לאומית: חיזוקים ברחבי הליגה

מבול של החתמות בימים האחרונים בליגה הלאומית - מכבי אשדוד התחזקה ב-3 ישראלים וזר ראשון, קרית אתא ורמה"ש גם הם עם החתמות זרים שהשלימו את המכסה שלהם. שקד ירושלמי נפרד מהצפון ועבר לר"גבעתיים, נתניה ממשיכה עם הקו הצעיר והשאירה לעונה נוספת את מושקוביץ וננקין.


| safsal

 

כמו שרשמנו בכותרת, הרבה מאוד החתמות בליגה הלאומית בימים האחרונים. נתחיל מהיורדת מליגת העל, מכבי אשדוד, שממשיכה בהכנות לעונה הבאה עם שלושה ישראלים שהצטרפו השבוע וזר ראשון. הבוקר הקבוצה הודיעה על צירופו של הפורוורד שגיב דוד (28, 1.98) ששיחק בעונה החולפת בקרית אתא. דוד קלע העונה 11.2 נק' למשחק עם מספר משחקים בהם נתן תצוגת שלשות, והוסיף גם 3.9 רב' ו-3.1 אס' למשחק. לדוד כבר יש בקריירה אליפות לאומית אחת - עם קרית גת ב-14/15.

השני בתור הוא בגארד נועם לייש (27, 1.88) שלא מזמן עלה ליגה (סוג של) עם הפועל חיפה. לייש בעצם חוזר לדרום אחרי ששיחק בעבר באשדוד כשהקבוצה היתה בליגת העל. העונה כאמור שיחק בחיפה וקלע 6.9 נק'. הבא בתור שמצטרף לקבוצה הוא הפורוורד אריאל ז'אנו (21, 2.02) ששיחק בעונה החולפת בארצית במדי מכבי שוהם ובעונת הקורונה עם חולון בליגת העל. מעבר לים מגיע פורוורד \ סנטר עבדולאי גויא (26, 2.06) שיהיה הזר הראשון של הדרומים. את עונת הבכורה שלו בקבוצת בוגרים לאחר תקופת המכללות העביר בטורקיה שם קלע 13.3 נק', הוריד 8.2 רב' והוסיף גם 2.5 חס' למשחק.

 

גם בעונה הקרובה מתכננים בנתניה לתת את הבמה לשחקנים הצעירים, והיא ממשיכה לאסוף כאלו לסגל שלה. שניים שממשיכים מהעונה החולפת הם הרכז איתי מושקובויץ (20, 1.92) והפורוורד אייל ננקין (20, 2.02). מושקוביץ בעונת הבכורה שלו בלאומית הראה יכולת טובה וסיים עם 8.3 נק' למשחק. ננקין תרם 4.8 נק' ו-4.3 רב' בממוצע, והשניים היו חלק מהסגל של גלבוע גליל בליגת הקורונה. מי שצטרף לנתניה הוא הסנטר מתן וילהלם (23, 2.05) ששיחק בעונה החולפת בקרית אתא. ב-3 עונות שלו בלאומית (שיחק גם בחיפה ועפולה) לא קיבל יותר מדי דקות ואולי בנתניה יצליח לעשות את הפריצה.

 

אחרי 4 עונות בגליל עליון (וקודם לכן במחלקת הנוער המקומית), שקד ירושלמי (22, 1.88) עוזב את הצפון אבל ישאר אדום כשיצטרף להפועל ר"גבעתיים. הגארד קלע העונה 4 נק' בכ-12 דקות בממוצע למשחק. מי שיעשה את הדרך צפונה לגליל הוא עומרי וורוטיצקי (19, 2.00), ששיחק העונה בארצית במדי מכבי רחובות. קרית אתא צירפה גם היא שניים שמגיעים מהארצית - את עמית ראובן (22, 1.82) ששיחק בהפועל גלבוע ברוש וקלע מעל 13 נק' למשחק בעונה החולפת, ואיתי וינטראוב (24, 1.97) ששיחק בהפועל חבל איילות.

רמה"ש השלימה את מצב הזרים כשצירפה את אריק סטאץ, שמגיע לארץ הקודש מספרד. סטאץ (27, 2.03) הוא פורוורד \ סנטר אמריקאי בוגר מכללת מזרח קנטאקי ובשנתיים האחרונות שיחק בליגה השניה בספרד. בעונה החולפת קלע 13.4 נק' למשחק והוסיף 7.9 רב'. גם קרית אתא החתימה זר שני - הפורוורד ג'וליאן בויד (30, 2.03). בויד שיחק בעונה החולפת ב - שימו לב - קבוצת הזאבים הלוחמים של מקאו בליגה אסייאתית אזורית. במדי הזאבים הלוחמים שמר על ממוצע מרשים של 21.6 נק'. קודם לכן שיחק בליגה החביבה עלינו, הליגה האיסלנדית שם זכה באליפות.