לאומית: להיות או לחדול

מכבי רחובות קיוותה להיות בשלב הזה של העונה במקום אחר לחלוטין, אבל המציאות היא שהשבוע היא תעלה למשחק העונה של הבית התחתון, מול הפועל ר"גבעתיים. האורדונים זקוקים לניצחון כדי להבטיח הישארות, כמוהם גם הוד"ש שיוצאת לחיפה. במשחק הלא מעניין בעליל של השבוע יפגשו נתניה וכפ"ס. (צילום: גלעד חזון)


| צוד בדיחי

 

משחקי השבוע:

הפועל חיפה - מכבי הוד"ש (19:00, רוממה, חיפה)
הפועל ר"גבעתיים - מכבי רחובות (19:00, זיסמן, ר"ג)
אליצור עירוני נתניה - הפועל כפ"ס (19:30, ישורון, נתניה)

לצד חצאי הגמר שיחלו מחר (שלישי), לא פחות מעניין הוא מחזור נוסף של הבית התחתון שיערך גם הוא. אז מה המצב כרגע בבית התחתון? שאלה טובה. ובכן, מתוך שש קבוצות, שלוש סיימו את העונה באופן רשמי לחלוטין. הפועל חיפה ונתניה הבטיחו הישארות בליגה, וכפר סבא, כמו שכולכם יודעים היטב, הבטיחה את הירידה בערך בחודש כסל"ו. בתווך יש שלוש קבוצות שעוד נשאר להן על מה לשחק.

במצב הקשה ביותר נמצאת רחובות עם 39 נקודות, כאשר מעליה נמצאות רמת גן והוד השרון עם 41 נקודות לכל אחת. מכיוון שיש עוד שני משחקים עד לסיום העונה - רחובות חייבת קודם כל לנצח את שניהם, ולקוות שלפחות אחת מהשתיים תפסיד את שניהם, ואז להתחיל עם חישובי הפרשים ובתים פנימיים וכן הלאה.

רחובות נוסעת לזיסמן למשחק מול רמת גן, ניצחון שם ישיג לה מטרה כפולה: גם נקודה לה, וגם הפסד לרמת גן. זה כמובן עדיין לא מספיק, אבל תנאי הכרחי להישארות שלה. במקביל - הפועל חיפה תשחק נגד הוד השרון. אנשי רחובות (וגם רמת גן) יחזיקו אצבעות להפועל חיפה שאמנם סיימה את העונה, אבל אולי בשביל הספורטיביות תנצח את הוד השרון. מנגד, הוד השרון יודעת שהיא תלויה בעצמה בלבד. ניצחון - והיא מרוויחה עונה נוספת בליגה הלאומית.

במשחק השלישי בבית התחתון תתארח כפר סבא בנתניה. שתי הקבוצות כבר נמצאות בים, והמשחק הזה לא באמת מעניין מישהו, אבל בטח יהיה נחמד וישתפו הרבה חברה צעירים.