לאומית: הדרבי הרמת-גני חוזר

אחרי העדרות של כ – 4 שנים הדרבי הרמת-גני חוזר כשהפועל תארח את עירוני, וכמה חבל שזה בלי קהל. דרבי נוסף ייערך בשרון שם תארח הוד"ש את רמה"ש, עפולה תפגוש את חבל מודיעין למפגש צמרת מעניין וגליל תנסה להנחיל הפסד ראשון לאשקלון בקרב קצוות גיאוגרפי.


| יניב סהראי

 

אם מסתכלים על לוח המשחקים של המחזור ה–11, אין ספק כי הוא אחד המחזורים הטובים ביותר שסיפקה ההגרלה.  ה-משחק של המחזור הוא ללא ספק הדרבי הרמת-גני בוא תנסה הפועל ר"גבעתיים לעבור את היריבה העירונית בטבלה. גליל תדרים עד לאשקלון בתקווה להנחיל הפסד ראשון לקבוצה של הירשוביץ', עפולה תארח את חבל מודיעין למפגש צמרת ומכבי הוד"ש עם סמארדו סמואלס בהופעת בכורה תארח גם היא דרבי כשתפגוש את השכנה מרמה"ש.

 

אליצור "איתו" אשקלון – הפועל גליל עליון (19:00, היכל הספורט העירוני, אשקלון)

הניצחון על רמה"ש בסיום המחזור שעבר הותיר את אליצור אשקלון כקבוצה המושלמת היחידה. השבוע לאשקלון מצפה מבחן לא פשוט מול גליל עליון כשניצחון נוסף גם מול היריבה החזקה מהצפון יקבע את מעמדה של אשקלון כאחת הקבוצות החזקות בליגה. באשקלון נהנים מיכולת מצויינת של קלארק רוזנברג שהצטרף לקבוצה בפתיחת העונה ורשם משחק שני ברציפות עם 20+ נק' ומעמיד 19.5 נק' לערב.

גליל עליון, מנגד, מגיעה בכושר נהדר למשחק באשקלון כשהרשימה בשני משחקי הבית שלה בשבוע שעבר עם ניצחונות מרשימים מול עפולה וקרית אתא. השבוע תחל גליל רצף של 3 משחקי חוץ לא פשוטים שיכללו מפגשים מול שתי המוליכות ומשחק לא פשוט ברמה"ש. ניצחונות גם במשחקים האלו יצמצמו את הפער של גליל משתי המקומות הראשונים ויקרב את חניכיו של פלג לראש הטבלה.

 

הפועל עפולה – הפועל חבל מודיעין (19:30, היכל הספורט העירוני, עפולה)

עפולה חוזרת הביתה למפגש מול חבל מודיעין אחרי ניצחון חוץ גדול מול עירוני ר"ג. בעפולה נהנו מערב נהדר של גוני יזרעאלי ויכולת טובה של מוריאל לוטאטי ברבע האחרון שהובילו את הקבוצה לניצחון הדרמטי. בבירת העמק ירצו לייצר המשכיות ולרשום ניצחון נוסף מול קבוצת צמרת כשלשם כך יצטרכו בקבוצה לקבל יכולת טובה יותר מלנזל סמית ג'וניור שסיפק משחק חלש מול ר"ג.

הפועל חבל מודיעין מגיעה למשחק אחרי הפסד לא נעים מול מכבי אשדוד. בקבוצה אמנם קיבלו 53 נק' משותפות מצמד הזרים, שישוב לאולם בו כדרר בעונה שעברה, אך הצוות הישראלי לא סיפק את הסחורה וכך היה קשה לחבל מודיעין לנצח קבוצה חזקה כמו אשדוד. השבוע מצפה לחבלמו משחק מול קבוצת צמרת נוספת כשניצחון וחניכיו של נתי כהן יעברו את יריבתם בטבלה.

 

מכבי אשדוד – הפועל עכו / מטה אשר (19:30, אולם הקריה, אשדוד)

אחרי ההפסד הביתי מול עירוני ר"ג, התאוששה מכבי אשדוד עם ניצחון במשחק חוץ מול חבל מודיעין. אשדוד הציגה משחק התקפה נהדר כשלא פחות מ – 5 שחקנים קולעים בספרות כשמעל כולם צמד הזרים עם 19 נק' של דוראנד סקוט ו-15 נק' (13 ריב') של בילי משקפרד שנכנס לעניינים. לחניכיו של רחימי מצפה לו"ז די עמוס עם 3 משחקים בשבוע הקרוב כשהקבוצה תארח את עכו ועפולה ותתארח למשחק השלמה ברעננה.

בעכו מגיעים למשחק מול אשדוד אחרי הפסד מתסכל בהארכה לנתניה. בעכו כבר הובילו ביתרון דו-ספרתי וקיבלו יכולת טובה מצמד הזרים וניב אוזן, אך גם זה לא הספיק לחניכיו של הנדלר. בעכו מחפשים להרחיב את הסגל, אך לבינתיים סובלים מסגל קצר שיתמודד השבוע עם 3 משחקים שהתחילו במשחק גביע מול חולון וימשיכו עם שני משחקי ליגה, כולל אחד חשוב מול הוד"ש.

 

עירוני קרית אתא – עירוני רעננה (19:00, רמז, אתא)

באתא אמנם סובלים מפתיחת עונה קצת פחות טובה, אך אם שלושת ההפסדים מול קבוצות הצמרת יכלו להתקבל בהבנה מסויימת, הרי שמהשבוע מתחילה אתא סדרת משחקים מול קבוצות שנמצאות באותו אזור בטבלה (ואף מטה) שבו נמצאת אתא וכעת תצטרך הקבוצה של אברהמי לצבור נצחונות. השבוע מצפה לאתא מפגש ביתי מול עירוני רעננה שמחזיקה במאזן זהה לזה של הקבוצה מהקריות.

מהצד השני ברעננה, אחרי פתיחת עונה עם 2 ניצחונות, הגיעו 3 הפסדים צמודים מאוד (בהפרש ממוצע של 2.66) שהרחיקו את חניכיו של ברקוביץ' מהחלק העליון של הטבלה. ברעננה מקבלים מפתיחת העונה יכולת טובה מאוסטין פרייס, אופק מלכה, רום קורנליוס ותומר לוינסון אך מי שלא מגלה יציבות הוא דווקא ג'יימס פדג'ט שבנצחונות רושם משחקים טובים ובהפסדים צונח במספריו.

 

הפועל ר"ג/גבעתיים – עירוני ר"ג (רביעי, 19:00, זיסמן, ר"ג)

אחרי העדרות של כ–4 שנים, הפועל ר"גבעתיים תארח היריבה העירונית למשחק שמעבר לזה שהוא דרבי – הוא גם משחק צמרת לכל דבר ועניין. מעבר לגאווה העירונית, בהפועל מבינים שניצחון בדרבי יקרב את הקבוצה לאחד משני המקומות הראשונים כשבמחזורים הקרובים מצפים לאורדונים משחקים יחסית נוחים על הנייר שיכולים להקפיץ עוד כמה מקומות למעלה בטבלה את חניכיו של מתן חרוש.

אחרי הניצחון בחוץ מול אשדוד, הגיעה הירידה לקרקע של עירוני ר"ג שרשמה הפסד ראשון מול עפולה. חניכיו של אורי קוקיה ימשיכו את הלו"ז הלא פשוט שמצפה להם בשבועות הקרובים כשהשבוע הם "מתארחים" בדרבי. בעירוני ר"ג החליטו על שינוי ראשון בסגל השחקנים כשנפרדו מקרון דשילדס ולמונטה בירדן והחזירו לארץ את ריקי טארנט שצפוי לערוך את הסיפתח כבר השבוע.

 

מכבי הוד"ש – א.ס. רמה"ש (רביעי, 20:15, עתידים, הוד"ש)

אחרי שהייתה הקבוצה החופשית במחזור שעבר, מכבי הוד"ש תגיע לדרבי מול רמה"ש כשהיא מחוזקת בסמארדו סמואלס שחתם בקבוצה. אם השם נשמע לכם מוכר הרי שלזר החדש של הוד"ש יש ברזומה עבר מרשים בקבוצות צמרת ביורוליג וגם בהפועל ירושלים. ניצחון במשחק הקרוב מול השכנה מרמה"ש ירחיק את חניכיו של אלון שטיין מהתחתית הבוערת ויסבך עוד יותר את רמה"ש.

אחרי ניצחון מרשים במחזור הפתיחה הגיעו 5 הפסדים רצופים שהורידו את רמה"ש עד למקומות האחרונים של הטבלה. ברמה"ש אמנם מקבלים מדי שבוע את התמורה מהרביעייה הבכירה, אך מרגיש כי חסר להם מדי שבוע את העומק כדי לצאת עם מלוא 2 הנקודות. רמה"ש, שמגיעה אחרי משחק הגביע מול מכבי חיפה, צפויה להתמודד השבוע מול קבוצה בסדר גודל שלה וניצחון במשחק הקרוב יהיה קריטי עבור חניכיו של גיא קנטור.

 

אליצור נתניה – אליצור יבנה (רביעי, 19:30, ישורון, נתניה)

אחרי 2 הפסדים צמודים במסגרת הליגה, נתניה סוף כל סוף הצליחה לנצח משחק צמוד כשהפעם גם נגרר להארכה. נתניה החלה רצף של 4 משחקי בית רצופים במשחק הגביע מול הפועל ת"א, וממשיכה אותו במשחק הקרוב מול אליצור יבנה. בנתניה קיבלו בנצחון הדרמטי מול עכו הופעת בכורה נהדרת מעבדולאיי גויא ובקבוצה יקוו לקבל מהרכש הטרי יכולת דומה גם במשחק הקרוב שיוכל להתברר כמשמעותי במאבקי הכניסה על הפלייאוף.

אחרי פתיחת עונה לא טובה, אליצור יבנה מתחילה במסע ההתאוששות שהתחיל עם החלפתו של טרבון יוז בקני מניגולט ונמשך בשני נצחונות חשובים מול עכו וקרית מוצקין. ביבנה ירצו להמשיך במומנטום כשהשבוע מצפה להם יריבה לא פשוטה בדמות אליצור נתניה. לצד טרבון יוז, שהוביל שינוי בקבוצה, סגלוביץ' מקבל מדי שבוע יכולת מצויינת מפרנק האסל שמעמיד עד כמה מספרים מפלצתיים של 24.4 נק' ו – 14.6 ריב' למשחק.