לאומית: דרבי בקריות, עפולה באשדוד

המחזור הראשון יחל הערב, עם 4 משחקים שייערכו במוצא"ש ועוד 3 משחקים שייערכו בימי ראשון ושני. במוקד משחקי היום: אשדוד הלוהטת תארח את הפועל עפולה הלא יציבה, קרית מוצקין תנסה לברוח מהתחתית בדרבי הקריות מול קרית אתא, עכו והוד"ש בקרב תחתית על 4 נקודות וחבלמו תנסה להמשיך במומנטום גם מול רמה"ש.


| יניב סהראי

 

באיחור של כחודשיים ממועדו המקורי, יצא לדרך הערב (מוצ"ש) המחזור הראשון בליגה הלאומית. ארבעה משחקים ייערכו כבר הערב ועוד שלושה ייערכו (בתקווה שהסגר הקרב ובא לא ימנע זאת) בימי ראשון ושני. אז מה מצפה לנו הערב? מכבי אשדוד שמתחילה להכנס לקצב תנסה לרשום ניצחון גם מול עפולה הלא יציבה, הפועל עכו תארח את מכבי הוד"ש בקרב תחתית לוהט, דרבי בקריות באירוחה של קרית מוצקין את השכנה מקרית אתא והפועל חבל מודיעין תשוב לביתה כשתארח את א.ס רמה"ש.

 

מכבי אשדוד – הפועל עפולה (21:00, אולם הקריה, אשדוד)

מכבי אשדוד מגיעה למשחק מול הקבוצה מבירת העמק כשהיא בפורמה טובה עם 4 ניצחונות  מ – 5 המשחקים האחרונים. מאז הצטרפותו של בילי מקשפרד לקבוצה, הקבוצה מעיר הנמל נראית טוב יותר כשבשני הנצחונות האחרונים של הקבוצה העמיד הסנטר שהצטרף ממוצעים של 20 נק', 10 ריב' ו – 2.5 חס' לערב. מי שעוד נמצא בכושר קליעה טוב הוא נועם לייש שקלע 13 מתוך 25 השלשות האחרונות שזרק.

מנגד, היריבה מבירת העמק ממשיכה להראות חוסר יציבות. אחרי הניצחון המרשים בזיסמן, הגיע בשלישי האחרון הפסד לא נעים בבית מול חבל מודיעין. בעפולה יודעים שהפסד נוסף לקבוצת צמרת ירחיק אותם מהחלק העליון של הטבלה ואף עלול לפתוח פער של 2 משחקים מהיריבה מאשדוד. מיד אחרי המשחק מול אשדוד מצפים לקבוצה מבירת העמק מפגשים מול יבנה, מוצקין ונתניה שיכולים לקבוע לאן פניה של הקבוצה מבירת העמק מועדות.

 

הפועל חבל מודיעין – א.ס רמה"ש (20:30, חט"ב נחשון, שהם)

הפועל חבל מודיעין תשוב לביתה מחוייכת אחרי הניצחון הגדול בעפולה. הקבוצה של נתי כהן תרצה להראות המשכיות גם במשחק הלא פשוט מול רמה"ש ולשם כך ירצו בחבל מודיעין לקבל תרומה זהה מצמד הזרים – שסיפקו גם בשבוע שעבר משחק עם כמעט 50 נק' משותפות. מי שעוד נראה טוב זהו יריב עמירם שרשם בבירת העמק את אחד מהמשחקים הטובים שלו בקריירה עם 22 נק', 16 ריב' ו – 5 אס' שהקנו לו את מצטיין המחזור.

גם רמה"ש תגיע למשחק מחוייכת אחרי ניצחון חשוב מאוד מול השכנה מהוד"ש. ג'קאוון לואיס המשיך להיות האיש שמוביל את רמה"ש כשבניצחון מול הוד"ש רשם עוד משחק טוב עם 24 נק' ו – 8 אס'. ברמה"ש כבר ניצחו העונה את חבל מודיעין במסגרת הסיבוב הראשון של גביע המדינה וישמחו לעשות זאת שוב גם במסגרת הליגה. ניצחון של רמה"ש גם מול חבלמו יקרב את חניכיו של גיא קנטור אל השמינייה הראשונה.

 

מכבי קרית מוצקין – עירוני קרית אתא (20:30, גושן, מוצקין)

אם לא מספיקה פתיחת העונה הלא טובה של מכבי קרית מוצקין, אז גם הלו"ז בשבועות הקרובים לא מאיר פנים לחניכיו של רועי פרל וכולל משחקים מול אשדוד, עפולה, הפועל ר"ג, אשקלון ואתא. במוצקין יקוו שהחלפתו של ברנדון רנדולף בלמונטה בירדן תניב פירות ובקבוצה יצליחו להתאושש מפתיחת העונה הרעה כבר בדרבי הקריות. הפסד נוסף יוריד את הביתיים למאזן של 6-1 ויסבך אותה עמוק עמוק בתחתית.

למרות הסגל היחסית קצר שהפך לקצר אף יותר עם פציעתו של אלייז'ה הירש, בקרית אתא מתחילים להכנס לקצב עם 3 נצחונות מ – 4 המשחקים האחרונים ששיפרו את מצבה של אתא בטבלה. מי שנכנס בשבוע שעבר למשבצת של הירש הוא מוחמד אבו ערישה שסיפק 15 נק' ו – 5 כ"ח, ובקבוצה ירצו לראות מהפרוספקט הצעיר יציבות לאורך זמן. ניצחון יקפיץ את חניכיו של אברהמי למאזן של 3-4 ויכניס את הקבוצה הבכירה של הקריות לשמינייה הראשונה.

 

הפועל עכו / מטה אשר – מכבי הוד"ש (20:30, רמז, קרית אתא)

משחק על 4 נקודות מבחינתה של הפועל עכ ו/ מטה אשר. העולה החדשה מסובכת בתחתית הטבלה אחרי פתיחת עונה רעה עם מאזן של 5-1 כאשר השבוע היא פוגשת קבוצה שממוקמת מקום אחד מעליה בטבלה. ניצחון של חניכיו של הנדלר יוכל להקפיץ אותם בסיטואציה מסויימת מעל לקו האדום, בעוד שהפסד עלול לפתוח פער של 2 משחקים בין עכו לבין מקום מעל הקו האדום. בעכו צפויים לקבל בהופעת בכורה את דישון נייט שהצטרף לקבוצה מגליל עליון.

למרות הופעת בכורה מצויינת של סמארדו סמואלס וטריפל דאבל מרשים מצידו של קסבייר מון, בהוד"ש רשמו בשבוע שעבר הפסד לשכנה מרמה"ש וירדו למאזן של 4 הפסדים מול 2 ניצחונות. חניכיו של אלון שטיין רשמו בשבוע שעבר הפסד שלישי ברציפות ובשני המחזורים הקרובים מצפים לה משחקים קריטיים מול עכו ורעננה שיכולים לקבוע את הכיוון שאליו תלך הוד"ש העונה – לכיוון השמינייה הראשונה או לכיוון החלק התחתון של הטבלה.