לאומית: בצד השני של הליגה

ועם כל הכבוד לסדרות הפלייאוף שבסופו של דבר יקבעו מי תעזוב אותנו בסוף העונה, יש עוד כמה כאלו שממש רוצות להישאר כאן. הבית התחתון יוצא הערב לדרך, כשעל הנייר כל 5 הקבוצות שבו יכולות להצטרף לכפ"ס שכבר ירדה. לוח משחקי הבית ומה שמחכה לנו הערב בפנים (צילום: לימור מלינוף)


| צוד בדיחי

 

גם הפלייאוף התחתון יוצא הערב לדרך, כאשר השאלה היחידה שעומדת על הפרק היא מי תצטרף לכפר סבא, עדיין. אם נניח שכל הקבוצות מסמנות את כפר סבא כמשחק שחייבים לקחת, נקבל שיש בקופה עוד 4 נקודות. הפער בין רחובות (מקום 13) לנתניה (מקום 9) הוא רק 3 נקודות, ולכן באופן תיאורטי כל אחת מקבוצות הבית התחתון, כולל נתניה עם 38 הנקודות שצברה, עדיין יכולה לרדת.

המשחק הראשון הערב יפגיש את נתניה עם רמת גן. נתניה יודעת שניצחון יבטיח לה כמעט בוודאות את ההישארות, רמת גן רואה מאוד מקרוב את המקום ה- 13 (רק נקודה מעל רחובות) ותעשה הכל כדי להרוויח אוויר לנשימה. חצי שעה אחר כך תפגוש הוד השרון את כפר סבא. כפר סבא לאחרונה עושה קולות של מלחמה, וזה יפה לראות, אבל הוד השרון שנמצאת גם היא נקודה בלבד מעל רחובות חייבת את הניצחון.

במשחק השלישי והאחרון שיתחיל בשעה 21:00 (בגלל המשחק של מכבי חיפה) תארח הפועל חיפה ברוממה את המאוכזבת הגדולה של העונה, מכבי רחובות. שתי הקבוצות נפגשו לפני פחות משבוע, כשהאדומים יצאו עם ידם על העליונה. חיפה (37 נקודות) תצטרך להוציא בחמשת המשחקים הקרובים 2 נקודות כדי להבטיח הישארות. רחובות (35 נק') צריכה לנצח כמעט כל משחק כדי שהעונה הזו תהיה רק אכזבה ולא פארסה. זה לא יהיה קל.

בעונה שעברה, כזכור, גורל היורדת השנייה לליגה הארצית (הפועל חיפה) נקבע בהתקפה האחרונה של המשחק האחרון של העונה - כשחיפה פספסה הזדמנות לנצח את המשחק. קבוצות הפלייאוף התחתון, גם אלו שכבר הבטיחו את מקומן בליגה, שמרו על ספורטיביות עד לרגע האחרון, ונקווה שכך יהיה גם השנה.

 

משחקי הפלייאוף:

הערב:

אליצור עירוני נתניה – הפועל ר"ג / ג"בעתיים (19:30, ישורון, נתניה)
הפועל חיפה – מכבי רחובות (21:00, רוממה, חיפה)
מכבי הוד"ש – הפועל כפ"ס (20:00, עתידים, הוד"ש)

 

12.4.19:

הפועל ר"ג/גבעתיים – הפועל כפ"ס
מכבי רחובות – מכבי הוד"ש
אליצור עירוני נתניה – הפועל חיפה

 

16.4.19:

הפועל חיפה – הפועל ר"ג / גבעתיים
מכבי הוד"ש – אליצור עירוני נתניה
הפועל כפ"ס – מכבי רחובות

 

23.4.19:

הפועל ר"ג / גבעתיים – מכבי רחובות
אליצור עירוני נתניה – הפועל כפ"ס
הפועל חיפה – מכבי הוד"ש

 

30.4.19:

מכבי הוד"ש – הפועל ר"ג/גבעתיים
הפועל כפ"ס – הפועל חיפה
מכבי רחובות – אליצור עירוני נתניה