לאומית: הראשון של הוד"ש

הוד"ש עם רבע אחרון קטלני בהובלת הול ודוידי ניצחה בחוץ את השכנה מרעננה שסופרת כבר הפסד שלישי העונה. גליל עליון ועפולה סיפקו יופי של משחק צמרת בסיומו ניצחה עפולה, קרית אתא עלתה זמנית לפחות למקום הראשון אחרי ניחוץ על רמה"ש. ר"גבעתיים ניצחה בבית את נתניה, מוצקין ניצחה בחוץ את חבלמו. (צילום: לימור מלינוף)


| safsal

 

תוצאות משחקי הערב:

הפועל עפולה 101 - הפועל גליל עליון 95
הפועל חבל מודיעין 66 - מכבי קרית מוצקין 77
עירוני 'יובלים' רעננה 84 - מכבי הוד השרון 93
הפועל ר"ג/גבעתיים 85 - אליצור נתניה 81
א.ס רמת השרון 82 - עירוני קרית אתא 88

 

הפועל עפולה וגליל עליון נפגשו בבירת העמק לקרב צמרת שהבטיח וקיים. קצב טוב, סקור גבוה, משחק צמוד והכרעה רק בסיום. די ג'י שארפ סגר בדקות הסיום ריצת 8-2 עבור האורחים שהביאה את המשחק לשיוויון 92 חצי דקה לסיום. כאן המשחק עבר לקרב קליעות עונשין כשעפולה קולעת וגליל לא, וגם שלשה נוספת של שארפ בשניות שנשארו לא עזרו לאורחת והניצחון נשאר בעפולה. שאר סיים משחק מצויין עם 21 נקודות (4 שלשות), כשגם גוני יזרעאלי (25) ורועי הובר (17) הציגו משחק טוב וחיפו על חסרונו זר נוסף בגליל כשרוברט גלן לא נרשם למשחק. עפולה קיבלה התפוצצות סל ליס דאן שקלע 30 נקודות. שימו לב גם למספר האיבודים של עפולה - 5 בלבד, ויחד עם האחוזים הלא רעים מהשדה לא פלא שהם קלעו מעל 100 נקודות.

 

הפועל רמת גן-גבעתיים ניצחה בבית את אליצור נתניה 81:85. המשחק היה הפכפך מאוד עם הרבה שינויי הובלה, אבל נשאר שקול יחסית כשאף קבוצה לא מצליחה לברוח ליתרון דו ספרתי. ברבע האחרון למרות חילופי שלשות משני הצדדים ר"גבעתיים הייתה זאת שהצליחה לשמור על יתרונה הקל עד לניצחון בסיום.

המשחק הבטיח קרב בין שניים מהקלעים הטובים בליגה, האורדון קווין קייפרס (מדורג שני עם 26.3 נק' למשחק) והנתנייתי קמרון ניילור (מדורג שלישי עם 25.7). אך במשך רוב המשחק האיש של האדומים היה דווקא טי.קיי אדוגי במשחק אדיר של 25 נק', 20 ריב' (7 מתוכם בהתקפה) ו-5 חסימות. בצד האורח רז אדם היה הגו-טו-גאי עם 21 נק'. בדקות האחרונות ניילור וקייפרס העלו הילוך והחליפו בינהם שלשות, קייפרס רשם 10 נק' ברבע האחרון וניצח את ניילור שקלע 9 נקודות, כולן שלשות, כולן בארבע דקות האחרונות. רמת גן גבעתיים סחטה הרבה עבירות, וסך הכל האורדונים עמדו על הקו 33 פעמים, יותר מפי 2 מנתניה שזרקה רק 15. יחד עם זאת היא גם החטיאה לא מעט משם.