לאומית: דותן וטל בעפולה

הרכז הותיק עובר לתחנה הבאה שלו בלאומית ומצטרף להפועל עפולה, שם יחזור לשתף פעולה עם ניר קפלן. הקבוצה מבירת העמק צירפה היום גם את אליעד טל, בוגר מחלקת הנוער של הפועל ת"א שנבחר לחמישיית העונה בנוער על העונה.


| safsal

 

הפועל עפולה ממשיכה לבנות לקראת נסיון נוסף לעלות ליגה, ומציגה עוד 2 החתמות מרשימות. הראשונה היא שם שמזוהה היטב עם הליגה - גיא דותן (30, 1.88). ברקורד העשיר של דותן כבר יש 2 אליפויות בליגה הלאומית, לצד לא מעט הופעות בגמר הפלייאוף. ב-14/15 נבחר לשחקן העונה של הליגה, ולא מזמן גם נבחר לחמישיית העשור. בעונה החולפת שיחק בהפועל חבל מודיעין, וסיים עם ממוצעים של 7.3 נק', 3.1 רב', 7.7 אס' (דורג ראשון בליגה) ו-1.3 חט' למשחק.

כאמור לדותן עבר עשיר בליגה הלאומית, בה שיחק בין היתר בקרית אתא, גלבוע גליל, נהריה והוד"ש, כשבין לבין גם עשה כמה גיחות לליגת העל (ירושלים, קרית גת) ולליגה הארצית (רחובות). העונה הגארד יתאחד עם ניר קפלן, לאחר שבעונת 15/16 השניים זכו באליפות עם גלבוע גליל כשקפלן היה בעמדת עוזר המאמן.

ומהשחקן הותיק - לשחקן הצעיר. הפורוורד אליעד טל (19, 1.95), שהיה העונה חריג גיל בקבוצת נוער על של הפועל ת"א ובמקביל היה חלק מהסגל של הקבוצה הבוגרת בליגת העל, חתם לשנתיים בבירת העמק. טל נבחר לאחרונה לחמישיית העונה בנוער העל, והיה גם חלק מהנבחרות הצעירות של ישראל ומנבחרת ה-3X3. את העונה החולפת בליגת העל לנוער סיים עם ממוצע מרשים של 18.5 נקודות למשחק, לצד 9.1 רב'2.4 אס' ו-1.4 חט'.