לאומית: הקרב על הפלייאוף

כשנקודה בודדת מפרידה בין המקום השביעי למקום ה-13, כל אחת חייבת ניצחון כדי לא להישאר מאחור. ויש לנו שני מפגשים ישירים בחלק התחתון הצפוף הזה - נתניה מול הוד"ש ויבנה מול אשקלון. מחר (רביעי) חיפה תנסה להמשיך במומנטום חילופי המאמנים מול קרית אתא, ובשישי ינעל לנו את המחזור קרב צפוני בצמרת בין חיפה לקרית מוצקין. (צילום: גלעד חזון)


| צוד בדיחי

 

משחקי המחזור:

הפועל ר"ג \ גבעתיים - הפועל עפולה (19:00, זיסמן, ר"ג)
מכבי הוד"ש - אליצור עירוני נתניה (19:00, עתידים, הוד"ש)
הפועל כפ"ס - הפועל גליל עליון (19:00, תיכון היובל, כפ"ס)
אליצור איתו אשקלון - עירוני רעננה (19:30, בן גוריון, אשקלון)
אליצור יבנה - מכבי רחובות (19:00, רלף קליין, יבנה)
עירוני קרית אתא - הפועל חיפה (רביעי, 19:00, רמז, קרית אתא)
מכבי חיפה - מכבי קרית מוצקין (שישי, 14:00, רוממה, חיפה)

 

כשמדברים על ליגה צפופה – מדברים על טבלת הליגה הלאומית. לא פחות מ-6 קבוצות במאזן זהה אחרי 21 מחזורים, ואם מורידים את רעננה הכמעט מושלמת, ואת כפר סבא עם ארבעת הנצחונות שלה, מקבלים טבלה שבה 12 קבוצות חולקות ביניהן פער של שש נקודות בלבד. אז לא, משעמם לא יהיה לנו לקראת הסוף. בואו נראה מה מזמן המחזור ה22 (המפוצל, אגב).

ר"ג גבעתיים תארח את עפולה, עפולה נמצאת בכושר טוב יותר וניצחה בשבוע שעבר את יבנה. ר"ג הפסידה להפועל חיפה והיא תרצה מאוד לחזור למסלול הנצחונות שיכניס אותה לפלייאוף. אליצור נתניה שהביסה במחזור הקודם את מכבי חיפה תרצה לשמר את המומנטום האדיר כשתתארח אצל מכבי הוד השרון, שלה מאזן זהה.

הגליל תצא אחרי שני משחקי בית רצופים לכפר סבא. על הנייר משחק שגליל צריכה לקחת, בעיקר בגלל שכפר סבא סיימה את העונה, אבל אחרי ההפסד הביתי לאשקלון בשבוע שעבר, החבר'ה מהצפון יודעים שאסור להיות שאננים. אשקלון תבוא מעודדת מהנצחון על הגליל למשחק קשה בהרבה כשתארח את רעננה הכמעט מושלמת.

יבנה ורחובות ייפגשו לדרבי דרומי, כאשר בין שתי הקבוצות מפרידה נקודה אחת בלבד, אבל שישה מקומות בטבלה. ביום רביעי תארח קרית אתא את הפועל חיפה. אתא כמעט ניצחה את רעננה בשבוע שעבר, היא תקווה לעשות זאת מול הפועל חיפה. המחזור יינעל בקרב צמרת ביום שישי בצהריים בין מכבי חיפה למוצקין. המנצחת תזכה במקום השני, לפחות עד למחזור הבא. יהיה שמח.

 

טריוויה

* המתאזרח החדש של הפועל חיפה ג'וג'ו פאלאס חוזר לשתף פעולה עם ג'ף אלן איתו שיחק בעפולה, ויחד השניים הצליחו להשאיר את הקבוצה בליגה. פאלאס יעשה זאת גם השנה?

* יותם שירן, מלך הסלים הישראלי של הליגה אשתקד, חוזר לאולם עתידים שם רשם את הקאמבק הגדול שלו בעונה שעברה. כמה נקודות הוא יקלע הערב?

* שתי אלופות המחוז הדרומי של הליגה הארצית הלפני אחרונות כיוונו בתחילת העונה לעליית ליגה. 5 מחזורים לסיום העונה והן עדיין צריכות להבטיח את מקומן בפלייאוף. מי תצליח לעשות צעד לשם?

* איתו אשקלון היא קבוצת הבית הגרועה בליגה (יחד עם כפ"ס), והיא ניצחה בבית 3 משחקים בלבד מול 7 הפסדים. רעננה היא קבוצת החוץ הטובה בליגה, עם 10 ניצחונות ו-0 הפסדים.