לאומית: משחקי צמרת בצפון

מחזור סוף השבוע (שגלש עם משחק אחד לראשון) מספק לנו 3 משחקי צמרת מסקרנים בצפון. מוצקין תתארח בכפר בלום למשחק בין שתי קבוצות עם מאזן זהה, יבנה וחיפה ינסו לרשום דאבל עונתי מול עפולה וקרית אתא, בהתאמה. עוד במוקד: דרבי בשרון בין רעננה לבני הרצליה ורמה"ש בהזדמנות אחרונה מול נתניה.


| יניב סהראי

 

משחקי המחזור:

עירוני רעננה - בני הרצליה (19:45, מטרווסט, רעננה)
הפועל ר"ג \ גבעתיים - אליצור איתו אשקלון (20:30, זיסמן, ר"ג)
א.ס. רמה"ש - אליצור עירוני נתניה (20:30, קרית יערים, רמה"ש)
הפועל חבל מודיעין - מכבי הוד"ש (20:30, חט"ב נחשון, שוהם)
הפועל גליל עליון - מכבי קרית מוצקין (20:30, כפר בלום)
הפועל חיפה - עירוני קרית אתא (ראשון, 19:00, רוממה, חיפה)

 

במוקד המחזור ה-15 יתקיימו 3 משחקי צמרת בצפון. אחד המשחקים מהיותר מסקרנים שבהם יתקיים בכפר בלום, שם חניכיו של אבישי גורדון, שדווקא לאחר תקופה טובה נעצרו עם 2 הפסדים רצופים, ינסו לרשום ניצחון שני העונה על קרית מוצקין ולפתוח יתרון פנימי מולם שיכול להתברר כמשמעותי בהמשך. בצד של מוצקין מגיעים אחרי הפסד למוליכת הטבלה והם יודעים שהפסד בכפר בלום יעמיד אותם בעמדת נחיתות מול גליל וירחיק אותם עוד יותר מהשישייה הראשונה. בעפולה הקבוצה המקומית תנסה לרשום בפעם השנייה העונה רצף של 6 ניצחונות כשתארח את הקבוצה הראשונה שניצחה אותם העונה – אליצור יבנה, שנראית מצויין מאז חזרתו של מולינגס ועושה את דרכה חזרה לצמרת הגבוהה של הטבלה.

בני הרצליה, ששוב הצליחה לנצח בשיניים ולשמור על המקום ה-2, תתארח במטרווסט לדרבי השרון. ברעננה התאוששו מההפסד המתסכל לנתניה ורשמו בשבוע שעבר ניצחון נאה על קרית אתא, ניצחון שהושג הרבה בזכות יכולת נהדרת של צמד הזרים. משחק מסקרן נוסף שיתקיים בשרון יהיה ברמה"ש, שם תארח הקבוצה המקומית את אליצור נתניה שעם 2 ניצחונות רצופים התקרבה עד כדי מרחק של משחק ממקום בפלייאוף העליון. בצד של רמה"ש מבינים את חשיבות המשחק ויודעים כי הפסד עלול לחרוץ את גורלה של הקבוצה. הפועל ר"ג/גבעתיים, אולי בהזדמנות האחרונה שלה להתקרב לפלייאוף העליון, תחזור לביתה ותארח את אליצור אשקלון, שרשמה בשבוע שעבר ניצחון חשוב מאוד שהשאיר אותה צמודה להוד"ש במקום ה-8.

הוד"ש, שהפתיעה והצליחה לנצח די בקלילות את גליל עליון על אף חסרונו של ג'ימי הול המורחק, תצא לשוהם שם תתארח אצל חבל מודיעין. הקבוצה של אלון שטיין הייתה קרובה מאוד להפתיע בפעם השנייה העונה את סגנית המוליכה, אך החלטת שיפוט שנוייה במחלוקת מנעה ממנה לעשות זאת. במשחק שיחתום את המחזור וייערך ביום ראשון תצא קרית אתא, שיודעת שניצחון שלה יכול לפתוח מחדש את המאבק על המקום ה-3, לרוממה שם תפגוש את הפועל חיפה שנעצרה בנתניה לאחר רצף של 9 ניצחונות רצופים. בקרית אתא דיוויד כהן שהצטרף ממכבי חיפה יערוך את הופעת הבכורה.

טריוויה:

- כבר בהופעת הבכורה שלו במדי קרית אתא, דיוויד כהן יחזור לאולמו הביתי בחצי הראשון של העונה כשקבוצתו תפגוש את הפועל חיפה ברוממה.

- דרבי השרון יפגיש גם בין 2 הזרים הנמוכים ביותר בליגה –  אנטינו ג'קסון (1.82 מ') מרעננה וקנדל אתוני (1.73 מ') מהרצליה.

- יחד עם נתניה, הפועל ר"ג/גבעתיים ואליצור אשקלון הם הקבוצות עם הכי הרבה הפסדים במשחקים צמודים (משחקים שנגמרו בפחות מ- 5 הפרש). שתי הקבוצות רשמו לא פחות מ-5 הפסדים במשחקים צמודים. האורדונים היו גם הקבוצה שהגיעו להכי הרבה משחקים צמודים (8).

- ד'י ג'יי שארפ ונועם מטלון – שני המוליכים של טבלת האחוזים מזריקות ל-3, ייפגשו השבוע בכפר בלום וינסו להוכיח אחד לשני למה כל אחד מהם ראוי להיות במקום ה-1 בקטגורייה זאת.

- בפעם האחרונה שרמה"ש ונתניה נפגשו ברמה"ש (אומנם באורנים ולא בקרית יערים, אבל אל תהיו קטנוניים) נתניה ניצחה וזכה באליפות ליגה ארצית צפון. זמן לנקמה?