לאומית: גליל בהוד"ש, עפולה במוצקין

הוד"ש תנסה לעצור את המפולת כשתארח בביתה את גליל עליון החזקה, מוצקין תנסה להמשיך במומנטום ולקבע את מעמדה בשמינייה הראשונה כשתפגוש את עפולה למשחק פיקנטי. עוד במוקד: רעננה תנסה להתאושש משערוריית השיפוט כשתתארח באתא, ונתניה תנסה להיות זאת שתעצור את הקבוצה החמה בליגה. וגם: האם אנחנו בדרך לעונה שוברת שיאים? (צילומים: הראל שורצברג)


| יניב סהראי

 

משחקי השבוע:

אליצור יבנה - הפועל ר"ג \ גבעתיים (19:00, רלף קליין, יבנה)
מכבי הוד"ש - הפועל גליל עליון (19:00, עתידים, הוד"ש)
בני הרצליה - הפועל חבל מודיעין (19:00, היובל, הרצליה)
מכבי קרית מוצקין - הפועל עפולה (19:00, גושן, קרית מוצקין)
עירוני קרית אתא - עירוני רעננה (19:30, רמז, קרית אתא)
אליצור עירוני נתניה - הפועל חיפה (19:30, ישורון, נתניה)
אליצור איתו אשקלון - א.ס. רמה"ש (19:30, בן גוריון, אשקלון)

 

למרות רצף של 5 הפסדים רצופים, הוד"ש עדיין נמצאת בין השמינייה הראשונה אך חייבת לעצור את כדור השלג כמה שיותר מהר. השבוע תגיע לאולם הקטן בעתידים גליל עליון, שפספסה בשבוע שעבר הזדמנות להדבק לצמרת הגבוהה עם הפסד מרגיז להרצליה. למרות ההפסד בגליל יכולים להיות מרוצים מהיכולת שהציג ג'רי אוואנס שרשם את משחק השיא שלו מאז נחת בקבוצה. קבוצה נוספת שרשמה הפסד מרגיז לאחר החלטת שיפוט מעוררת מחלוקת זאת עירוני רעננה שתנסה להתאושש ממאורעות השבוע שעבר במשחק מול קרית אתא. חניכיו של אברמי מגיעים אחרי ניצחון קשה מול חבלמו שהעלה את הקבוצה למקום ה-4 בטבלה.

קרית מוצקין, שבשקט בשקט רושמת כבר ניצחון 5 מ-6 המשחקים האחרונים, תנסה להמשיך במומנטום הנהדר גם מול מוליכת הטבלה. בצד של עפולה מרוצים מאוד מהשתלבותו של שלטון דיוק ויחד איתו תנסה הקבוצה לשמור על הפעם מהמקום השני ואף להגדיל אותו. חבלמו, שהפתיעה בסיבוב הראשון את היורדת מהרצליה, תנסה לעשות זאת שוב ולצמצם את הפער מהקבוצות שמעל הקו האדום. בצד של הרצליה מכת הפציעות נמשכת, אך למרות זאת חניכיו של גורקה הצליחו לגלות אופי ולרשום ניצחון מרשים בכפר בלום. בהרצליה מחפשים עוד שחקן כדי להרחיב את הרוטציה שהולכת ומצטמצמת משבוע לשבוע.

קבוצה נוספת שסובלת ממכת פציעות זאת אליצור אשקלון שהפסידה עוד משחק צמוד ותנסה להתאושש מול נועלת הטבלה, שתהיה חייבת להתחיל לאגור נצחונות לפני שכל התחתית תברח לה. הפועל חיפה תנסה להמשיך במומנטום המטורף ולרשום רצף דו-ספרתי של נצחנות כשתתארח באולם הקטן בנתניה. חניכיו של נייברגר מגיעים אחרי ניצחון חשוב מאוד מול רעננה וביום בהיר יכולים לראות את עצמם בפלייאוף העליון. הפועל ר"ג/גבעתיים שנמצאת במגמת שיפור וכמעט הצליחה להפתיע בשבוע שעבר את עפולה בביתה, תסגור את רצף משחקי החוץ במשחק מול יבנה. חניכיו של סגלוביץ', מאז חזרתו של מולינגס, רשמו 3 נצחונות מתוך 4 משחקים כשההפסד היחידי היה להפועל חיפה.

טריוויה:

- הנצחון בהפרש הגדול ביותר של ר"ג/גבעתיים מאז חזרה לליגה הלאומית בעונת 15/16 הגיע באפריל 2018 מול אליצור יבנה. אז זה נגמר ב-42 הפרש (98:56) לטובת האורדונים, נק' אחת יותר מהניצחון השני הכי גדול של הקבוצה שהושג מול אשקלון, אותה תפגוש הקבוצה במחזור סוף השבוע.

- הפועל עפולה וקרית מוצקין הן שתי הקבוצות שמסרו העונה הכי הרבה אסיסטים עד כה. מוצקין עם כמות כוללת של 329 מוליכה, עפולה שנייה עם 20 אס' פחות.

- 2 החוסמים הטובים בליגה – בילי מקשפרד וטי.קיי אדוגי, ייפגשו השבוע לקרב מעניין בין שניהם בצבע. הראשון מוביל עם ממוצע של 2.07 חס', הסנטר של האורדונים שני עם ממוצע יפה של 1.86 חס' לערב. משחק נוסף שיפגיש בין שני חוסמים טובים יתקיים במוצקין כשאפריגין (1.57 חס') ממוצקין יפגוש את קרטר (1.5 חס') העפולאי.

- שאלנו אתכם בכותרת האם אנחנו בדרך לעונה שוברת שיאים, עכשיו גם מגיע ההסבר. מועמד 1 לשבור שיא מתוך ה-3 שנציג הוא דניאל מולינגס שרושם עד כה ממוצע מרשים של 3.67 חט' לערב. השחקן שסיים עם ממוצע החט' הגבוה ביותר (בעונה סדירה – כנ"ל לגבי שאר הממוצעים) מאז עידן הסט' הרשמית (עונת 05/06 – וכך גם שאר הממוצעים שנציג) הוא נייט מילר שרשם אז ממוצע של 3.9 חט' למשחק. בחישוב פשוט, ובהנחה כי מולינגס ישחק ב-12 המשחקים שנותרו - יצטרך הגארד היבנאי להוסיף עוד 49 חט' לשבירת השיא.

- מועמד מס' 2 הוא ג'ימי הול שנמצא בעמדה מצויינת להיות השחקן שרושם את ממוצע הריבאונד למשחק הגבוה ביותר. הסנטר של הוד"ש עומד על ממוצע 14.36 ריב' ובמידה וישחק את כל המשחקים שנותרו עד לסיום העונה הסדירה – יצטרך הול לקטוף לפחות עוד 164 ריב' כדי לשבור את ממוצע ה-14 ריב' למשחק של ברנדון בראון.

- מועמד 3 ואחרון הוא גוני יזרעאלי, וכשמדברים על יזרעאלי בדרך כלל גם מדברים על אס'. הרכז של הקבוצה הצפונית בליגה מוסר 9.72 אס' למשחק, וכרגע עומד ממוצע השני בגודלו מאז ליאור שגב שמסר 9.88 אס' למשחק בעונת 14/15. גם כאן, בהנחה וישחק את 12 המשחקים שנותרו יצטרך יזרעאלי למסור עוד 121 אס' לפחות כדי לשבור את השיא. נמשיך לעקוב.