"כל העונה אנחנו לא ממש יציבים"

מכבי תל אביב מאוכזבת לאחר ההפסד לוילרבאן (74:67) וחלק מהשחקנים מתקשים להסתיר את תסכולם. ג'ונס: "כל הפסד שהיה לנו העונה הוא מאכזב". ברייאנט דווקא שידר אדישות: "יש ימים לא מושלמים, אין לנו מה לבכות על זה שלא נעפיל לפלייאוף" (צילום: euroleague.net)


| רוני כהן

 

מכבי תל אביב כבר חשבה שהיא תגרוף מספר ניצחונות בסיום עונת היורוליג שימתיקו מעט את הכישלון הצורם במפעל, אבל אמש חטפה הקבוצה הפסד כואב נוסף, הפעם 74:67 מול וילרבאן. דווקא אחרי הניצחון על ברצלונה, בקבוצה מתוסכלים מכך שזהו הפסדם השני ברציפות ליריבות נחותות מהן, לאחר שביום שישי הם הפסידו לכוכב האדום בבלגרד.

כמו במשחק האחרון, גם הפעם ההתקפה הצהובה חרקה ולא מצאה דרך להשיג נקודות קלות. המארחים נעצרו על אחוזים נמוכים מאוד מהשדה - 38% ל-2, 20% ל-3 - וסיימו את ההתמודדות עם יותר איבודים (12) מאסיסטים (10 בלבד). סקוטי ווילבקין המשיך ביכולת הרעה שלו בתקופה האחרונה. הוא אמנם קלע 14 נקודות, אך עשה זאת עם קליעה אחת מחוץ לקשת מתוך שישה ניסיונות, לצד אסיסט בודד.

תחושת האכזבה היתה חזקה מאוד במסדרונות ההיכל, וניכר שהיא כבר משפיעה על חלק מהשחקנים. אלייז'ה בראיינט סומן בתחילת העונה כשחקן שיכול לבצע העונה קפיצת מדרגה משמעותית, אך במקום זאת דרך במקום ובחודשיים האחרונים מציג יכולת חלשה מאוד. כשהתבקש להתייחס לחוסר היציבות של קבוצתו, ששבוע אחד מנצחת את ברצלונה ולאחר מכן מפסידה לקבוצות נחותות ממנה, הוא הפגין אדישות מסווימת.

"לכם יש יום מושלם בכל יום? לא", ירה בסיום, "אנחנו שחקני כדורסל, אנחנו אנושיים, לא כל משחק יהיה מושלם, בדיוק כמו שכל יום בחיים שלנו הוא לא מושלם. אני לא חושב על זה יותר מדי. זה כדורסל, אנחנו ברי מזל שאנחנו משחקים את המשחק הזה כעבודה שלנו. זו עונה קשה. כמו שאמרתי, בחיים לא כל יום יהיה מושלם ולא כל עונה תהיה מושלמת. כן, זה מאכזב שלא נעפיל לפלייאוף, אבל אתה לא יכול לבכות על זה. אנחנו אנשים מבוגרים ומקצוענים. נלמד מזה ונמשיך הלאה".

לעומתו, כריס ג'ונס ציין את חוסר האנרגיה כגורם שהוביל להפסד והתקשה להסתיר את תסכולו מהמצב: "איבוד האנרגיה היא הסיבה העיקרית להפסד שלנו. התחלנו את המשחק עם הרבה אנרגיות וההגנה שלנו הובילה אותנו לנקודות קלות בצד ההתקפי. אני מרגיש שכשאיבדנו את האנרגיות, איבדנו את הכוח שהיה לנו להגיע לנקודות קלות דרך ההגנה, ולכן גם ההתקפה שלנו לא הסתדרה. אני מרגיש שכל הפסד שהיה לנו העונה הוא מאכזב, אבל כמובן שבבית עם התמיכה האדירה זה עוד יותר קשה. אני חושב שאנחנו לא יציבים וזה בערך מה שקורה לנו כל העונה".

למרות התחושות הקשות, למכבי לא יהיה יותר מדי זמן לשקוע במחשבות, כשהם ישלימו כבר מחר משחק רביעי ברציפות ביורוליג, כשיתמודדו מול חימקי מוסקבה החלשה. בקבוצה מקווים לרשום ניצחון על הקבוצה המאכזבת של המפעל, רגע לפני שיטוסו לרוסיה למחזור הסיום של היורוליג, מול זניט בשישי.