לאומית: משחקי צמרת בקריות

לאחר הניצחון המפתיע של חבלמו על עפולה במשחק שפתח את המחזור ה-19, המחזור יימשך עם שני משחקי צמרת בקריות. יבנה הרביעית תתארח אצל קרית אתא החמישית, והפועל חיפה תתארח במוצקין במגרש בו היא התקשתה בשנים האחרונות. עוד במוקד: נתניה מול אשקלון וגליל מול רעננה במשחקים חשובים על המאבק על הפלייאוף העליון.


| יניב סהראי

משחקי השבוע:

בני הרצליה - הפועל ר"ג \ גבעתיים (19:00, היובל, הרצליה)
עירוני קרית אתא - אליצור יבנה (19:00, רמז, קרית אתא)
מכבי קרית מוצקין - הפועל חיפה (19:00, גושן, קרית מוצקין)
אליצור עירוני נתניה - אליצור 'איתו' אשקלון (19:30, ישורון, נתניה)
הפועל גליל עליון - עירוני רעננה (19:30, כפר בלום)
מכבי הוד"ש - א.ס. רמה"ש (19:30, עתידים, הוד"ש)

 

תוצאות המחזורים האחרונים והמחזור האחרון בפרט סידרו לנו לא רק צמרת לוהטת, אלא גם תחתית לוהטת. ו-8 מחזורים לסיום העונה המאבק על הפסגה, המאבק על הפלייאוף והמאבק על הירידה – כולם פתוחים וצמודים מאי פעם.

המשחק המרכזי של המחזור ייערך באולם גושן, לשם תצא הפועל חיפה כשתתארח אצל קרית מוצקין. המקומיים ממשיכים להיות לא יציבים ודווקא אחרי תקופה טובה הגיעו 2 הפסדים לקבוצות מתחתית הטבלה, שסיבכו את החבורה של רועי פרל במאבק על הפלייאוף. אצל הקבוצה מהכרמל מגיעים בתחושת פספוס קלה לאחר ההפסד להוד"ש שמנע מהקבוצה של חסין לנצל את המעידה של עפולה ולעלות למקום ה-1 בטבלה. הקבוצה החמה בליגה – אליצור יבנה, תחל רצף משחקים לא פשוט במשחק בקרית אתא, כאשר ניצחון מול הקבוצה מהקריות יפתח פער מהמקום ה-5 שספק אם יימחק עד סיום העונה. בצד של קרית אתא עצרו רצף של 3 הפסדים רצופים אחרי ניצחון בזיסמן שהקפיץ את הקבוצה 3 מקומות בטבלה בעקבות תוצאות המחזור האחרון.

בכפר בלום תארח גליל עליון את עירוני רעננה במשחק בעל חשיבות גדולה בכל הקשור למאבק על הפלייאוף העליון. ניצחון של הקבוצה מהשרון ישלים דאבל עונתי מול הקבוצה הצפונית בליגה ויקרב מאוד את חניכיו של עופר ברקוביץ' לשמינייה הראשונה. בגליל דווקא אחרי החזרה של גוני יזרעאלי רשמו הפסד מאכזב מול חבלמו שהמשיך את התקופה הלא טובה שבה נמצאת הקבוצה (הפסד 4 מ-5 המשחקים האחרונים). משחק נוסף בעל השפעה בכל הקשור למאבק על השמינייה הראשונה ייערך בקופסל בנתניה שם תארח הקבוצה המקומית את אליצור אשקלון. נתניה מגיעה אחרי הפסד לקבוצה הטובה בליגה, נכון לעכשיו. אשקלון, מנגד, מגיע אחרי ניצחון גדול בבירת העמק שהרגיע קצת את ראשי הקבוצה מהדרום.

בני הרצליה, שהשוותה את מאזנה לזה של עפולה בתום המחזור האחרון, תארח בביתה את הפועל ר"ג/גבעתיים שהתקרבה מצידה לאיזור המסוכן ותחל רצף של מספר משחקים לא פשוטים מול קבוצות מהצמרת. בבני הרצליה, שעדיין מחפשת חיזוק לסגל הקבוצה, יכולים להיות מרוצים מאוד מהיכולת ההתקפית שמציגה הקבוצה בחודש האחרון. משחק נוסף בין קבוצת צמרת לקבוצת תחתית ייערך לא רחוק מאולם היובל – באולם בעתידים, שם תארח הוד"ש, שמגיעה אחרי ניצחון גדול ברוממה, את נועלת הטבלה מרמה"ש. בקבוצה של קנטור ביצעו שינוי במצבת הזרים בסופ"ש האחרון, כאשר צירפו את ריקי טרנט – מלך הסלים בליגה הטורקית השנייה בשנתיים האחרונות, על חשבונו של דוריאן פינסון.

 

טריוויה:

-מאז שבה לליגה הלאומית טרם הצליחה הפועל חיפה לנצח באולם בגושן את קרית מוצקין. האם העונה, אחרי שבירת לא מעט מנחוסים, יצליחו חניכיו של אלעד חסין לשבור גם את המנחוס הזה?

- שימו לב למאזן של יבנה ללא דניאל מולינגס (0 ניצחונות מול 4 הפסדים) לעומת המאזן של יבנה עם הגארד הוורסטילי (2-12). המומנטום יימשך גם במגרש בו לא ניצחה יבנה זמן רב?

- המשחק בין בני הרצליה להפועל ר"ג/גבעתיים יפגיש את קבוצת הבית הטובה בליגה (יחד עם יבנה - מאזן 2-7) עם קבוצת החוץ הגרועה בליגה (מאזן 8-2). תוצאה ידועה מראש?

- לרוב האולם בכפר בלום הוא אחד האולמות הכי קשים עבור קבוצות חוץ שמגיעות להתארח בו. אך במקרה של עירוני רעננה הנתון הזה אינו נכון – הקבוצה מפנינת השרון רשמה ניצחון בכל אחד מחמשת המשחקים האחרונים שלה באולם המיתולוגי, ולמעשה ניתן לומר כי מאז עלתה לליגה הלאומית בסיום עונת 13/14 היא טרם רשמה הפסד בכפר בלום. האם השישי בדרך?