לאומית: הוד"ש ברוממה, נתניה ביבנה

אחרי הניצחון הדרמטי בהרצליה, תנסה הפועל חיפה להמשיך במומנטום גם מול הוד"ש, לה הפסידה בסיבוב הראשון. נתניה תנסה להשאר בתמונת המאבק על הפלייאוף כשתתארח אצל יבנה הלוהטת. עוד השבוע – אשקלון תנסה לשמור על הסיכוי להכנס לפלייאוף כשתתארח בעפולה וחבלמו תנסה להפתיע גם את גליל עליון.


| יניב סהראי

 

משחקי השבוע:

הפועל עפולה - אליצור איתו אשקלון (19:00, היכל הספורט העירוני, עפולה)
אליצור יבנה - אליצור עירוני נתניה (19:00, ישורון, נתניה)
הפועל ר"ג \ גבעתיים - עירוני קרית אתא (19:00, זיסמן, ר"ג)
א.ס. רמה"ש - בני הרצליה (19:00, קרית יערים, רמה"ש)
הפועל חיפה - מכבי הוד"ש (19:00, רוממה, חיפה)
הפועל חבל מודיעין - הפועל גליל עליון (19:00, חט"ב נחשון, שוהם)
עירוני רעננה - מכבי קרית מוצקין (19:30, מטרווסט רעננה)

 

אחרי שניצחה אותה בצורה דרמטית בסיבוב הראשון, תנסה מכבי הוד"ש להמשיך ברצף הניצחונות ולרשום ניצחון כפול מול האדומים מהכרמל. אצל הפועל חיפה ממשיכים להיות מרוצים מאוד מהיכולת שהקבוצה מציגה העונה ואחרי הניצחון הגדול באולם היובל, גם המקום ה-1 הוא כבר לא מילה גסה עבור חניכיו של אלעד חסין שייתקלו השבוע במשוכה לא פשוטה בכלל. קבוצה נוספת שנמצאת בכושר פשוט נהדר ורואה גם היא את הצמרת הגבוהה באופק זאת אליצור יבנה שמאז חזרתו של דניאל מולינגס הנהדר רשמה כבר 6 ניצחונות אל מול הפסד בודד אחד. השבוע תארח הקבוצה מהשפלה את הקבוצה הצעירה מנתניה, שמגיעה גם היא בכושר נהדר (3 נצחונות מ-4 המשחקים האחרונים) וביום בהיר יכולה לראות את עצמה בפלייאוף העליון.

בבירת העמק תארח המוליכה את אליצור אשקלון למה שהיה בסיבוב הראשון משחק על ראשות הטבלה ובסיבוב השני הפך להיות משחק בין קבוצה שרוצה לשמור על מקומה בפסגת הטבלה לאחר 2 הפסדים רצופים (לראשונה העונה) לבין קבוצה שחייבת ניצחון כדי להמשיך ולחלום על מקום בפלייאוף העליון. הקבוצה מהדרום תגיעה למשחק מחוזקת ביובל נעימי שחתם בסופ"ש האחרון בקבוצה. חבלמו, שמאז הצטרפותו של אוראל לב נמצאת במגמת שיפור, תנסה להפתיע שבוע שני ברציפות קבוצה מצמרת הליגה כשהפעם היא תנסה לעשות זאת מול הקבוצה הצפונית בליגה – גליל עליון. גליל עליון מצידה שמה בשבוע שעבר את כל הבלאגן שליווה את הקבוצה הצידה, ורשמה ניצחון מרשים על מוליכת הטבלה. ניצחון שעצר רצף של 3 הפסדים רצופים.

עירוני רעננה, שנכנסת למחזור ה-18 לאחר שבשני המחזורים האחרונים הפסידה בשני דרבים, תנסה להתאושש מול קרית מוצקין, שהופתעו במחזור האחרון ע"י חבל מודיעין. עירוני קרית אתא, שעד לא מזמן הייתה נראית כקבוצה שמקומה ברביעייה הראשונה די בטוח, איבדה גובה עם 3 הפסדים רצופים, ותנסה לעצור את כדור השלג השבוע כשתתארח במגרש הלא פשוט בזיסמן מול האורדונים. חניכיו של הירשוביץ', שינסו לברוח מהקו האדום, יערכו לפני המשחק טקס הוקרה לכוכב העבר סטיב קפלן. ובקרב קצוות טבלתי, תארח רמה"ש את בני הרצליה לדרבי שרוני כשלשתי הקבוצות מטרה שונה. האחת רוצה לברוח מהמקום האחרון, בעוד שהשנייה תרצה להשתלט מחדש על הפסגה ותקווה למעידה נוספת של הקבוצה מבירת העמק.טריוויה:

- דווקא אחרי שמוליכת הטבלה מעפולה רשמה לראשונה העונה רצף של 2 הפסדים רצופים, הגיעה נועלת הטבלה מרמה"ש ורשמה לראשונה העונה רצף של 2 ניצחונות רצופים. לפעמים טיימינג זה הכל בחיים.

- אחרי שניצח את האקסית שלו (הפועל ר"ג/גבעתיים) בשבוע שעבר, רשאד מאדן יפגוש השבוע אקסית נוספת (טרייה קצת יותר) וינסה לרשום ניצחון גם מולה.

- הפועל עפולה ואליצור אשקלון ייפגשו השבוע במשחק שיהווה שחזור לגמר גביע הליגה. האם גם התוצאה תהיה זהה? בבירת העמק יקוו שכן.

- שימו לב  להוד"ש שאוהבת לדבר ברצפים. אחרי שהתחילה את העונה ב-3 הפסדים רצופים, הגיעו 6 ניצחונות רצופים, שלאחריהן הגיעו 5 הפסדים רצופים. וכעת עומד הרצף על 3 ניצחונות רצופים.

- חבל מודיעין ידועה כאחת מקבוצות ההתקפה הטובות והכשרוניות בליגה (86.12 נק' למשחק), אך דווקא במשחק מול גליל עליון קלעה את כמות הנקודות הקטנה ביותר שלה העונה – 64 נק', 22.12 נק' פחות מהממוצע העונתי שלה.