לאומית: זו שרוצה, זו שצריכה

סדרת חצי גמר הפלייאוף בין הפועל ב"ש להפועל ר"ג / גבעתיים תגיע היום לנקודת הרתיחה שלה. שוויון 2. כל קבוצה ניצחה בביתה. 40 דקות על עונה שלמה. המפסידה הולכת הביתה. כל קלישאה שבא לכם. מתחילים ב- 14:00, שידורים ישירים בערוץ הספורט וב"רדיו דרום". (צילום: חן עזרן)


| אלירן כהן

האם ב"ש, שבנתה קבוצה לעלייה, תעשה את המוטל עלייה ותעפיל לגמר? האם ר"ג, עם כל הצרות שעברה לאורך העונה הסדירה, תפתיע גם הפעם ותמשיך להיות הסינדרלה של העונה? היום בשעה 16:00 כבר נקבל תשובות.

מה שאפיין בעיקר את סדרת חצי הגמר הזו היה יתרון הביתיות. כל קבוצה ניצחה בביתה. ר"ג עשתה זאת בקלות יתרה, ויש שיגידו - גם מפתיעה (הפרש ממוצע של 19 נקודות, 57 נקודות לב"ש בממוצע למשחק בשני המפגשים הללו). ב"ש, בקונכייה, הזיעה קצת יותר, אבל פתחה פער והצליחה לשמור עליו, כשבשני הנצחונות הביתיים שלה נשקה ל- 80 נקודות.

הרבה שחקנים "נעלמו" בסדרה הזו, או הופיעו רק לרגע. ב"ש בשני המשחקים האחרונים קיבלה תפוקה די נמוכה מהישראלים המובילים שלה - אור סולומון, אנטוני פישר ועמית גרשון. ר"ג, מאידך, קיבלה את ראשד מאדן רק במשחק האחרון בסדרה. מאידך, טוני יאנגר ואיליה אילייב היו שני האסים הגדולים של המאמנים שלהם בסדרה. שניהם היו טובים בבית, שניהם היו חלשים בחוץ.

ב"ש תשאף לקצב מהיר, וגם תרצה לקבל תרומה גדולה יותר מהספסל שלה שלא הורגש בשני המשחקים האחרונים. ר"ג תנסה להאט את הקצב ולגרור משחק עצבני ורבע אחרון צמוד.