יש דאבל - גם הגברים העפילו

אחרי שאתמול נבחרת הנשים ב-3*3 העפילה לאליפות אירופה, היום עשתה זאת גם נבחרת הגברים אחרי שהשיגה שני נצחונות דרמטיים במשחקים שהוכרעו בהארכה. במשחק הקובע נגד טורקיה הנבחרת ניצחה 16:18 מסל נצחון של שמואל מלכוב. (צילום: איגוד הכדורסל)


| safsal

 

רשמו ביומנים - 10-12.9, אליפות אירופה בכדורסל 3*3 בצרפת עם שתי הנבחרות הישראליות. אתמול הנשים סיפקו לנו עליה דרמטית לאליפות, היום הגברים עשו את זה אפילו יותר דרמטי. אחרי שסיימה את הבית המוקדם במקום הראשון, ישראל פגשה את טורקיה למשחק אחד קובע על הכרטיס לשלב הבא. אחרי משחק צמוד והפכפך, כ-40 שניות לסיום המשחק המכריע הנבחרת שלנו מצאה את עצמה בפיגור 3. אבל שלשה של שמואל מלכוב ולאחר מכן חדירה של גיא פלטין לסל קבעו שוויון ששלח את המשחק להארכה. נקודה של פלטין מהקו וסל מחצי מרחק של מלכוב הביאו לנבחרת את 2 הנקודות שהיא הייתה צריכה כדי לנצח את המשחק 16:18 ולהתחיל בחגיגות.

קצת מוקדם יותר באותו היום - הנבחרת שיחקה 3 משחקים במסגרת שלב הבתים של טורניר המוקדמות. במשחק הראשון ישראל פתחה מצויין בדרך ליתרון 5:1 מול קרואטיה, אבל היריבה הצליחה להיכנס לעניינים ובהמשך גם הצליחה לעלות ליתרון 7:8. אבל ישראל הצליחה להחזיר לעצמה את השליטה במשחק וברחה שוב ליתרון קל כש-שלשת באזר של מלכוב קבעה 17:13 בסיום.

במשחק השני פגשה ישראל את פורטוגל. הנבחרת הובילה כמעט כל המשחק, כשכל פעם שהפורטוגלים הצליחו לצמצם או להשוות היא ברחה שוב לפער של 3-4 הפרש. שלשה של (תראו מופתעים) מלכוב העלתה את ישראל ליתרון 14:9 כ-50 שניות לסיום, מזה פורטוגל הצליחה רק לצמצם קלות ל-14:11 בסיום. במשחק האחרון של שלב הבתים ישראל פגשה את צ'כיה למשחק על ראשות הבית. גם המשחק הזה היה צמוד והפכפך, והלך להארכה בשוויון 10. הצ'כים היו הראשונים להעלות על הלוח, אבל אז הגיע סל של פלטין ולאחר מכן נקודה שלו מהעונשין וישראל ניצחה 11:12.