לאומית: הראשון של חיפה

איזה דרמה קיבלנו בפתיחת גמר הפלייאוף בלאומית, שהסתיימה בניצחון מינימלי 81:80 למכבי חיפה. גליל עליון הובילה רוב המשחק וגם הצליחה לברוח כמה פעמים ליתרון 8, אבל במאני טיים מי שדיברו היו הירוקים עם שלשה של אנטוני פישר שניצחה להם את המשחק. משחק ענק של גוני יזרעאלי לא הספיק לגליל עליון, ווילי וורקמן הצטיין בשורות חיפה (צילום: לימור מלינוף)


| לילך וייס

 

איזה יופי של משחק פתח לנו את סדרת הגמר בלאומית, עם אפילו יותר יופי של אווירה ביציעים. למרות שבערך אחת לרבע גליל עליון הצליחה לברוח ליתרון של 6-8 נקודות, המשחק עצמו היה מאוד שקול וצמוד והסתיים רק אחרי דרמה בסיום. למרות שתי החטאות עונשין של וורקמן בסיום שיכלו לסגור את הסיפור, הגנה מצויינת של הירוקים בהתקפה האחרונה על ראשד מאדן דאגה שהניצחון ישאר בצד הירוק. רק נזכיר שגם את סדרות רבע וחצי הגמר גליל עליון פתחה עם הפסד, ואז השלימה מהפך. האם זה יעבוד לה גם הפעם? ביום שישי עולים לחיפה למשחק השני, תנסו לחיות עם המתח הזה עד אז.

קצב טוב קיבלנו בפתיחה, עם הנעת כדור יפה בשני הצדדים וסקור גבוה. למרות שחיפה קלעה באחוזים הרבה יותר טובים (התחילה ב-5/5 מהשדה וסיימה את הרבע ב-8/10 בצבע), התוצאה נשארה צמודה כשגליל ניצלה את השליטה בריבאונד ובעיקר בריבאונד התקפה כדי לייצר נקודות מהזדמנות שניה. ברבע השני העניינים כבר נרגעו, האחוזים התיישרו וההגנות התחילו לעבוד קצת יותר ברצינות. גליל עושה עבודה טובה מאוד על אנטוני פישר שכמעט ולא הורגש מבחינה התקפית וגם גרמה לחיפה לאבד 8 כדורים.

המחצית השניה המשיכה דומה, רק עם מלחמת חפירות בצבע כששתי הקבוצות מחטיאות לא מעט, אבל לפחות השלשות החלו להיכנס. 4 שלשות משותפות היו לנו במחצית הראשונה (3 מתוכן של גליל), אבל במחצית השניה הניצרה השתחררה. חיפה קלעה 8 שלשות במחצית השניה, כולל אחת חשובה במיוחד, עליה כבר סיפרנו לכם. מה שעוד חיפה עשתה ועזר לה לנצח, הוא להתחיל לקחת כדורים חוזרים, ומהם ייצרה 20 נקודות. קרוב מאוד למספרים שהיו גם לגליל עליון. ולא רק שלשות היו לנו לא מעט, גם מהלכים של סל ועבירה, בעיקר מצד גוני יזרעאלי. האחרון באחד המשחקים הטובים שלו העונה סיים את המשחק עם 20 נקודות באחוזים מצויינים ל-2 (ומדד 24), אבל זה כאמור לא הספיק לניצחון.

עוד היו טובים בגליל הם צמד הזרים מאדן וג'ו לואל אצ'ול, שלמרות אחוזים בינוניים. סיפקו ביחד 41 נקודות. בחיפה חלוקת הנקודות הייתה קצת יותר שיווניות כשפרט לקרון דשילדס שתרם 21, עוד 5 שחקנים תרמו בין 9 ל-15 נקודות. דניאל קופרברג עם 4/6 מהשדה עשה סל כמעט כל פעם שקיבל את הכדור עם הגב לסל, ורומן סורקין שהביא את הנקודות החשובות במאני טיים (8 נקודות ב-7 הדקות האחרונות).

קלעו לגליל: ראשד מאדן 24 (8 רב'), גוני יזרעאלי 20 (7 רב'), ג'ו לואל אצ'ול 17 (7 רב'), ליאור קררה 8, אלון ספיר 7 (7 רב'), מירון רויינה  2, די ג'יי שארפ 2. כן שיחק: רון סבג.

קלעו לחיפה: קרון דשילדס 21 (6 רב', 6 אס'), ווילי וורקמן 15 (7 רב'), סמי גיבנס 13 (7 רב'), אנטוני פישר 11, דניאל קופרברג 9 (6 רב'), רומן סורקין 9, לוקס האוסמן 2, תום מעין 1.

יזרעאלי בדרך לעוד סל הערב (לימור מלינוף)