לאומית: בדרך לפיינל פור

סדרות רבע הגמר יגיעו היום (וברביעי) למשחק שלישי ומכריע - רעננה תנסה הפעם לא למעוד מול יבנה, אשקלון תנסה שוב לנצח את גליל עליון בצפון, קרית מוצקין וחיפה ינסו לשמור על הבית מול קרית אתא ועפולה. ומה בבית התחתון? משחק על עונה שלמה עבור רחובות מול הפועל ר"גבעתיים, שממש לא רוצה לחזור לארצית. (צילום: לימור מלינוף)


| צוד בדיחי

 

משחקי השבוע:

מכבי קרית מוצקין - עירוני קרית אתא (19:25, גושן, קרית מוצקין)
עירוני רעננה - אליצור יבנה (19:30, מטרווסט, רעננה)
הפועל גליל עליון - אליצור 'איתו' אשקלון (19:35, כפר בלום)
מכבי חיפה - הפועל עפולה (רביעי, 19:00, רוממה, חיפה)

הפועל כפ"ס - מכבי רחובות (19:00, תיכון היובל, כפ"ס)
הפועל חיפה - הפועל ר"ג \ גבעתיים (19:00, רוממה, חיפה)
מכבי הוד"ש - אליצור עירוני נתניה (19:30, עתידים, הוד"ש)

 

בפלייאוף העליון חם. כל הסדרות הגיעו ל-1-1, ויוכרעו ביום שלישי. מי שהפסידה בבית ניצחה בחוץ, ולהיפך. הפועל גליל עליון הגיעה לאשקלון אחרי משחק חם מאד בכפר בלום, השחקנים באדום קצת התקשו בהתחלה, אבל מהר מאד הביאו את ההגנה שהתרגלנו לראות מהם העונה. את הרבע השני הגליל ניצחה 25-6, ומשם המשיכה לניצחון במשחק כולו. מנגד, אשקלון הוכיחה שאף פעם, אבל אף פעם אסור להספיד אותה. השחקנים של אבי סוכר נלחמו על כל כדור ממש עד שריקת הסיום, טיילר סמית ובילי מקשפרד היו ונשארו מסוכנים מאד, והקהל של אשקלון כבר הוכיח שהוא יודע להרעיש גם בכפר בלום.

דרבי הקריות חוזר למוצקין אחרי משחק צמוד צמוד שנגמר בהפרש של נקודה אחת בלבד לטובת קרית אתא. על פניו מוצקין פייבוריטית, אבל בדרבי ובטח בפלייאוף - אין חיה כזאת שנקראת "פייבוריטית על הנייר". מי שעוד למדה בדרך הקשה שאין דבר כזה, היא עירוני רעננה שדרסה את כל הליגה בעונה הסדירה, ונזקקה לניצחון חוץ קשה במשחק צמוד צמוד מול יבנה כדי לא לעוף בסוויפ ברבע הגמר. רעננה חוזרת לאולם יובלים ואבנר יאור יצטרך לעשות הרבה שיעורי בית איך לעצור את ההתלהבות של יבנה.

אחרונה חביבה בבית העליון היא הסדרה בין מכבי חיפה לעפולה. גם פה המשחק בשישי הסתיים על חודו של סל (79:77), ג'ף רוזן לא רוצה לבלות עוד עונה בלאומית, השחקנים שלו, יחד עם המאמן החדש, יהיו חייבים לנצח ברוממה כדי לתת לו המשך תקווה שזה יכול לקרות.

 

ומה קורה בפלייאוף התחתון? קודם כל בואו נעשה סדר. הפועל חיפה ונתניה עם 41 נק' הבטיחו את ההישארות. כפר סבא, כמו שכולם יודעים בערך חודשיים, הבטיחה את הירידה. בתווך נמצאות הוד השרון עם 40, שכמעט לגמרי בטוחה בהישארות, הפועל ר"ג עם 39, ומתחת לקו האדום נמצאת רחובות עם 37 נקודות ותסבוכת קשה. תיאורטית היא עוד יכולה להישאר, אבל לא תלויה בעצמה.

ולמשחקי היום: הפועל חיפה תארח את ר"גבעתיים ברוממה (ותדחה את המשחק של מכבי חיפה לרביעי). הפועל חיפה הבטיחה הישארות, רמת גן עוד לא. רחובות תתפלל לניצחון של המקומיים, כדי להשאיר לה סיכוי. רחובות עצמה תתארח אצל כפר סבא. כמובן, אסור לה לשמוט נקודות בשום משחק עד סוף העונה, בטח ובטח שבמשחק הזה. נתניה תארח את הוד השרון, ושוב משחק בין קבוצה שכבר הבטיחה הישארות לאחת שכמעט הבטיחה. נתניה תרצה לנצח, רחובות ורמת גן יתפללו שהיא גם תעשה את זה. נכון לעכשיו הקרב עוד פתוח, אבל כמו בבחירות לכנסת, ביום רביעי יגיעו תוצאות האמת.