לאומית: זה עוד לא נגמר

כל סדרות רבע הגמר הולכת למשחק שלישי בשבוע הבא. שלשת ניצחון ענקית של דנזל לוינגסטון סידרה לקרית אתא ניצחון על השכנה ממוצקין, גליל עליון הביסה את אשקלון אחרי שהאחרונה קלעה 6 נקודות ברבע השני. עפולה ניצחה את חיפה עם 27 נקודות של אנדרוז, רעננה איבדה יתרון 16 אבל ידעה לנצחה בסיום. (צילום: לימור מלינוף)


| אלירן כהן, לילך וייס


תוצאות היום:

אליצור יבנה - עירוני רעננה 85:80 (1-1 בסדרה)
עירוני קרית אתא - מכבי קרית מוצקין 75:76 (1-1 בסדרה)
הפועל עפולה - מכבי חיפה 77:79 (1-1 בסדרה)
אליצור 'איתו' אשקלון - הפועל גליל עליון 73:55 (1-1 בסדרה)

 

זה לא נגמר עד שזה נגמר. 3 שניות לסיום זיו בן צבי חדר את כל ההגנה של קרית אתא, ונתן למוצקין יתרון 2 לקול תשואות הספסל שלו. פחות מ-2 שניות על השעון דנזל לוינגסטון עלה לשלשת התאבדות, ותוך כדי שהוא מתרסק על הצלמת של ספסל (לצלמת שלום), ניצח לקרית אתא את המשחק בדרך למשחק שלישי ומכריע בדרבי הקריות. יונתן מור (14 נק') ודניאל דנינו (22) במשחק מצויין חיפו על משחק רע של צמד הזרים (3/17 מהשדה לשניהם), ולמרות אחוזים נמוכים מהשדה של קרית אתא במאני טיים הכדורים נכנסו וזה מה שחשוב.

אבל בואו נלך קצת אחורה. אחרי הניצחון הקל יחסית שרשמה קרית מוצקין ביום ראשון, נראה היה שגם הפעם המשחק בדרך לשם. הכחולים הובילו כמעט כל המחצית הראשונה ביתרון של 6-8 נקודות, ולא נבהלו גם ממיני קאמבק שהעביר לאיזה דקה את היתרון לצד המארח. אבל הפעם קרית אתא שקיבלה את יונתן מור, ניב אוזן ודניאל דנינו בשיא נשארה קרובה. צמד הזרים שלה שקלע 3 נקודות בלבד במחצית הראשונה היה שם כמו שצריך במחצית השניה כדי לעזור לה לחזור, וגם השלשות שהחלו להיכנס (אחרי 2/14 במחצית) עזרו. קרית אתא הראתה הרבה אופי ולא נשברה כשמוצקין שוב ברחה ליתרון 8, ועם הגנה טובה שכללה 6 חטיפות ברבע האחרון הצליחה לחזור עד לדרמה כאמור בסיום.

קלעים

לאתא: דניאל דנינו 22 (7 רר'), יונתן מור 14, דנזל לוינגסטון 13 (6 רב'), קלארק רוזנברג 12, ניב אוזן 9, גיא דותן 2, ג'ורדן לואיס 2, אמנואל אומגבו 2 (10 רב').

למוצקין: זיו בן צבי 18, חביאר קרטר 15 (9 רב'), עומר טל 15, ג'אמר סמואלס 11 (7 רב'), נועם מטלון 6 (6 רב'), יעקב אופק בן 5, גל טסלר 5. כן שיחקו: דור גולדנברג, אור קורנליוס.

 

רעננה לא התכוונה לתת לתסריט של לפני שנתיים לחזור על עצמו, ופתחה את המשחק חדה מאוד כשרואים שהיא נלחמת על כל כדור ועוצרת יפה את יבנה בהגנה. אבל בדומה למשחק הראשון, גם הפעם יבנה לאט לאט נכנס לקצב, אבל הפעם השרונים דאגו לא לאבד את המומנטום והצליחו לברוח ליתרון 16. אבל ליבנה היה בקנה איזה אחד עם קצת נסיון במעמדים האלו, אפיק ניסים שמו. בכל פעם שהמארחת היתה צריכה איזה בוסט אנרגיה כדי לחזור לעניינים, הוא קלע שלשה (והיו לו 5 הערב) והשאיר את הקבוצה שלו קרוב.

רעננה הצליחה מספר פעמים לפתח מומנטום ולברוח ליתרון כשהיא מניעה כדור וקולעת באחוזים יפים מאוד, בכמה מהלכים יפים של שגיב דוד ואוריאל טרוצקי, אבל לא הצליחו לגמור את המשחק. דקה וקצת לסיום רעננה עמדה על יתרון 6, אבל אלעד הופמן סירב לוותר ודאג שיבנה תמשיך להילחם עד השניה האחרונה. רעננה עשתה כמעט כל טעות אפשרית שמנעה ממנה לגמור את המשחק, כולל איבודים, החטאות מהעונשין וטכנית אחת לאבנר יאור, אבל דווקא אז השלשות של יבנה הפסיקו להיכנס. והזמן הלך ואזל, והניצחון הלך עם רעננה שתחזור הביתה ותנסה לתקן את ההפסד במשחק הראשון.

קלעים

ליבנה: ברנדון אדוארדס 19 (10 רב'), אפיק ניסים 18, אלעד הופמן 13, טוני יאנגר 9, גל גילינסקי 9, יריב עמירם 6 (7 רב'), קרים ג'אמר 4, יוני דוד 2.

לרעננה: ג'אמר גאלי 26 (7 אס'), ווין לנגסטון 19 (11 רב'), גיל בני 12, אוריאל טרוצקי 11 (7 רב'), מייקל בריסקר 6 (6 רב'), שגיב דוד 5, גל חלמיש 3, עידו סטולרו 3. כן שיחק: אביב שמעוני.

 

גליל עליון החזירה את הסדרה בינה לבין אשקלון צפונה, אחרי שניצחה את המשחק השני 73:55. ברבע הראשון זה עוד היה יחסית צמוד. טיילר סמית' שקלע במשחק הראשון רק 9 נקודות, עמד כבר על 10 כאלו ברבע הראשון כשהוא בקושי מחטיא (7/10 מהשדה במחצית הראשונה), ושמר את אשקלון בפיגור קל. אבל ברבע השני גם הוא וגם כל אשקלון נתקעו וקלעו 6 נקודות בלבד, לצד 5 איבודים, ושם בעצם איבדו את המשחק. אשקלון בעיקר חסרה את בילי מקשפרד שאחרי 26 נקודות במפגש הראשון קלע הערב רק 10 (3/12 מהשדה), אבל לא נשכח לפרגן לו על זה שלקח כמחצית מהכדורים החוזרים של קבוצתו (15 כאלו)

גליל שהופתעה במשחק הראשון שמרה על חדות לכל אורך המשחק הפעם. ברבע השני היא השתלטה על המשחק וברחה לדו ספרתי, ולמרות ניסיונות קאמבק של הדרומים, צמד הזרים את גוני יזרעאלי וליאור קררה דאגו שהפעם המהפך לא יושלם. למרות שגם היא לא הבריקה יותר מדי בהתקפה עם אחוזים סבירים ויותר מדי נקודות שנשארו על הקו (12), ההגנה עשתה מה שצריך כדי לעצור את המארחת על 55 נקודות. שזה אגב הסקור השני הכי נמוך העונה של קבוצה בליגה, כשהשלישי הכי נמוך הוא של גליל עצמה עם 57.

קלעים

לאשקלון: טיילר סמית 20, בילי מקשפרד 10 (15 רב'), רועי נציה 8, עידן רג'ואן 6, חן כלפון 6, ניב ברקוביץ 4 (6 אס'), יוני דרעי 1. כן שיחקו: איגור מאיור, טל זך, בר אסייג, אחיעד בוקרה, עידן גלברג.

לגליל: ראשד מאדן 19 (7 רב'), ג'ו לואל אצ'ול 16 (14 רב'), גוני יזרעאלי 14 (, 13 אס'), ליאור קררה 11, אלון ספיר 7 (9 רב'), די ג'יי שארפ 5, מירון רואינה 1 (6 רב'). כן שיחקו: רון סבג , שקד ירושלמי , איל ונדל , חן גיא ,

 

16 חילופי ההובלה ו- 16 תוצאות השוויון שהיו היום במפגש בין הפועל עפולה למכבי חיפה אולי מספרים טוב יותר מכל את סיפור המשחק השני בסדרה בין השתיים. הבדלי הרמות בין קבוצות הפלייאוף אמנם לא גדולים במיוחד השנה, אבל נראה שמהסדרה הזאת עוד נראה הרבה מאוד אקשן במשחק השלישי שיערך ביום שלישי הקרוב. וחבל שיש רק שלושה.

גולת הכותרת של עפולה בניצחון הזה, ובסדרה בכלל, הוא בהגנה שלה על סמי גיבנס. 8 נקודות היום, 9 לפני שלושה ימים. כשאחד הזרים היעילים בליגה לא מצליח להגיע למחצית מהתקפוקה שלו, מכבי חיפה בד"כ נכנסת לצרות. המקומיים איבדו את ירין איינהורן, שהציג דקות נהדרות, בשלב יחסית מוקדם של המשחק, אבל למרות זאת הצליחו להסתדר היטב גם בלעדיו. המקומיים ירדו למחצית ביתרון 40:36, הצליחו לעלות ליתרון 8 בפתיחת הרבע השלישי (אף קבוצה לא הגיעה ליתרון דו-ספרתי במשחק), וגם לא נבהלו מקאמבק של חיפה שהחזיקה ביתרון 4 במשך דקות ארוכות.

פחות מדקה לסיום חיפה עוד הובילה 77:76. אנרה אנדרוז, שנתן עוד ערב סולידי אך נהדר (27 נקודות) הפך את התוצאה עם ג'אמפ שוט גדול. חיפה יצאה להתקפה ודולב דראפיץ שלח את קרון דשילדס לקו העונשין. האחרון החטיא פעמיים, וריבאונד של רום קורנליוס שלח את דראפיץ' לקלוע אחת מהקו מהצד השני. מכבי חיפה יצאה להתקפה האחרונה של המשחק אבל אנטוני פישר החטיא שלשת באזר, ועפולה חגגה ניצחון.

קלעים

לעפולה: אנדרה אנדרוז 27, קאהים סירוט 17 (11 רב'), ירין איינהורן 10, בן קרטר 10 (10 רב'), דולב דרפיץ 7 (6 רב'), רום קורנליוס 6, ארד הררי 2. כן שיחקו: גיא פרבר, אביאל לוי.

לחיפה: רומן סורקין 19 (8 רב'), קרון דשילדס 16 (7 אס'), ווילי וורקמן 9 (11 רב'), סמואל גיבנס 8, אנטוני פישר 8, תום מעין 8, לוקאס האוסמן 6, דניאל קופרברג 3 (6 רב'). כן שיחק: עמית אלון.