לאומית: המאבק על הפלייאוף והביתיות מתחמם

הקרבות על המקום בפלייאוף העליון והביתיות עולים שלב ובסופ"ש יש כמה משחקים שיוכלו להכריע לא מעט בקשר למאבקים אלה. חבלמו תארח את גליל בקרב על המקום ה – 2, אשדוד שגם היא לוטשת עיניים לשם תארח את ר"גבעתיים שמחפשת מקום בפלייאוף. קרית אתא תנסה להבטיח מקום בשמיניה כשתתארח בעפולה, ועירוני ר"ג תרצה להמשיך במומנטום עם משחק נוסף מול רעננה.


| יניב סהראי

 

מכבי אשדוד – הפועל ר"ג / גבעתיים (13:00, הקריה, אשדוד)

דווקא אחרי שהבטיחה את מקומה בפלייאוף העליון עם ניצחון גדול על קרית אתא, הגיעו שני הפסדים רצופים בחוץ שסיבכו את אשדוד במאבק על המקום ה-2. הדרומים יפגשו הסופ"ש את אחת מהקבוצות להן הפסידה בשבוע שעבר ותנסה להתאושש ולשמור על עמדה טובה בצמרת. באשדוד ספגו 97 נק' בממוצע למשחק בשני הפסדים האחרונים וכדי לנצח במשחק הקרוב יצטרכו בקבוצה מעיר הנמל לשפר אספקט זה. שלומי הרוש צפוי לערוך הופעת בכורה.

האורדונים לא הצליחו למנף את המומנטום מהניצחון מול אשדוד וספגו במחזור שעבר הפסד צמוד לנתניה. המאבק על הפלייאוף העליון יימשך כנראה עד למחזור הסיום של העונה כשמיד לאחר המשחק הקרוב מצפים לר"גבעתיים 3 משחקים בזיסמן, כולל שניים חשובים ביותר בשני המחזורים האחרונים של העונה מול עירוני ר"ג והפועל עפולה. מי שנמצא בכושר מצויין בשורות האורדונים הוא ג'רמי קומבס שרושם רצף של 6 משחקים עם 25 נקודות ומעלה.

 

מכבי קרית מוצקין – אליצור 'איתו' אשקלון (13:30, אולם נבון, מוצקין)

ניצחונות של קבוצות התחתית בשבועות האחרונים קצת הרחיקו את מכבי קרית מוצקין מאיזור המבטחים. הקבוצה של שלומי אבוחצירה רושמת כבר רצף של 5 הפסדים ותרצה לעצור אותו ולהגיע עם כמה שיותר ניצחונות לקראת המשך המאבקים בפלייאוף התחתון. בשבוע שעבר מוצקין הצליחה להחזיק מעמד 3 רבעים מול המוליכה, ובקבוצה יקוו לנצל את העובדה שהדרומיים הבטיחו את המקום הראשון על מנת להפתיע ולרשום ניצחון.

הניצחון במחזור שעבר בתוספת הפסדים של אשדוד וחבל מודיעין הבטיחו באופן סופי את המקום הראשון לחניכיו של חנן הירשוביץ'. כעת ינסו באשקלון להרחיב את הרוטציה ולהמשיך להכניס את אארון אפס לעניינים. הסנטר שהצטרף לא מזמן רשם ב-3 משחקים ממוצעים של 15 נק' ו-9 ריב'. לא מן הנמנע שבמשחקים שנותרו עד לסיום העונה נראה את אשקלון מאפשרת מנוחה לשחקנים הבכירים הפצועים ומשתפת לא מעט שחקנים צעירים.

 

הפועל עכו / מטה אשר – א.ס רמה"ש (15:00, אולם גושן, מוצקין)

העולה החדשה התאוששה במחזור האחרון מההפסד בשבוע שעבר לרמה"ש, ועם תצוגה התקפית יוצאת דופן (70 נק' במחצית הראשונה) רשמה ניצחון מרשים על הוד"ש. אם יש משהו שיכול להטריד את ראשי עכו היא העובדה שבדומה למשחק מול רמה"ש, גם מול הוד"ש הקבוצה רשמה רבע שלישי חלש שאפשר ליריבה להישאר בעניינים. ניצחון במשחק הקרוב יהווה צעד חשוב במאבקי ההישארות בליגה.

שני ניצחונות רצופים, כולל אחד מרשים מול חבל מודיעין, נתנו הרבה אוויר לנשימה לרמה"ש שהתרחקה מהקו האדום. ברמה"ש ינסו להמשיך במומנטום שהתחיל למעשה ברבע השלישי במשחק נגד עכו ונמשך למשחק מול חבל מודיעין. ניצחון כפול מול הפועל עכו יפתח פער שיהיה קשה לסגור כשבשני המחזורים שיסגרו את העונה תארח רמה"ש את הוד"ש ויבנה כשניצחונות מולן כנראה יוציאו את רמה"ש ממאבק הירידה.

 

אליצור יבנה – מכבי הוד"ש (15:00, היכל הספורט ע"ש רלף קליין, יבנה)

3 ניצחונות מ-4 המשחקים האחרונים החזירו קצת את הצבע ללחיים של אליצור יבנה שעדיין לא אמרה נואש בכל הקשור למאבק נגד הירידה. יבנה פגשה את הוד"ש בשבוע שעבר וניצחה אותה בביתה לאחר משחק דרמטי וחסימה גדולה של ג'רארד דה וואהן. הפעם המשחק ייערך ביבנה וניצחון כפול מול הוד"ש יקרב את יבנה אל מקום מעל הקו האדום ואף יותר מכך – עלול להכניס גם את הוד"ש למאבק.

אם עד לפני שבוע וחצי מקום בפלייאוף העליון היה נראה היגיוני מבחינת הוד"ש, הרי ש-3 הפסדים רצופים כולל שניים מול שתי קבוצות מהתחתית (יבנה ועכו) הרחיקו אותה מהמקום ה-8. בהוד"ש כנראה לא יימחקו את הפער ולא יעשו פלייאוף עליון, אך ירצו להגיע רגועים לפלייאוף התחתון, ולכן ל-3 המשחקים האחרונים של הקבוצה (כולן מול קבוצות מהתחתית) חשיבות מכרעת וייקבעו אם הוד"ש גם תצטרף למאבק נגד הירידה או לא.

 

הפועל עפולה – עירוני קרית אתא (15:00, היכל הספורט העירוני, עפולה)

חוסר היציבות של הפועל עפולה נמשך ואחרי 2 הפסדים רצופים, חניכיו של ניר קפלן רשמו בשבוע שעבר ניצחון מרשים מול אשדוד שהשאיר אותה בתמונת המאבק על השמינייה הראשונה. בעפולה מקבלים מדי שבוע יכולת טובה מצמד הזרים, אך הישראלים מגלים חוסר יציבות וכך יהיה קשה לקבוצה לתפוס מקום בפלייאוף העליון. מיד לאחר המשחק הביתי מול אתא מצפה לעפולה משחק ביתי נוסף מול עירוני ר"ג שעלול לקבוע האם הקבוצה מבירת העמק תעשה פלייאוף או לא.

בשקט בשקט קרית אתא היא אחת הקבוצות החמות בליגה בתקופה האחרונה. הקבוצה של שרון אברהמי רושמת כבר 6 ניצחונות מ-7 המשחקים האחרונים שקירבו את הקבוצה מהקריות אל המאבק על הרביעייה הראשונה. ביום בהיר קרית אתא עוד יכולה לפזול אל עבר המקום השני, אך תצטרך תחילה לנצח בעפולה כדי להבטיח באופן סופי את המקום בפלייאוף העליון. מי שנראה מצויין מאז שהצטרף זהו סטו דאגלאס שקולע 14.3 נק' למשחק בקצת יותר מ-40% ל-3.

 

עירוני ר"ג – עירוני רעננה (15:00, זיסמן, ר"ג)

רצף של 3 ניצחונות כולל אחד גדול בכפר בלום החזירו את עירוני ר"ג למאבק הפלייאוף העליון ובגדול. הקבוצה של שמוליק ברנר התייצבה על 50 אחוזי הצלחה כשלקבוצה מצפים 2 משחקים מול קבוצות מהתחתית ועוד 2 משחקים קריטיים מול קבוצות המתחרות איתה על מקום בפלייאוף. בקבוצה יקוו שלא למעוד בשני המשחקים מול קבוצות התחתית ולהגיע למשחקים מול עפולה והדרבי כשהמקום בפלייאוף העליון תלוי בהם.

אחרי מנוחה של קצת פחות משבוע, חוזרת עירוני רעננה ללו"ז העמוס כשלקבוצה מצפים 6 משחקים עד לסוף החודש. אם לא די בכך שלפנינת השרון מצפה לו"ז עמוס, כל משחקי הקבוצה יהיו מול קבוצות מהשמינייה הראשונה מה שיהפוך את המאבק של רעננה על ההישארות בליגה לקשה עוד יותר. המשחק האחרון של הקבוצה היה נגד עירוני ר"ג, אז חטפה הקבוצה תבוסה לא נעימה בבית ובקבוצה ירצו להתאושש דווקא בחוץ.

 

הפועל חבל מודיעין – הפועל גליל עליון (שבת, 21:00, חט"ב נחשון, שהם)

חבל מודיעין לא הצליחה לנצל מעידות של אשדוד וגליל עליון כדי לשוב למקום ה-2 ומעדה גם היא בעצמה מול רמה"ש. זאת הייתה הפעם הראשונה העונה שחניכיו של נתי כהן רושמים רצף של שני הפסדים ובחבלמו ירצו למנוע מהרצף הזה להתארך, אך זה לא יהיה קל. לקבוצה מצפה משחק שוב מול גליל עליון ובשבוע הבא היא תצא לאשדוד לצמד משחקים שיכולים להכריע את המאבק על המקום השני.

גם גליל עליון תגיע מאוכזבת למשחק אחרי הפסד ביתי לעירוני ר"ג. ניצחון כפול של גליל עליון מול חבלמו יקרב מאוד את חניכיו של ברק פלג למקומות 2-3 כשגם מול אשדוד יש לקבוצה של ברק פלג יתרון במאזן פנימי. מיד לאחר המשחק מול חבל מודיעין מצפים לקבוצה הצפונית בליגה 3 משחקים לא פשוטים עד סיום העונה כשתפגוש את אתא, אשקלון ועכו.