לאומית: חיזוקים בסימן קאמבקים

הפועל גליל עליון החזירה לעונה נוספת בקבוצה את אלון ספיר, אורן מנסקי אחרי כמה שנות נדודים חוזר להוד"ש שהיתה התחנה הראשונה שלו בארץ. יבנה צירפה את הזר הראשון שלה כשחזירה לארץ את לי רוברטס, ר"גבעתיים צירפה את גיא לביא והשאירה לעונה נוספת את תומר דרוקר ונדב אלקיים.


| safsal


אחד השחקנים המזוהים עם מכבי הוד השרון בעשור האחרון, הגארד-פורוורד אורן מנסקי, יחזור ללבוש כחול בעונת המשחקים הקרובה וישוב לקדנציה שלישית בקבוצה בה החל את קריירת הכדורסל שלו בארץ. מנסקי (35, 1.90), שיחק אשתקדי במדי הפועל ר"ג / גבעתיים ולמעשה שימש על תקן שחקן / עוזר מאמן, לצידו של חנן הירשוביץ', תחתיו שיחק בהוד השרון בקדנציה הקודמת. בעונת 2018/19 ירד לשחק בארצית וחגג עליית ליגה עם רמת השרון, בין השנים 2011 ל- 2015 שיחק במדי הפועל באר טוביה מהליגה הארצית, אבל את כל שאר הקריירה העביר במדי הוד השרון. העונה הקרובה תהיה השביעית שלו במדיה.

בתוך כל הקריירה הארוכה של מנסקי, ייזכר כמובן משחק הפלייאוף התחתון במדי הוד השרון נגד אשקלון, בו קלע 48 נקודות והעמיד שיא נקודות לשחקן ישראלי בליגה הלאומית (בעידן הסטטיסטיקה הרשמית), שטרם נשבר. סביר להניח שבעונת המשחקים הקרובה אלון שטיין פחות יצפה לתצוגות קליעה גדולות של מנסקי המנוסה, אך יקווה שהניסיון והדומיננטיות שלו בחדר ההלבשה יתנו את כל מה שהקבוצה תצטרך כדי לחזור ל- 8 הגדולות.

גם אלון ספיר (26, 2.01) חוזר לקבוצה בה שיחק לפני שנתיים. העונה שיחק באליצור איתו אשקלון במדיה קלע 9.7 נק' למשחק, והוסיף גם 5.8 רב' ו-3.2 אס', והצטרף בסיום עונת הלאומית להפועל ירושלים בליגת העל לתקופת הקורונה. בנוסף לגליל עליון ספיר שיחק בלאומית גם בקרית גת, ושיחק גם בליגת העל בחולון ואילת. מי שחוזר לעונה נוספת בארץ הקודש הוא לי רוברטס (33, 2.01). האמריקאי שהעלה את עירוני נס ציונה לליגת העל בעונת 16/17 חוזר לקדנציה נוספתה בישראל, וישחק באליצור יבנה יחד עם אלעד הופמן ששיחק איתו באותה עונה. בישראל רוברטס העמיד ממוצעים של 16.4 נק' ו-8.7 רב' למשחק, ולאחר ישראל המשיך לאיטליה, אוסטרליה ואורוגוואי. בעונה האחרונה קלע 22.5 נקודות והוריד 7.5 רב'.

הפועל ר״ג / גבעתיים צירפה לשורותיה את השחקן שיתן לה את הטון בעונה הקרובה, הרכז גיא לביא (28, 1.88). לביא נעדר ממרבית העונה האחרונה בשל ניתוח שעבר, ויקווה להוביל את הקבוצה של מתן חרוש לפלייאוף. את השנים הטובות שלו בלאומית רשם לביא כששיחק במדי קבוצת נעוריו, עירוני רעננה, כשבשלוש עונות בין 2015 ל- 2018 הוביל את הקבוצה לפלייאוף. פעמיים זה קרה מהמקום הראשון בטבלה.

עונת השיא שלו בפנינת השרון קלע 11.4 נקודות, מסר 5.8 אסיסטים והוריד 3.4 כדורים חוזרים למשחק. מרעננה נדד למכבי חיפה, יחד עם מאמנו ברק פלג, אך לא סיים שם את העונה והמשיך לנתניה. בקיץ שעבר חזר לקבוצת נעוריו אך נפצע לאחר 9 מחזורים בהם קלע 7.7 נקודות והוסיף 4.8 אסיסטים למשחק.

כמו כן האורדונים השאירו לעונה נוספת את הגארד תומר דרוקר (22, 1.85), ואת הפאואר פורוורד נדב אלקיים (21, 1.94).