כרמיאל: הקאמבק של זיו תבור

זיו תבור, שכבר שימש בעבר כמאמן-שחקן ואף הספיק לתלות את הנעליים ולאמן בליגה הארצית, חוזר לפרקט ויכדרר בעונה הקרובה במדי מכבי כרמיאל, המועדון בו גדל. תבור: ״סגירת מעגל מרגשת מבחינתי״. ועוד כמה מילים על הסגל שהולך ומתגבש בקבוצה.


| אלירן כהן

 

לא מעט שמות מעניינים נחתו במהלך הקיץ האחרון בליגה הארצית מליגות גבוהות יותר, אבל דווקא כרמיאל הצנועה רשמה את אחד המהלכים המסקרנים יותר בשבועות האחרונים - בפרט כשמסתכלים על המחוז הצפוני שאמור להיות השנה קצת יותר נינוח ביחס לשנים האחרונות. כרמיאל, שסיימה את העונה שעברה כאחת הקבוצות המפתיעות בליגה, צפויה להעמיד גם השנה סגל יחסית צעיר ומרענן, אותו אמור להוביל יואב הרשקוביץ׳ מהקווים ו... זיו תבור מהפרקט.

תבור (46, 1.80), שגדל בכרמיאל והעפיל עם הקבוצה מהליגה הארצית ללאומית ולליגת העל, החליט ״לתלות את הלוח״ ולשוב לפרקט כשחקן במשרה מלאה. אשתקד אימן תבור את מכבי חדרה, לפני כן עמד על הקווים בשורות הפועל נעם / מגדל העמק. הוא אגב עלה מהארצית ללאומית גם מכבי קרית ביאליק על הדרך.

״זו סגירת מעגל מאוד מרגשת מבחינתי״, סיפר תבור. ״כבר כמה שנים שאני חושב לחזור לשחק אבל בכל פעם ההחלטה נדחתה. יואב הרשקוביץ׳ היה עוזר המאמן שלי בשנים האחרונות והיה שותף מלא ל- 3 עליות ליגה שרשמנו. התהליך התבשל אצלי לאורך החודשים האחרונים כשהבנתי שזו כנראה ההזדמנות האחרונה שלי לחזור לשחק. המשחק מאוד חסר לי. אני ממש מתרגש לחזור ולמרות שאני יודע שיש דברים שעשיתי בגיל 25 וכנראה לא אוכל לעשות בגיל 46 - אבל אני משוכנע שאוכל לסייע לקבוצה וליואב״.

מלבד תבור, הצטרפו לכרמיאל גם הרכז רון קופר (21, 1.79) מגלבוע, הסנטר עמית כהן (21, 2.02) ששיחק בשנתיים האחרונות בהפועל חיפה בלאומית ובליגת העל, צחי יתאח (20) מהפועל מעלות והפורוורד עדי רייפר (26, 1.92) ששיחק אשתקד תחת תבור בחדרה. עוד הצטרפו הגארד מרק איברהים (19, 1.90) ותומר שטרן.  מעוז חרמון, נדב שוורץ (21), בן ברייטמן (22), עמית קמרי (26, 1.92), שחר הילל (21) ודניאל ארד (23, 1.97) נשארו לעונה נוספת.