לאומית: דרבי, וצ'אנס אחד אחרון

במוקד משחקי המחזור ה-14 בליגה הלאומית תקבלו את הדרבי החיפאי שיתקיים רק ביום רביעי, אבל כבר מחר מחכים לכם אחלה משחקים: רחובות תנסה להציל את סיכויי הפלייאוף שלה בכפר בלום, יבנה תארח את קריית אתא בשביל להשיג את אותו הדבר. וגם: דרבי בשרון, דרבי בין שני אחים, ומפגשים מסקרנים בין אלופות הליגה הארצית האחרונות.


| צוד בדיחי

 

משחקי המחזור:

אליצור יבנה - עירוני קרית אתא (19:00, רלף קליין, יבנה)
הפועל כפ"ס - הפועל עפולה (19:00, הקווים, כפ"ס)
מכבי קרית מוצקין - אליצור עירוני נתניה (19:00, גושן, קרית מוצקין)
אליצור 'איתו' אשקלון - הפועל ר"ג \ גבעתיים (19:30, בן גוריון, אשקלון)
מכבי הוד"ש - עירוני רעננה (19:30, עתידים, הוד"ש)
הפועל גליל עליון - מכבי רחובות (19:30, כפר בלום)
מכבי חיפה - הפועל חיפה (רביעי, 20:00, רוממה, חיפה. שידור ישיר בערוץ הספורט)

 

במוקד המחזור יעמוד כמובן הדרבי החיפאי. שתי הקבוצות רוצות להבטיח מיקום גבוה וביתיות לקראת הפלייאוף, ויותר מהכל - לנצח בדרבי. התחזית: יהיה חם, יהיה לוהט, יהיה אש, יהיה ההצגה הכי טובה בעיר. קיצר, תבטלו תכניות לרביעי בערב. מיני דרבי ייערך גם בשרון, שם תארח מכבי הוד השרון את עירוני רעננה. מוליכת הטבלה תרצה להוכיח ששני ההפסדים שלה בחודש האחרון היו מעידה קטנה, ושהיא חוזרת ליכולת שהעניקה לה את רצף המשחקים הארוך ללא הפסד.

בכפר בלום תפגוש גליל עליון את מכבי רחובות. על הנייר מפגש קצוות (וגם מבחינה גיאוגרפית אלו שתי הקבוצות כמעט הכי רחוקות זו מזו בליגה), אבל רחובות יודעת שההזדמנות האחרונה להציל את העונה נמצאת כאן ועכשיו. בגליל יודעים שעם ברנדון באומן בצבע, קל זה לא יהיה. מפגש קצוות נוסף יפגיש את אליצור נתניה מול מוצקין מהמקום השני, נתניה תנסה לעשות מה שעשתה רחובות במחזור האחרון ולהדהים את מוצקין שוב. 

אליצור איתו אשקלון תארח את הפועל רמת גן גבעתיים כאשר לשתי הקבוצות מאזן זהה בטבלה, והמשחק ביניהן עלול להתברר כשובר שוויון בסוף העונה. קרית אתא תדרים ליבנה, שם הקבוצה הביתית יודעת שאם היא רוצה פלייאוף עליון - היא חייבת לקחת את המשחק הזה. כפר סבא, נועלת הטבלה, תפגוש למשחק קשה את עפולה ותקווה להוציא 2 נק' שיעזרו לה במאבקי התחתית.

 

טריוויה:

* במחזור האחרון קרית אתא ספגה 92 נקודות, יבנה קלעה 92 נקודות, ושתיהן הפסידו. 

* במחזור האחרון ניצחה מכבי חיפה את הראשונה בטבלה, ואילו הפועל ניצחה את נועלת הטבלה. 

* האחים קורניליוס נפגשים שוב (וחפשו את הוידאו שהכנו עליהם בפייסבוק). בסיבוב הקודם זה נגמר בניצחון מוחץ לרום שקלע 15 נקודות לעומת נקודה בודדת של אור. אבל מאז האח הצעיר כבר איפס את הידית ועקף את אחיו הגדול בממוצע נקודות למשחק.