לאומית: כשאסור למעוד

אחרי שהפועל חיפה כבר עשתה את זה אתמול, לא מעט קבוצות חייבות ניצחון כדי להישאר עם סיכוי לסיים בשמיניה הראשונה כשאנחנו 2 מחזורים בלבד לסיום העונה. נתניה וקרית אתא נפגשות ראש בראש בדיוק על זה, יבנה תנסה לנצח בכפר בלום ואשקלון תרצה להמשיך במומנטום מול מכבי חיפה. בתחתית יפגשו כפ"ס והוד"ש, רחובות מארחת את רעננה. (צילום: לימור מלינוף)


| צוד בדיחי

(נתניה וקרית אתא. היום שוב ראש בראש)

 

משחקי השבוע:

הפועל עפולה - הפועל חיפה 82:83
הפועל כפ"ס - מכבי הוד"ש (19:00, תיכון היובל, כפ"ס)
מכבי קרית מוצקין - הפועל ר"ג \ גבעיים (19:00, גושן, קרית מוצקין)
הפועל גליל עליון - אליצור יבנה (19:30, כפר בלום)
מכבי רחובות - עירוני רעננה (19:30, קציר, רחובות)
אליצור עירוני נתניה - עירוני קרית אתא (19:40, ישורון, נתניה)
מכבי חיפה - אליצור 'איתו' אשקלון (19:45, רוממה, חיפה)

 

שני מחזורים אחרונים לעונה הסדירה, יש קבוצות (היוש רעננה וכפר סבא) שכבר יודעות מה יהיה איתן. אחרות יחכו עד לרגע האחרון. ושוב אנחנו עם מחזור מפוצל, כאשר אמש (שני) עפולה ניצחה את הפועל חיפה אחרי סל ניצחון דרמטי של ירין איינהורן, ודי הרגה לה את הסיכוי להיכנס לפלייאוף.

הוד השרון וכפר סבא מתחילות למעשה את הפלייאוף התחתון כבר במחזור הזה, אבל בהתחשב בעובדה שכפר סבא די הבטיחה את המקום האחרון, נראה שהוד השרון לא תיתקל בקשיים מיוחדים. הפועל ר"גבעתיים גם יודעת כבר שהיא נמצאת בפלייאוף התחתון והיא הולכת לפגוש את מוצקין. זה לא יהיה לה קל, אבל מוצקין כבר הבטיחה את המקום השני, אז אולי היא תעדיף לשמור כוחות לפלייאוף.

הגליל מארחת את יבנה בכפר בלום, הראשונה נמצאת כרגע במקום שנותן ביתיות, השניה במקום שמבטיח פלייאוף, אבל שתיהן יודעות שהרבה קבוצות נושפות להן בעורף. ואסור לאבד נקודות. רחובות תארח את רעננה, בתחילת העונה זה סומן כמשחק צמרת, היום זה בערך משחק אימון בשביל רעננה. נתניה וקרית אתא יתמודדו ראש בראש על מקום בפלייאוף. הקבוצות חולקות את מקומות 8-9 ולשתיהן מאזן זהה. ניצחון בשלישי יקרב את חלום הפלייאוף עבור המנצחת.

המשחק האחרון של המחזור יפגיש את מכבי חיפה עם אליצור אשקלון. שתי הקבוצות כרגע בפלייאוף, חיפה עם ביתיות. זה אמור להיות משחק קל עבור הירוקים של ג'ף רוזן, אבל אשקלון שנמצאת במומנטום מצויין של 4 ניצחונות רצופים תילחם על שתי הנקודות. תבואו, יהיה שמח.

 

טריוויה

- אתם יכולים לקרוא לזה "מחזור האקסים". טמיר אריאלי, עידו דוידי ואיתן רוטנברג (וגם אופק מלכה), ששיחקו אשתקד (מלכה לפני שנתיים) בכפר סבא יגיעו לאולם הקווים, ויהיו חייבים לעשות את הכואב להם מכל - להוריד לארצית את הקבוצה שהייתה להם בית במשך שנתיים ויותר. הפסד של הוד השרון יסבך גם אותה.

- גם ברנדון אדוארדס וגל גילינסקי, ששיחקו בעונה שעברה בגליל, יגיעו עם יבנה לבקר את האקסית. יבנה חייבת ניצחון כדי לא לאבד אחיזה במאבקי הכניסה לפלייאוף, גליל צריכה אותו כדי להמשיך להיאבק על יתרון הביתיות בחצי גמר הפלייאוף.

- ועוד כמה אקסים מהסביבה: עומר טל (ומוצקין) יארחו את הפועל ר"ג / גבעתיים שנלחמת על חייה בליגה, ג'ף אלן והפועל חיפה פגשו את האקסית של האחרון כבר אתמול, אבל המפגש המסקרן מכולם יהיה בין אבנר יאור ועירוני רעננה למכבי רחובות, באולם "קציר". כמה שברחובות של היום אולי מצטערים על הפרידה מיאור במהלך הקיץ.

- מפה לשם הפכה אליצור אשקלון להיות הקבוצה החמה בליגה, כשבשבוע שעבר השיגה ניצחון רביעי ברציפות. האם זה יצליח לה גם ברוממה, שם מכבי חיפה לא הפסידה בשלושת משחקיה האחרונים?