לאומית: מפגש האחרונות

החצי השני של המחזור ה-20 בלאומית יערך מחר (שלישי) עם 4 משחקים מעניינים לא פחות ממה שהיה לנו בראשון. הפועל כפ"ס ונתניה ראש בראש מתחת לקו האדום, אשקלון שנמצאת מהצד השני של הקו תארח את קרית אתא שתנסה לעצור את רצף ההפסדים. קרית מוצקין יוצאת צפונה למפגש עם גליל עליון, עפולה תיסע דרומה ותתארח אצל הוד"ש.


| צוד בדיחי

(כפ"ס חייבת ניצחון לפני שהליגה בורחת)

 

משחקי יום שלישי:

אליצור 'איתו' אשקלון - עירוני קרית אתא (19:00, בן גוריון, אשקלון)
הפועל כפ"ס - אליצור עירוני נתניה (19:00, תיכון היובל, כפ"ס)
הפועל גליל עליון - מכבי קרית מוצקין (19:30, כפר בלום)
מכבי הוד"ש - הפועל עפולה (19:30, עתידים, הוד"ש)

 

קרית אתא נצאת כרגע במקום שמוביל לפלייאוף, אבל עם צפיפות גדולה מאוד, גם מעליה וגם מתחתיה. היא תנסה לעשות הכל כדי לא להפסיד נקודות באשקלון מול הקבוצה המקומית שמגיעה אחרי ניצחון ענק על מוצקין מהמקום השלישי. הכל פתוח. בכפר סבא יארחו את אליצור נתניה, שתי הקבוצות נועלות את הטבלה, ושתיהן הפסידו בשבוע שעבר. הנקודות במשחק הזה קריטיות למי מהן שלא רוצה לראות את הליגה הארצית בלייב בעונה הבאה.

לא רחוק משם, תארח מכבי הוד השרון את הפועל עפולה. ניצחון של הוד השרון יכול להכניס אותה לתמונת הפלייאוף, והניצחון הענק על הפועל חיפה (30 הפרש) במחזור הקודם, ייתן לה בוסט חזק מאד. הפועל עפולה, שדווקא הפסידה לחיפאית אחרת במחזור הקודם, תתאמץ להוכיח שהמיקום שלה בטבלה הוא לא מקרי, ולשמור על המקום בפלייאוף.

בקצה הצפוני של הטבלה, במשחק שעשוי להיות אחת מסדרות הפלייאוף העליון, הפועל גליל עליון תציג לראשונה בפני הקהל הביתי את ג'ו לואל אצ'ויל, הרכש החדש והמסקרן מהפועל ירושלים. מכבי מוצקין שמדורגת מקום אחד מעל גליל בטבלה תרצה לצאת עם ניצחון מאולם הפיס, ולהצהיר כוונות לקראת הפוסט סיזן שמעבר לפינה.

 

דברים שכדאי לדעת:

* בשני העשורים האחרונים גליל עליון לא ניצחה את מוצקין. השתיים נפגשו פעמיים בארצית, פעמיים בלאומית בעונה שעברה ופעם אחת העונה.

* סמי איגר הספיק להעביר חודש וחצי גם בהוד"ש וגם בעפולה. בשני המקומות לא הסתדר ושוחרר מוקדם.

* את משחק השיא שלו במדד היעילות (52) רשת בילי מקשפרד מול קרית אתא, אי שם בעונת 15/16 במדי רמה"ש. הוא קלע 32 נקודות והוריד 25 כדורים חוזרים והוסיף גם 5 חסימות.