כספי: "צריכים לדעת לגמור משחקים"

מכבי תל אביב רשמה ניצחון בכורה ביורוליג, 69:84 על הכוכב האדום, אך בקבוצה יודעים שהיכולת הזאת לא תספיק להמשך. ווילבקין: "הייתי מאוכזב מאיך ששיחקתי עד ההארכה, לא היינו מספיק אגרסיביים". בשבוע הבא מחכה לצהובים משחק בית נוסף - מול ולנסיה (צילום: euroleague.net)


| רוני כהן

 

מכבי תל אביב יצאה מהניצחון אמש, 69:84 על הכוכב האדום בלגרד, בתחושות מעורבות. מצד אחד הצהובים רשמו את ניצחון הבכורה שלהם במפעל והעניקו מתנת יום הולדת לשמעון מזרחי שחגג 80 במשחק הבית הראשון שלהם ביורוליג. מצד שני, היכולת שהציגה הקבוצה במהלך רוב שלבי המשחק היתה רעה מאוד וכמעט הסתיימה בהפסד שלא התקבל על הדעת, אשר היה מעמיד אותה במאזן 3-0 בפתיחת העונה.

עשר דקות הספיקו לחניכיו של ספרופולוס כדי לכפות על היכולת החלשה שהפגינו בשאר שלבי המשחק. 5 הדקות הראשונות הזניקו את המארחים ליתרון מקסימלי של 15 נקודות, ואילו 5 הדקות האחרונות, שהגיעו בהארכה, הסתיימו גם ביתרון 15, כשהצהובים התעוררו מהיכולת הרעה שהציגו ברבע האחרון והתעשתו בתוספת הזמן. אלא שגם במכבי יודעים כי הריצות בתחילת ובסיום המשחק לא היו מספיקות להם לו היו מתמודדים מול יריבה חזקה יותר מהסרבים, שלא ידעו לנצל את הסיטואציה ולגנוב ניצחון חשוב עבורם.

מי שמנע את תרחיש האימים של יושבי ההיכל והביא ניצחון בכורה לקבוצתו הוא גם מי שגרר אותה להארכה נגד יריבה לא חזקה: סקוטי ווילבקין. אחרי ההופעה ההירואית במאני טיים מול ריאל מדריד, קיוו במכבי כי הגארד יתחיל לפרוע את השטרות העונה ויהיה המוציא לפועל בדקות הסיום, אלא שהיכולת הרעה שהפגין הרכז במעמדים האלה בשנה שעברה באה לידי ביטוי גם נגד הסרבים. ווילבקין לקח על עצמו את המהלכים בדקות הסיום של הזמן החוקי, אך לא הצליח לעזור לקבוצתו כשהחטיא זריקות קשות ואיבד מספר כדורים ברגעים קריטיים. השינוי הגיע כאמור בהארכה כשהרכז צלף 9 נקודות, הוסיף אסיסט והגנה חזקה והוביל את הצהובים ל-17 נקודות לעומת 2 בלבד של האורחים.

"הייתי מאוכזב מאיך ששיחקתי עד ההארכה, בהארכה רציתי להיות יותר אגרסיבי ולעזור לקבוצה לנצח", אמר ווילבקין בסיום, "בהארכה המפתח לניצחון היה שהגברנו אינטנסיביות. אפשר לראות את זה בהגנה, הם קלעו רק 2 נקודות. מאוד כעסנו שזה לא נגמר בזמן הרגיל. במחצית השניה לא היינו מספיק אגרסיביים, וראו את זה, בצד השני הם קלעו בקלות. האוהדים היו נהדרים וכולם מרוצים שהשגנו ניצחון ביום ההולדת של שמעון".

עומרי כספי הוסיף: "אחד המאפיינים של קבוצה שנבנית ורוצה להיות קבוצה טובה, זה שהיא צריכה לדעת מתי לגמור משחק. באיזשהו שלב קבוצות יכולות לעשות ריצה. בדקות משמעותיות של המשחק הזה הובלנו וצריך ללמוד מזה. אחד הדברים שמאפיינים אותנו זה לרוץ ולייצר קצב של ריצה. בגלל שהכתבנו את הקצב אז דברים זרמו טוב, שיחקנו טוב במשך 35 דקות.

יש דברים שאני עושה בתבנית הקבוצה שהיא זקוקה להם, כמו בפיק אנד רול של הגבוהים, כמוני, טאריק והאחרים. יש הרבה דברים שצריכים להמשיך לעבוד עליהם ולהשתפר בהם. אסור היה לנו להגיע לסיטואציה שהם יכלו לנצח בסיום, בייחוד בבית. צריך ללמוד מזה, השחקנים שהיו על המגרש ברבע האחרון לא היו פה בעונה שעברה, עדיין לומדים את המאמן, נלמד מזה. משחק יורוליג שונה מכל דבר אחר, בטח בהיכל עם הקהל שלנו והאנרגיות שלו. זו בהחלט הרגשה טובה".