לאומית: אשדוד בשורת החתמות

רגע לפני החג הדרומים הודיעו על החתמתם של 5 שחקנים לצד השארתו לעונה נוספת של אריאל ז'אנו. מרבית המצטרפים החדשים הם שמות צעירים אנונימיים יחסית במונחי הליגה הלאומית, וביניהם מקסים פוקסמן מהנוער של מכבי חיפה, טיילר דאוסון (האח של) והמתאזרח יהושוע פרידקין שסיים את קריירת המכללות שלו.


| safsal

 

בניגוד לעונה שעברה, נראה שבניית הסגל של מכבי אשדוד הקיץ לא מתקדמת מהר ועם "שמות מוכרים" כמו הקבוצות האחרות בליגה (להוציא רביב פישטון שממשיך), ובנתיים נראה שהעניינים קצת תקועים. אבל לפחות השבוע הקבוצה מהדרום עיבתה את הסגל שלה ב-5 שחקנים ישראלים שיקוו לקבל את הקרדיט ולפרוץ קדימה. נתחיל מהמתאזרח יהושוע פרידקין (23, 1.80), בוגר מכללת אוברלין. הגארק האמריקאי-יהודי התאמן עם אשדוד הקיץ ולאחרונה בקבוצה הוחלט להחתימו, וזאת תהיה תחנת הבוגרים הראשונה שלו בקריירה.

מהארצית מצטרף לקבוצה הרכז טיילר דוסון (24, 1.88), ששיחק בעונה החולפת בחבל איילות. כמו אחיו הגדול שון, גם הוא היה חלק מהסגל של מכבי ראשל"צ בליגת העל במשך שנתיים ואף זכה עם הקבוצה באליפות ב-15/16. בשנים האחרונות שיחק בעיקר בליגה הארצית, בין היתר במכבים רעות ומכבי ר"ג. עוד מצטרפים הפורוורד מקסים פוקסמן (21, 2.02), ששיחק בעונה החולפת בליגת העל לנוער במכבי חיפה (קרוב ל-10 נק' למשחק) והיה גם בסגל של הקבוצה הבוגרת בליגת העל, וסתיו כהן (20).

בנוסף כאמור לרביב פישטון הותיק שממשיך בקבוצה לעוד עונה, גם צמד הצעירים אריאל ז'אנו (22, 2.02) ועמית בן זקן (20, 1.82) ימשיכו באשדוד. ז'אנו שיחק העונה 10 דקות בממוצע למשחק, ובקבוצה מאמינים שהשנה ימשיך את גרף ההתקדמות שלו ויהיה חלק יותר משמעותי ברוטציה. בן זקן לא ראה יותר מדי פרקט בעונה החולפת, וינסה לפרוץ העונה.