לאומית: בדרך ל-3 זרים?

מנהלת הליגה הלאומית הוציעה הודעה חריגה, לפיה בקרוב יאפשרו לרשום בכל קבוצה 3 זרים. גם אם המהלך נועד רק כדי להפעיל לחץ ולעשות פרובוקציה, יש כבר הרבה קולות מהשטח נגד הרעיון. צוד בדיחי חושב שזאת ממש לא הדרך ויש דברים אחרים שאפשר לעשות, והגיע הזמן לקצת רצינות. טור דעה (צילום: גלעד חזון)


| צוד בדיחי

הכתוב הינו טור דעה.

 

אוקיי. בואו נתחיל מהנסיבות המקלות. האשמה העיקרית היא מירי רגב. חד משמעית. בנוסף אליה, אשם תורם יש גם לקבוצות ליגת העל שדואגות לעצמן לטווח הקצר בלי להבין שעדיף לראות את טובת הענף על פני עוד כמה לירות. זה כמובן עצוב ומקומם אבל בואו, לא ציפינו ליותר מדי לא מהראשונה ולא מהשניים.

אבל עוגן יוחננוב ומנהלת הליגה הלאומית, תגידו לי, אתם רציניים? באמת? כמה עוד תתנו למנהלת ליגת העל לעשות מכם צחוק ואחר כך תתלוננו שלא לוקחים אתכם ברצינות? בואו ניזכר רגע מה קרה לפני שנה אחת בלבד. מנהלת הליגה הלאומית החליטה על שביתה, עד שליגת העל תפסיק להתייחס אליה כמצורעת. בסדר, מהלך מובן ומקובל. יופי. נעבור לשלב התוצאות:

1. התברר שהלאומית נופפה באקדח שאין בו כדורים. השביתה לא ממש הזיזה למישהו בליגת העל.
2. עד היום, עונה וחצי אחרי, לא ברור אם הדרישה לשתי עולות התקבלה.
3. מי היחידה ששברה שביתה? מכבי חיפה. מה העונש שהיא קיבלה? כרטיס עליה לליגת העל. רצינות זה אנחנו.

 

בואו נחזור להווה. מירי רגב בהחלטה הזויה "מחלקת" את הכסף באופן מופרך. כתבתי "מחלקת" כי כמורה למתמטיקה אני יכול להגיד לכם שכאשר אחד החלקים שווה לאפס הוא לא באמת קיים. (אני מתאפק לא להכניס פה בדיחת רבע ושליש על כבוד השרה). מה עושה עוגן יוחננוב בתגובה? מוריד את הראש ועונה אמן. יאללה? מירי רוצה שלושה זרים? נעשה שלושה זרים. העיקר לקבל כמה גרושים מכבוד השרה.

מה לגבי פיתוח שחקנים צעירים? מה לגבי הפער שזה ייצור בין קבוצות עם כסף לשלושה זרים איכותיים לכאלה שבקושי מגרדות אחד וחצי? ויותר מהכל - איך לעזאזל אתה משלים עם הסחיטה הזו? צאו למאבק, תפגינו, תחרימו מפעלים, תגישו עתירות, תעלו קמפיינים, תגייסו שחקני עבר, תעשו דילים עם בעלי קבוצות בליגת העל - נו בחייאת אני צריך לתת לכם רעיונות איך להיאבק? בשביל מה לעזאזל אתם מחממים כיסא? בשביל לקבל החלטות מטופשות ולהאשים בהן את מירי רגב? זה די בסיסי. אם אתם לא תקחו את עצמכם ברצינות - אף אחד אחר לא יעשה את זה.

ולגבי "לא הייתה לנו ברירה, זה משיקולי תקציב", תרשו לי לצטט את הארווי ספקטור:
כשמכוונים לך אקדח לרקה ונותנים לך רק אופציה אחת, יש עוד 146 דרכים שונות להשתמש בהן.

בהצלחה.