לאומית: המחזור האחרון

כל כך הרבה שאלות יגיעו לסופן הערב, עם המחזור ה-26 בליגה הלאומית. יבנה או נתניה יתפסו את המקום האחרון לפלייאוף, עפולה ומכבי חיפה רוצות את יתרון הביתיות, ועוד הרבה מיקומים יכולים להשתנות. גם בתחתית לא חסר לנו דרמות עם מפגש בין הפועל חיפה לרחובות רגע לפני תחילת הבית התחתון. (צילום: גלעד חזון)


| צוד בדיחי

(גל גילנסקי ויוני דוד. יבנה תצליח לשמור על המקום השמיני?)

 

משחקי הערב (שעה אחידה - 19:00):

אליצור איתו אשקלון - הפועל עפולה (בן גוריון, אשקלון)
הפועל חיפה - מכבי רחובות (רוממה, חיפה)
עירוני רעננה - אליצור עירוני נתניה (מטרווסט, רעננה)
עירוני קרית אתא - מכבי קרית מוצקין (רמז, קרית אתא)
הפועל ר"ג \ גבעתיים - הפועל גליל עליון (זיסמן, ר"ג)
אליצור יבנה - הפועל כפ"ס (רלף קליין, יבנה)
מכבי הוד"ש - מכבי חיפה (עתידים, הוד"ש)

 

המחזור האחרון בעונה הסדירה לא יקבע שום דבר לגבי השאלה מי תסיים במקום הראשון, ומי תסיים במקום האחרון. בין שתי הקבוצות מפרידות 5 דקות נסיעה וטבלה אחת שלמה. כמעט כל שאר הדברים עדיין פתוחים.

המאבק המסקרן ביותר הוא על המקום השמיני בין יבנה לנתניה. יבנה שתלויה בעצמה תארח את כפר סבא שכבר נפרדה מהליגה, בתקווה להתאושש על חשבונה מההפסד לגליל במחזור הקודם, אבל אל תמהרו להספיד את כפר סבא. במחזור הקודם הוד השרון הזיעה הרבה לפני שחילצה ממנה ניצחון דחוק בהפרש 3 נקודות בלבד. נתניה מצידה תפגוש את מוליכת הטבלה, עירוני רעננה. בשביל נתניה זה משחק שיקבע אם היא בפלייאוף, בשביל רעננה זה משחק שלא ישנה כלום, אם כי בכל מקרה לא יהיה קל לחבר'ה מעיר היהלומים. זו רעננה, בכל זאת.

אליצור אשקלון תארח את עפולה. לשתי הקבוצות יש פלייאוף בוודאות, אבל הביתיות מונחת על הפרק עבור הצפונים. עפולה מגיעה מהמקום הרביעי, ואשקלון מהמקום השישי, אבל שימו לב לרצף של אשקלון. 5 נצחונות רצופים, שלושה מתוכם על רעננה, גליל וחיפה. מי שמחכה למעידה של עפולה היא מכבי חיפה שתתארח בהוד השרון. הירוקים מגיעים למשחק אחרי טלטלה בעמדת המאמן, שאולי היא מה שתצליח להציל להם את העונה ולהחזיר אותם לליגת העל?

מוצקין בטוחה במקום השני, והיא תפגוש בדרבי הקריות את קרית אתא מהמקום השביעי. על פניו משחק קל למוצקין, אבל אחרי ההפסד לרמת גן במחזור הקודם - הכל יכול לקרות, בטח כשאתא נלחמת על מיקום בפלייאוף. הפועל גליל עליון תצא למשחק חוץ קשה ברמת גן, הגליל רוצה לשמור על המקום שלישי, ר''גבעתיים תעשה הכל כדי להשיג נקודה יקרה לקראת מאבקי התחתית.

ואם כבר תחתית אמרנו, אז הפועל חיפה תארח את רחובות למפגש המאכזבות של העונה. שתי הקבוצות רוצות לאסוף נקודות לקראת הפלייאוף התחתון שלמעשה כבר התחיל, גם אם לא באופן רשמי. תבואו. יהיה חם.

 

דברים שכדאי לדעת

- את עונת 15/16 סיימו מכבי רחובות והפועל חיפה כאלופות הליגה הארצית. מאז רחובות הספיקה להשתתף פעמיים בפלייאוף הלאומית ולדבר על עליית ליגה, וחיפה - להשתרך מאחור ולרדת לליגה הארצית, ירידת ליגה שבסופו של דבר ניצלה ממנה בזכות פירוקה של קריית גת. והנה הן עכשיו, במפגש בו המפסידה עלולה להסתבך עד צוואר נגד החזרה לליגה השלישית.

- גיא לביא כבר הספיק לבקר העונה במטרווסט על תקן אורח, כשחקנה של מכבי חיפה, אבל לא זכה בדקת משחק אחת לרפואה. השבוע תגיע למטרו קבוצתו החדשה של לביא, אליצור נתניה, שסיכויי הפלייאוף עומדים כרגע קצת נגדה, אבל כדי להיות שם היא תצטרך לנצח. האם רוחו של לביא תהיה זו שתביא את הניצחון לעידן פלדה?

- ראשד מאדן חוזר לזיסמן, והוא ירצה בעיקר... להוכיח. הקומבו-פורוורד אולי לא נותן את העונה האישית הכי גדולה שלו בארץ, אבל קבוצתית הוא והגליל כבר התבססו היטב בצמרת. ויש גם בונוס: במפגש הקודם שלו עם האורדונים הוא סיים עם שיא קריירה בארץ של 12 אסיסטים. האם יצליח לשבור אותו שוב?