לאומית: הרצליה בגליל, אשקלון ברוממה

הסיבוב השני בליגה הלאומית ייפתח עם 2 משחקים מסקרנים בצפון. בכפר בלום - בני הרצליה החבולה תתארח אצל גליל עליון שנמצאת בכושר נהדר, וברוממה - הפועל חיפה תפגוש את אשקלון ותנסה לנקום על ההפסד במחזור הפתיחה. עוד במוקד: רעננה תארח את נתניה והוד"ש מול מוצקין בקרבות מיקום.


| יניב סהראי

 

המשחק המרכזי של המחזור ה-14, ואחד המשחקים הטובים ביותר שיש לליגה הלאומית להציע, יפגיש בין בני הרצליה הסובלת ממכת פציעות קשה עם גליל עליון שנמצאת בכושר מצויין לאחר שרשמה 5 ניצחונות ב-6 המשחקים האחרונים. אצל הקבוצה מהשרון חטפו תבוסה לא נעימה ממוצקין במה שהיה ההפסד ה-2 ב-3 המשחקים האחרונים של הקבוצה וינסו להתאושש באולם הקשה שבכפר בלום. הפועל חיפה שמגיעה אחרי 8 ניצחונות רצופים כשהאחרון הושג בתום דרמה גדולה, תארח את אליצור אשקלון, שממשיכה להציג חוסר יציבות ומסתבכת בכל הקשור למאבק על הפלייאוף העליון.

קרית מוצקין, שתמשיך עם רצף משחקי הבית שלה לאחר הניצחון הענק מול הרצליה, תפגוש את הוד"ש שכבר רושמת הפסד רביעי ברציפות. ניצחון מבחינת קרית מוצקין שווה מאזן עונתי מושלם מול היריבה מהשרון במה שעלול להיות קריטי לקראת המאבקים העתידיים על הכניסה לפלייאוף בין הקבוצות. משחק נוסף שבו לתוצאת המשחק יכולה להיות משמעות מכרעת,הפעם לגבי תחתית הטבלה, יפגיש את רעננה, שתנסה להשיג מקדמה משמעותית עם ניצחון כפול מול נתניה. בצד של נתניה מגיעים עם הרכש החדש – רשאד מאדן, ויחד איתו תנסה הקבוצה לעצור את כדור השלג.

3 משחקים נוספים יפגישו בין קבוצות הצמרת לקבוצות מתחתית הטבלה. רמה"ש, נועלת הטבלה, חייבת להתחיל להשיג ניצחונות ותנסה לעשות זאת כבר השבוע מול יבנה. היריבה מהשפלה, מאז שקיבלה את מולינגס בחזרה, נראית טוב יותר על אף ההפסד בשבוע שעבר.
מוליכת הטבלה מעפולה תנסה להמשיך בכושר הנהדר ואולי אף להגדיל עוד יותר את הפער בפסגה כשתארח את הפועל ר"ג/גבעתיים. האורדונים מצידם מתחילים להתחבר וירצו להמשיך לשפר את מאזן החוץ שלהם גם במגרש הקשה שבעפולה. קרית אתא, שספגה תבוסה לא נעימה בכפר בלום, תנסה להשאר צמודה לרביעייה הראשונה כשתתארח בשוהם אצל חבלמו. חניכיו של אלון שטיין מגיעים אחרי ניצחון חשוב מאוד מול נתניה שסיבך את תחתית הטבלה.

 

טריוויה:

- יופי של טבלה קיבלנו לכבוד סיום הסיבוב הראשון – החלק התחתון של הטבלה הוא תמונת מראה לחלק העליון של הטבלה.

- מפגש בין 2 שחקנים שמובילים את טבלת ה- דאבל-דאבל יתקיים במוצקין, כאשר ג'ימי הול שמוליך בקטגוריה זו עם 11 דאבל-דאבל (מתוך 13 משחקים) יפגוש את הסגן שלו (יחד עם מקשפרד) – אמין סטיבנס שרשם 9 משחקים עם דאבל-דאבל. זמן לצמצום פערים?

- 2 משחקים יפגישו בין 4 המוסרים הטובים בליגה. גוני יזרעאלי (9.6 אס' למשחק), במידה וישחק, יפגוש את קנדל אנתוני (7.54 אס'). פול דילייני שממוקם 3 עם ממוצע של 6.58 אס' ינסה להגדיל את הפער מניב ברקוביץ' הממוקם 4 עם ממוצע של 6.23 אס'.

- רשאד מאדן אוהב מאוד את האולם במטרווסט. מעבר לסל הניצחון הבלתי נשכח לפני 2 עונות במדי הפועל ר"ג, מאדן רשם ב-3 עונותיו בליגה ממוצעים של 28.3 נק' (בכל אחד מהמשחקים היה הקלע הבולט של קבוצתו), 10.6 ריב' ו- 5 אס' באולם ברעננה. האם המספרים יישמרו גם לאחר הופעת הבכורה בנתניה?