כהן: "יש דברים שאנחנו צריכים לתקן"

מכבי תל אביב מאוכזבת לאחר ההפסד אמש לז'לגיריס 68:73, ומחכה לחזרתם של הפצועים כדי לחזור למסלול הניצחונות. בקבוצה מאמינים שווילבקין והאנטר יהיו כשירים למשחק היורוליג הבא. דורסי: "המשחק כבר היה בידיים שלנו, אבל נתנו לו לברוח". (צילום: euroleague.net)


| רוני כהן

 

עמוק בתוך הרבע השלישי מכבי תל אביב כבר ראתה כיצד היא עושה זאת שוב ויוצאת מליטא עם ניצחון יורוליג משכנע בסגל חסר, אלא שריצת 0-19 של ז'לגיריס בהמשך הפכה את התוצאה והובילה להפסד שני ברציפות של הצהובים ביורוליג - 73:68.

ז'לגיריס לא רשמה משחק גדול, אבל השכילה לנצל את הסגל החסר של מכבי ולשחק על החולשות שלה. הצהובים הודיעו שעה לפני ההתמודדות כי סקוטי ווילבקין ואות'לו האנטר לא יקחו חלק במשחק לאחר שלא הבריאו מהפציעות שלהם, ובהיעדרם נאלצה הקבוצה לשחק ללא מוביל כדור טבעי. נטל ניהול המשחק נפל ברובו על טיילר דורסי, שאמנם קלע 18 נקודות וחילק מספר מסירות נאות, אך התקשה לתפקד בעמדת הרכז והיה אחראי למספר איבודי כדור שהובילו לריצה של הליטאים במחצית השניה.

מי שהיה אמור לעזור לדורסי הוא ארון ג'קסון, שערך את הופעת הבכורה שלו במדים הצהובים, אך רשם משחק שהוא יעדיף לשכוח בקרוב. בכמעט 15 דקות על הפרקט, הרכז הוותיק התקשה להשתלב בתרגילים של קבוצתו החדשה, החטיא 4 זריקות מהעונשין ולא רשם אסיסט אחד לרפואה. גם ג'יילן ריינולדס שותף לראשונה וערך הופעת בכורה ביורוליג, אך רשם משחק פושר ומפוזר עם 4 נקודות, 7 ריבאונדים ו-4 איבודים. במכבי מציינים שמדובר בחבלי הקליטה הראשונים של שחקני הרכש ומאמינים שהשניים ישתפרו כבר בשבוע הבא, אז גם מקווים בקבוצה לקבל בחזרה את ווילבקין והאנטר שסובלים עדיין ממתיחויות.

בהיעדרו של האנטר, היה זה ג'ייק כהן שהמשיך ביכולת הטובה מהשבוע האחרון כששבר לא פחות מארבעה שיאי קריירה אישיים במפעל עם 20 נקודות, 7 ריבאונדים, 2 חטיפות ו-23 מדד. למרות ההפסד, כהן היה מרוצה מהלחימה שקבוצתו הפגינה והתרכז בסגל החסר איתו הופעה למשחק. "ברור שהתוצאה מאכזבת, אבל אני חושב שעשינו עבודה נהדרת מבחינת לחימה. זה מצב קשה, נשארנו בלי שני חבר'ה ממש לפני תחילת המשחק (ווילבקין והאנטר) וכולם יודעים עד כמה שניהם חשובים. אני חושב שהראינו הרבה רוח לחימה כקבוצה, וזה אחד הדברים החיוביים שאנחנו יכולים לקחת מהמשחק הזה. כמובן שיש לנו גם דברים שאנחנו צריכים לתקן".

טיילר דורסי הוסיף: "היה לנו חצי ראשון טוב מאוד ופתחנו טוב את הרבע השלישי. הייתה להם ריצה וברבע הרביעי נפלנו על דברים קטנים שיכולים היו לשנות את המשחק כמו זריקות עונשין וריבאונד. נתנו את הלב, המשחק כבר היה בידיים שלנו, אבל נתנו לו לברוח".