקי, אור יצחק שלום, עידן שילר.

לירושלים: יואב שטרית 17 (10 רב'), יואב קליין 15 (11 רב'), יובל שניידרמן 11 (8 רב'), יהל ולני 7, תומר פומפן 6, אילון ששון  5 (9 רב', 5 חט'), הלל ארזי 2, גל איש-רן 2. כן שיחקו: ניצן לרמן, אבינעם וייסרט, יהונתן דרעי, דניאל קרני.