לאומית: הבחירות שלנו

רק 5 שחקנים יכולים להיכנס לחמישיית העונה, אבל יש הרבה מאוד שחקנים שגם נתנו עונות טובות שאי אפשר להתעלם מהם. אז כחלק מסיכום העונה אנחנו מציגים לכם גם את הבחירות שלנו - מהשחקנים שנתנו קפיצה מדרגה העונה ועד השחקנים שהיו מנקודות האור בעונה הקשה של קבוצתם.


| אלירן כהן

 

נאור שרון, הפועל חיפה

במרבית השנים האחרונות מלך הסלים הישראלי של הליגה גם לקח את תואר "השחקן המצטיין של העונה", אולם העונה המוצלחת של שרון לא עלתה בקנה אחד עם זו של קבוצתו. שרון, השחקן היחיד העונה שרשם הופעת טריפל-דאבל, סיים עם 17.5 נק' בממוצע למשחק, 9 אס' וקרוב ל- 5 רב'. הפועל חיפה אמנם נאבקה על חייה עד לרגע האחרון, אבל אנחנו לא רוצים לנסות לחשוב לאן בכלל הייתה מגיעה בלעדיו.

 

ווילי וורקמן, מכבי חיפה

הפורוורד החיפאי יכל בקלות למצוא לעצמו בקיץ האחרון קבוצה בליגת העל, אך כיבד (והאריך) את חוזהו במכבי חיפה, והיה בהחלט לשחקן הישראלי המוביל של הקבוצה. וורקמן נלחם, נאבק על כל כדור, וסיים את העונה כשבמחצית ממשחקיו העמיד מספרי דאבל-דאבל. בממוצע היו לו 14.6 נק' ו- 9.2 רב' למשחק. אם היה למכבי חיפה עוד שחקן כמוהו, כנראה שהדרך חזרה לליגת העל הייתה מעט יותר קלה.

 

שגיב דוד, עירוני רעננה

מאמני הליגה הקשו עלינו במיוחד השנה כשביקשנו מהם לבחור את "השחקן המשתפר של העונה", כשלא פחות מ- 14 שחקנים הוזכרו על ידם כמועמדים. אולם דווקא שמו של דוד, באופן מפתיע, לא הופיע ברשימה. דוד הוא דוגמא נהדרת לשחקן שלאורך כל הקריירה לא קפץ מעל הפופיק, האמין בעבודה קשה, אכל חצץ בליגה הארצית ולאט לאט ביסס את מקומו בליגה השנייה. תחילה בקבוצה שחלמה קטן, בהמשך בקבוצה שרצה לפלייאוף, והעונה בקבוצה שרצה לאליפות. עם 11.6 נק' ו- 4.3 רב' בממוצע למשחק, מציג דוד את עונת השיא בקריירה שלו, שאולי עוד תסתיים באליפות גדולה לרעננה.

 

עידן אלבר, הפועל כפ"ס

אמנם את תואר השחקן הצעיר / תגלית העונה לקח חן כלפון, אבל העונה הזו של עידן אלבר הייתה הרבה יותר גדולה מכפי שמישהו בכלל יכול היה להעלות על דעתו. אלבר, שגדל במכבי ת"א, קיבל העונה מהוד בן-הרצל לא מעט קרדיט בכפר סבא, ולמרות שהרעיון - להתבסס על צעירים - לא הוכיח את עצמו וכפ"ס נשרה לארצית, הליגה כולה הרוויחה את אלבר לשנים הבאות. אלבר, רק בן 19, העמיד העונה ממוצעים של 10.7 נק', 4.5 רב' ו- 2.3 אס'. יופי ילד.

 

גיל אמיתי, אליצור עירוני נתניה

בשקט שמאפיין רק אותו (קצת פחות כשזה מגיע לטוויטר) היה השנה גיל אמיתי לאחד הישראלים הדומיננטיים בליגה. זה אמנם לא סייע לנתניה להעפיל לפלייאוף העליון בסופו של יום (פספסה את המקום השמיני בגלל הפרש נקודות במאזן עם יבנה), אבל התשתית הנפלאה שבנה השנה עידן פלדה בקבוצה, תוכל לשרת אותו נאמנה בשנה הבאה, ועל הרבה ממנה מגיע קרדיט לאמיתי, שהעמיד ממוצעים של 14 נק', 6.4 רב' ו- 4 אס' למשחק.

 

יונתן מור, עירוני קרית אתא

פתיחת העונה הנהדרת של מור (חודשיים של דאבל-פיגרס) כבר שמה אותו בעמדה מצוינת לכיבוש תואר ה- MVP של העונה. ההמשך היה לא פחות טוב אך כן פחות יציב, קריית אתא איבדה גובה בעיקר בשל פציעתו של ג'יימי הול, ומור - למרות שלא זכה לייצוג מכובד בבחירות המאמנים - בהחלט שדרג את ממוצעיו ורשם עונת שיא מבחינתו של 14 נק' ו- 5.4 רב' למשחק. בעונה הבאה שלו בלאומית אנחנו מאמינים שכבר תראו אותו הרבה יותר למעלה ברשימה.