לאומית: דרבים בשרון ובקריות

מחזור בסימן דרבים, כאשר לא פחות מ-3 דרבים (2 מהם גיאוגרפיים) ישוחקו. בשרון הרצליה תארח את הוד"ש לקרב צמרת, בקריות מוצקין תתארח בקרית אתא, ובדרבי קבוצות האוהדים תארח הפועל ר"ג/גבעתיים את הפועל חיפה נטולת אוהדיה. עוד השבוע - עפולה מארחת את רמה"ש, אשקלון מול חבלמו, נתניה נגד גליל עליון ויבנה נגד רעננה.


| יניב סהראי

 

משחקי השבוע:

הפועל ר"ג \ גבעתיים - הפועל חיפה (19:00, זיסמן, ר"ג)
אליצור יבנה - עירוני רעננה (19:00, רלף קלייף, יבנה)
אליצור 'איתו' אשקלון - הפועל חבל מודיעין (19:00, בן גוריון, אשקלון)
אליצור עירוני נתניה - הפועל גליל עליון (19:00, ישורון, נתניה)
עירוני קרית אתא - מכבי קרית מוצקין (19:00, רמז, קרית אתא)
בני הרצליה - מכבי הוד"ש (19:00, היובל, הרצליה)
הפועל עפולה - א.ס. רמה"ש (19:00, היכל הספורט העירוני, עפולה)

 

במשחק המרכזי של המחזור תארח הפועל ר"גבעתיים, ששוב לא ניצלה הזדמנות לברוח מהתחתית לאחר ההפסד הדרמטי ברעננה, את הפועל חיפה שהשלימה חודש דצמבר מושלם עם מאזן של 6 ניצחונות אל מול 0 הפסדים. המשחק ייערך ללא אוהדי הפועל חיפה, זכר לאותה החלטה בין הקבוצות לקיים את המפגשים ביניהם ללא קהל חוץ. עם היריבות שקיימת בין שני המועדונים, יהיה חם גם ככה.

במפגש בין שתי קבוצות שהתפוצצו התקפית במחזור שעבר, תארח קרית אתא, שמקבעת אט אט את מעמדה ברביעייה הראשונה, את קרית מוצקין שתנסה להתקרב ואף לעקוף את אתא בטבלה. השתיים נפגשות לראשונה בליגה מאז רבע גמר הפלייאוף אשתקד (ע"ע טריוויה), ומאז נראה שהמומנטומים התהפכו כשהפעם אתא היא זאת שממסתכלת על שכנתה מלמעלה. מפגש צמרת נוסף יתקיים באולם היובל, שם תארח בני הרצליה, שספגה במחזור שעבר את הפסדה הראשון בבית, את הוד השרון שמגיעה לאחר 2 הפסדים רצופים שהרחיקו אותה מהצמרת הגבוהה.

אחרי שהצליחה להרחיק את חבל מודיעין מהשמינייה הראשונה ולבסס את מקומה שם, תנסה אליצור יבנה לעשות את אותו הדבר גם מול רעננה. בצד של רעננה קיבלו את טיילר ויידמן בחזרה וגם הצליחו לרשום ניצחון סופר דרמטי בקרב התחתית מול הפועל ר"ג, אך גם קיבלו בשורות רעות כשאיבדו את גיא לביא כנראה עד לסיום העונה. אשקלון, שרשמה ניצחון ענק בכפר בלום, תנסה להמשיך במומנטום כשתארח במחזור הקרוב את חבל מודיעין שמסובכת עמוק עמוק בתחתית. נתניה, שהקשתה לא פעם על קבוצות צמרת ואף ניצחה אותם, תנסה לעשות זאת גם מול גליל עליון שנעצרה לאחר 3 ניצחונות רצופים. ובקרב קצוות תארח הפועל עפולה, שתרצה לשמור על מקומה בפסגת הטבלה, את א.ס. רמה"ש, שלמרות השיפור ביכולת, עדיין רואה את כל הליגה מלמטה.טריוויה:

- כבר במשחקו השני במדי חבל מודיעין יחזור אוראל לב לאולם בו פתח העונה, כשקבוצתו החדשה תתארח באשקלון.

- את המשחק הקודם שלו (שהיה גם הראשון שלו בארץ) מול הפועל חיפה קווין קייפרס לא ישכח הרבה זמן. 57 נק' קלע הגארד של האורדונים ובכך קבע שיא חדש בגביע המדינה. עם כמה נק' יסיים קייפרס הפעם?

- המאזן של בני הרצליה העונה מול קבוצות השרון עומד על 0-5. 3 ניצחונות הושגו במסגרת גביע הליגה ועוד שניים,על רעננה ורמה"ש, הושגו במסגרת הליגה. האם הוד"ש תצליח להיות הקבוצה הראשונה העונה שמנצחת בדרבי את הרצליה?

- 76:75 לטובת המארחת. אלו היו שתי התוצאות האחרונות במפגשים בין קרית אתא לקרית מוצקין. שניהם הושגו בסדרת רבע גמר הפלייאוף בעונה שעברה. האם גם הפעם נקבל סיום דרמטי?

- מלבד המפגש בין קרית אתא לקרית מוצקין שיהווה שחזור לסדרת רבע הגמר הדרמטית מהעונה שעברה, גם המפגש בין יבנה לרעננה יהווה שחזור לסדרת רבע הגמר בין הקבוצות בעונה שעברה.