לאומית: בסימן הופעות בכורה

אשקלון והחיזוק הטרי שלה, ד'אור פישר, ינסו לצאת מהמשבר דווקא מול מוליכת הטבלה בני הרצליה. יבנה שתקבל את רשאד מאדן בהופעת בכורה תארח את הוד"ש הלוהטת, ורמה"ש תנסה להמשיך במומנטום מול גליל עליון, שם אמור ג'רי אוואנס לשחק לראשונה במדי הצפונים.


| יניב סהראי

 

משחקי הסופ"ש:

אליצור איתו אשקלון - בני הרצליה (שישי, 13:30, בן גוריון, אשקלון)
הפועל ר"ג \ גבעתיים - מכבי קרית מוצקין (שבת, 20:00, זיסמן, ר"ג)
אליצור יבנה - מכבי הוד"ש (שבת, 20:00, רלף קליין, יבנה)
אליצור עירוני נתניה - עירוני קרית אתא (שבת, 20:30, ישורון, נתניה)
א.ס. רמה"ש - הפועל גליל עליון (שבת, 20:30, קרית יערים, רמה"ש)
הפועל עפולה - עירוני רעננה (שבת, 20:30, היכל הספורט העירוני עפולה)
הפועל חיפה - הפועל חבל מודיעין (שבת, 21:00, רוממה, חיפה)

 

אליצור אשקלון על רצף ארבעת הפסדיה ועם ד'אור פישר בהופעת בכורה, תנסה לעצור את כדור השלג מול הקבוצה הלוהטת בליגה – בני הרצליה. המוליכה אומנם לא מרשימה, אך יודעת מה צריך לעשות כדי לנצח ולשמור על מקומה בצמרת הטבלה. קבוצה נוספת מהשרון שלוהטת בתקופה האחרונה, ועל כך יעידו רצף 4 הניצחונות שלה, היא הוד השרון שתנסה להשתוות (דבר שנראה לא הגיוני עד לפני כמה מחזורים) לאליצור יבנה היריבה שלה השבוע בטבלה. בצד היבנאי אמורים לשוב לשחק עם 2 זרים כשראשד מאדן יערוך הופעת בכורה.

קבוצה נוספת שעושה קולות של התאוששות מפתיחת עונה לא טובה זאת עירוני רעננה, שטרם הפסידה בעידן ברקוביץ', ותקווה לעצור את עפולה, שבדומה להרצליה לא מרשימה אך בכל זאת מצליחה לנצח. אליצור נתניה, שיצאה בתחושת אכזבה מהמשחק מול עפולה, תסגור משחק ביתי שני ברציפות בתקווה לשוב ולנצח בבית אחרי שני הפסדים ביתיים צמודים לקבוצות צמרת. בצד של קרית אתא מגיעים שוב אחרי ניצחון ביתי דרמטי, כאשר הפעם סל ניצחון של שגיב דוד השאיר את הנקודות ברמז.

במפגש בין שתי קבוצות שנמצאות בכושר לא טוב תארח הפועל ר"גבעתיים, שחטפה תבוסה לא נעימה מהוד"ש, את קרית מוצקין שהפסידה גם היא לקבוצה מהשרון. הפועל חיפה, שביצעה קאמבק גדול בכפר בלום, תנסה להמשיך במומנטום ולהידבק לצמרת כשתארח את הפועל חבל מודיעין, שירדה למקום הלפני אחרון עם הפסד רביעי ברציפות. רמה"ש, שחיכתה 7 מחזורים כדי לרשום W ראשון, תארח את גליל עליון שאמורה סוף סוף לשחק עם 2 זרים כשג'רי אוואנס צפוי לערוך הופעת בכורה.


טריוויה:

- שימו לב ללוח המשחקים של ר"גבעתיים. מיד אחרי המשחק הביתי מול מוצקין, תצא הקבוצה לרצף של 3 משחקי חוץ, ובסה"כ תשחק בחוץ ב-6 (!) מתוך 7 המשחקים הבאים שלה. לנוכח מאזן החוץ הלא מזהיר (3-0) של האורדונים, ניצחון מול מוצקין חשוב ביותר לפני שכל הליגה תברח לה.

- אירוע די נדיר קרה במחזור האחרון כשכל 4 השרוניות של הליגה ניצחו. הפעם האחרונה שבה היו 4 קבוצות מהשרון בליגה וכולם ניצחו באותו מחזור, הייתה במחזור ה-24 של עונת 16/17. שבוע לאחר מכן רק 2 קבוצות הצליחו להמשיך במומנטום ולנצח. כמה ימשיכו במומנטום הפעם?

- כמעט באותו תאריך אירחה בעונה שעברה הוד"ש את אליצור יבנה במסגרת המחזור ה-9. אז אותו משחק נגמר ב-74:72 לטובת אליצור יבנה כשג'ויינר דאליס קולע סל ניצחון. איך זה ייגמר הפעם?

- הפעם האחרונה שרועי חגאי וד'אור פישר שיתפו פעולה הייתה לפני עשור כשפישר שיחק במכבי ת"א ורועי חגאי היה ע.מאמן. בסיום אותה עונה פגשה מכבי ת"א את בני השרון (הוורסיה הקודמת של בני הרצליה) לסדרה בלתי נשכחת בשלב רבע הגמר. אותה סדרה הסתיימה ב-3:2 לטובת מכבי ת"א כשלניצחון הדרמטי במשחק המכריע יש לפישר לא מעט מניות.

- הפעם האחרונה שאליצור נתניה ניצחה את קרית אתא (גם אז בהדרכת אברהמי) הייתה בעונת 07/08. אז זה היה במשחק מספר 3 בסדרה על המקום ה-3 (שהבטיח באותה עונה כרטיס לליגת העל). מאז אותו משחק, הקבוצות אמנם לא נפגשו יותר מדי פעמים, אך במפגשים ביניהם ידה של קרית אתא תמיד הייתה על העליונה.

- הפועל חיפה וחבלמו הם שתי הקבוצות היחידות משני המחוזות של ליגה ארצית שסיימו את העונה הסדירה במקום הראשון וגם עלו ליגה. הפועל חיפה עשתה זאת בעונת 15/16, חבלמו עשתה את זה בעונה שעברה.