לאומית: אתא ועפולה ראש בראש

מוליכת הטבלה תצא לקריות שם מחכה לה קרית אתא שנמצאת רק נקודה אחת מאחוריה. הוד"ש תנסה להמשיך במומנטום שלה כשתפגוש הפעם את אשקלון המתאוששת, חיפה גם היא רוצה עוד ניצחון מול רעננה. הרצליה ונתניה במפגש קצוות, רמה"ש וחבלמו ינסו להימנע מהמקום האחרון, ר"גבעתיים בגליל ויבנה במוצקין.


| יניב סהראי

 

משחקי השבוע:

עירוני קרית אתא - הפועל עפולה (19:00, רמז, קרית אתא)
בני הרצליה - אליצור עירוני נתניה (19:00, היובל, הרצליה)
מכבי קרית מוצקין - אליצור יבנה (19:00, גושן, קרית מוצקין)
מכבי הוד"ש - אליצור 'איתו' אשקלון (19:30, עתידים, הוד"ש)
הפועל גליל עליון - הפועל ר"ג \ גבעתיים (19:30, כפר בלום)
הפועל חבל מודיעין - א.ס. רמה"ש (19:30, חט"ב נחשון, שוהם)
עירוני רעננה - הפועל חיפה (רביעי, 19:30, מטרווסט, רעננה)

 

המחזור התשיעי בליגה הלאומית יפתח עם משחק צמרת חם מאוד בין שתיים שמכירות היטב אחת את השניה, קרית אתא ועפולה. עפולה המוליכה עם רצף של 5 ניצחונות, כשגם פציעות וסגלים חסרים לא ממש הפגיעו להם עד כה. קרית אתא נפרדה שבוע שעבר מהרכז המוביל שלה, נאור שרון, ולמרות שבלעדיו הצליחה לנצח את נתניה, מול עפולה זה סיפור אחרי לגמרי. בני הרצליה שנמצאת ביניהן תארח השבוע את נתניה. הרצליה לא אוהבת לשחק באזור הדרום (הפסידה לחבלמו ואשקלון), אבל בבית בנתיים היא מושלמת. נתניה שנמצאת בצד השני של הטבלה דווקא בחוץ רשמה יותר נצחונות מבבית, ואחרי שהפתיעה כבר קבוצות צמרת העונה, תנסה לעשות זאת גם להרצליה.

חבל מודיעין ורמה"ש יפגשו לקרב העולות החדשות, שלצערן הוא גם קרב נועלות הטבלה ושמי שתפסיד בו תסיים את המחזור במקום האחרון. ברמה"ש יכולים להיות מעודדים מהיכולת במשחקים האחרונים ובעיקר מהזר החדש, שכאמור כבר מדורג שני במדד היעילות. חבלמו נמצאת במומנטום שלילי עם 5 הפסדים רצופים וחייבת לחזור לעניינים לפני שהליגה בורחת. קבוצה נוספת שנמצאת במומנטום רע היא מוצקין שהפסידה 3 משחקים ברציפות. היא תפגוש את יבנה שאומנם נמצאת בצמרת אבל רשמה שני הפסדים רצופים כשגם ראשד מאדן לא עזר לה לנצח.

גם גליל עליון וגם ר"גבעתיים קטעו בשבת את רצף ההפסדים שלהם עם ניצחונות צמודים. הבעיה העיקרית של האורדונים זה שהם נוסעים צפונה לכפר בלום, ועד כה הם לא הצליחו לרשום ניצחון חוץ (והם לפני רצף משחקים מחוץ לזיסמן). הפועל חיפה ועירוני רעננה פתחו לא טוב את העונה, אבל במחזורים האחרונים הדברים מתחילים להתחבר להם. רעננה אומנם הפסידה בשבת, אבל זה היה לעפולה החזרה, וחיפה כבר עם 3 ניצחונות ברציפות. מי שגם נמצאת במומנטום מצויין היא הוד"ש, שפתחה את העונה לא טוב אבל מאז רושמת כבר 5 ניצחונות רצופים. אשקלון עשתה הפוך - פתחה טוב, יצאה לרצף הפסדים שנקטעו בשישי האחרון עם ניצחון מפתיע על הרצליה.

 

טריוויה:

- את המפגש בין שתי העולות החדשות ציפינו לראות כבר בעונה שעברה מאחר ואת עונת 17/18 סיימו רמה"ש וחבלמו בצורה די מרשימה במקום ה-1, אבל לפלייאוף חוקים משלו ושתי הקבוצות כשלו במשימה. רצה הגורל, ושנה לאחר מכן באופן עוד יותר בלתי צפוי שתי הקבוצות עשו פלייאוף נהדר שהבטיח להם עלייה ואת המפגש המיוחל ביניהם.

- קרית אתא ועפולה הן שתי הקבוצות היחידות שבהן אברהמי הספיק לשחק וגם לאמן. כמאמן אלו גם שתי הקבוצות היחידות שהצליח להעפיל איתן לליגת העל.

- לא רק רמה"ש וחבלמו שייפגשו השבוע עלו יחד באותה עונה. גם יבנה וקרית מוצקין עלו יחדיו בעונת 16/17. מאז, דרך אגב, המסלול שלהן די זהה – עונת התחשלות שנגמרה בפלייאוף תחתון ולאחר מכן עונה טובה יותר שהסתיימה בפלייאוף עליון.

- ג'ימי הול ופול דילייני שיפגשו השבוע בעתידים היו עד לפני כמה ימים 2 השחקנים עם מדד היעילות הכי גבוה בליגה. ג'ימי הול עדיין מוליך את הקטגוריה הזאת עם 32.88 במדד היעילות, בעוד שפול דילייני ירד אחרי המחזור האחרון למקום השלישי (דוריאן פינסון נכנס לו באמצע) לו וינסה לצמצם את הפער כשהוא עומד על ממוצע של 28.43.