לאומית: חיפה מחפשת נקמה

אחרי ההפסד הכואב בסיבוב הקודם, הפעם הפועל חיפה ובני הרצליה נפגשות לקרב צמרת חם. בצד השני של הטבלה נתניה פוגשת את ר"גבעתיים כששתיהן רוצות לתפוס מרחק מהקו האדום. עוד השבוע - חבלמו תנסה להמשיך במומנטום מול קרית מוצקין, עפולה וגליל ינסו להתאושש מההפסדים במחזור האחרון, אשקלון ויבנה הבדרבי דרומי, הוד"ש ורעננה בדרבי שרוני ורמה"ש נוסעת לקרית אתא. (צילום: לימור מלינוף)


| אדי מינץ

 

משחקי השבוע:

מכבי קרית מוצקין - הפועל חבל מודיעין (19:00, אולם גושן, קרית מוצקין)
הפועל גליל עליון - הפועל עפולה (19:00, כפר בלום)
אליצור אשקלון - אליצור יבנה (19:30, בן גוריון, אשקלון)
מכבי הוד"ש - מכבי רעננה (19:30, עתידים, הוד"ש)
בני הרצליה - הפועל חיפה (רביעי, 19:00, היובל, הרצליה)
עירוני קרית אתא - א.ס. רמה"ש (חמישי, 19:00, רמז, קרית אתא)
אליצור עירוני נתניה - הפועל ר"ג / גבעתיים (חמישי, 19:30, ישורון, נתניה)

 

הסיבוב השני כבר בעיצומו והמחזור, שמתפרש על פני 3 ימים, נראה הפעם כמעניין במיוחד. זה מה שמחכה לנו כבר הערב: המובילה הגאה, מעצמה גרעינית בהתהוות, נבלמה במחזור האחרון לאחר רצף ניצחונות מרשים דווקא בביתה, כשהיא קולעת שפל של 66 נק' בלבד. המארחת מהגליל מגיעה מצידה אחרי רצף של שלושה הפסדים, שנים מהם על חודם של סלי באזר כואבים. גליל כבר סופרת 4 הפסדי בית, הפסד נוסף ידחוק אותה מחוץ לשמינייה.

הדרבי הדרומי או הדרבי האליצורי? אתם תחליטו. שתי הקבוצות במגמות מנוגדות לחלוטין. אשקלון הפסידה 3 מ-4 משחקיה האחרונים כשבשלושתם היא סופגת מעל 90 נק'. יבנה, מאז חזרתו של מולינגס מהפציעה, מגיעה בתנופה גדולה עם 4 ניצחונות מ 5 משחקים (כשההפסד היה גניבה של חיפה). לאחרונה גם רוינה חזר מפציעה מה שהופך את החיים של המארחת לקשים. האם שחרורו של אוראל לב (שמספק בקבוצתו החדשה 8.5 אס') היה טעות?

מוצקין מהמקום השישי תארח את חבל מודיעין הלפני אחרונה כשגם היא בתקופה טובה, עם 3 ניצחונות ב 4 משחקים, כולל על הרצליה החזקה ועל גליל בחוץ. מודיעין נלחמת על מקומה בליגה ואי אפשר להגיד שההנהלה לא עושה את כל מה שאפשר בכדי לנסות ולחזק אותה. השאלה אם זה יספיק בכדי לשרוד. קרב השכנות יפגיש את הוד"ש ורעננה, כשהן משני צדדיו של קו הפלייאוף. המארחת אחרי רצף של 5 הפסדים חזרה לנצח, ואילו האורחת מקפידה לנצח ולהפסיד לסירוגין. את משחקה האחרון מול הרצליה היא הפסידה, האם הגיעה תורה לחזור ולנצח? לאחר משחק בכורה לא רע בכלל ג'ייק פמברטון ימשיך לקבל קרדיט.

המשחק המרכזי של המחזור יפגיש באולם היובל את השנייה מול השלישית, שתי קבוצות שנמצאות בכושר אדיר. הרצליה אמנם מפסידה מידי פעם בחוץ אבל בבית היא בעלת המאזן הכי טוב בליגה. חיפה ניצחה 10/11 ממשחקיה האחרונים. הרצליה הטובה בליגה מ-3 (37.6%) וחיפה הטובה בליגה מהקו (81.3%). שתיהן מאומנות ממש ובעלות רוטציה מעניינת ושחקנים סופר מוכשרים. בסיבוב הקודם ברוממה חיפה התבטלה ממש וספגה תבוסה כואבת אבל היא כבר הוכיחה שיש לה את היכולת לעמוד באתגרים.

יום חמישי יפגיש את ק.אתא שתארח את האחרונה מרמה"ש. מצבה של המארחת לא מרנין והיא מגיעה אחרי 3 הפסדים ב-4 משחקיה האחרונים ואילו האורחת ניצחה במחזור האחרון אחרי 5 הפסדים כואבים. אתא קיבלה שיעור ברוממה והיא פיבוריטית. המשחק האחרון והחביב יתקיים בנתניה, קרב תחתית לוהט בין שתי קבוצות במאזן זהה (10:6) שנלחמות על מקומן בליגה. שתיהן לא ממש יציבות, מגרדות ניצחונות פה ושם ומקוות לימים טובים יותר. ר"ג הינה בעלת ההתקפה הכי פורייה בליגה (אבל מה עם ההגנה ?) ואילו נתניה בעלת ההתקפה הכי חלשה בליגה (מה שלא מנע ממנה להיות היחידה שניצחה את הפועל חיפה בחודשיים+ האחרונים).